Geny, komórki, mikroby

Okładka książki Geny, komórki, mikroby praca zbiorowa
Okładka książki Geny, komórki, mikroby
praca zbiorowa Wydawnictwo: G+J popularnonaukowa
163 str. 2 godz. 43 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Wydawnictwo:
G+J
Data wydania:
2012-01-25
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-25
Liczba stron:
163
Czas czytania
2 godz. 43 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377781401
Tagi:
genetyka DNA
Średnia ocen

6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
20 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
707
208

Na półkach: , ,

Pomimo tego, że nie jest to moja dziedzina - z ciekawości sięgnęłam po tą pozycję. Okazało się, że da się tą książkę zrozumieć ;). Jest napisana bardzo przystępnym językiem i przedstawia mnóstwo intrygujących informacji dot. nas - ludzi, naszych genów, chorób i ewolucji. Czy wiedzieliście na przykład, że przez zbyt duże dbanie o higienę w dzisiejszych czasach zapadamy częściej na alergię, czy astmę? Dlaczego? To już musicie przeczytać sami;),do czego Was gorąco zachęcam!

Pomimo tego, że nie jest to moja dziedzina - z ciekawości sięgnęłam po tą pozycję. Okazało się, że da się tą książkę zrozumieć ;). Jest napisana bardzo przystępnym językiem i przedstawia mnóstwo intrygujących informacji dot. nas - ludzi, naszych genów, chorób i ewolucji. Czy wiedzieliście na przykład, że przez zbyt duże dbanie o higienę w dzisiejszych czasach zapadamy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1534
1216

Na półkach: ,

Człowiek to niby taka doskonała maszyna, a jednak ma tyle wad. Często choruje, wyskakują jakieś niedoskonałości, źle się czuje… A zastanawialiście się kiedyś dlaczego? Co takiego dzieje się w naszym organizmie, że chorujemy i co ma na to wpływ? Możliwe, że jedni tak, a inni nie. Prawda jednak taka, że nasz organizm jest naprawdę fascynującą sprawą.

„Geny, komórki, mikroby – poznać i zrozumieć człowieka” to kolejna książka popularno-naukowa, po którą zdecydowałam się sięgnąć. Od małego siedzę w takiej tematyce, pamiętam, że zawsze cieszyłam się, gdy ja umiałam wymówić słowa kwas deoksyrybonukleinowy, a inni nie. Stąd chyba wzięła się moja miłość do genetyki i nauki. Czy spodziewałam się po tej książce czegoś konkretnego? Raczej nie, po prostu bardzo mnie sobą zainteresowała i postanowiłam się przekonać, co takiego ciekawego oferuje. Nie zawiodłam się.

Co znajdziemy w tej książce? Wiele ciekawych rzeczy. Poczynając od raka, na genomie kończąc. Porusza naprawdę wiele rzeczy z dziedziny genetyki czy też samej medycyny. Dowiemy się, że nasze geny mają ogromne znaczenie w kryminologii, że tak naprawdę bardziej jesteśmy bakteriami niż ludźmi, przeczytamy ciekawą wymianę zdań na temat tego od ilu komórek zaczyna się nowy człowiek i od kiedy zarodek powinien być chroniony prawnie. Jest tu także wzmianka o żywności modyfikowanej genetycznie, znajdziemy wiele przykładów wrodzonych wad – chociażby krótka historia dziewczynki z dwoma miednicami. Jednym słowem opisane jest tutaj wszystko to, co kiedyś ludziom wydawało się fikcją – geny, inżynieria genetyczna, badania prenatalne.

Nie ma tutaj jednego autora, jest to praca zbiorowa, którą tworzą ludzie zainteresowani nauką i podobną tematyką. Nie ma tu jednak ich opinii ani ich punktu widzenia, przedstawione są jedynie fakty. Książka jest rzeczywiście bardzo ładnie dopracowana, widać, że zostało w nią włożone wiele pracy, chociaż objętościowo wcale nie jest aż tak pokaźna. Jednakże w tym 163 stronach mieści się naprawdę spora dawka informacji i ciekawostek, a jestem pewna, że część z nich zapadnie Wam w pamięć. Zawsze można się potem pochwalić znajomością jakiejś naukowej teorii.

Nie chcę pisać więcej, co można w niej znaleźć, ponieważ jest tego naprawdę sporo. A dodatkowo wszystko jest opisane naprawdę świetnym i przystępnym językiem. To mnie bardzo zadziwiło (oczywiście pozytywnie),ponieważ rzadko można spotkać książkę popularno-naukową, w której język byłby taki przyjemny dla każdego czytelnika. Oczywiście znajdują się tutaj terminy specjalistyczne, bo nie dałoby się tej książki inaczej napisać, jednakże są one oczywiście w trakcie wyjaśniane. Dlatego każdy spokojnie sobie poradzi z jej lekturą, a przy okazji dowie się wielu nowych i fascynujących rzeczy. Za to ogromny plus!

Komu tę pozycję mogę polecić? Powiedziałabym, że osobom, które choć trochę interesują się biologią czy medycyną. Dla Was będzie to na pewno przyjemna lektura, chociaż możliwe, że nie dowiecie się niczego nowego (ale nigdy nic nie wiadomo – ja się dowiedziałam :) ). Jednakże biorąc pod uwagę to, że dotyczy ona po prostu ludzkości i człowieka oraz naszego organizmu czy chorób – a więc czegoś, co dotyczy nas wszystkich – uważam, że każdy może po nią sięgnąć, choćby z czystej ciekawości. Poza tym nie jest ona ciężka w zrozumieniu, więc możecie tylko zyskać. Polecam gorąco, mnie bardzo się podobała i myślę, że kiedyś mi się jeszcze przyda.

Człowiek to niby taka doskonała maszyna, a jednak ma tyle wad. Często choruje, wyskakują jakieś niedoskonałości, źle się czuje… A zastanawialiście się kiedyś dlaczego? Co takiego dzieje się w naszym organizmie, że chorujemy i co ma na to wpływ? Możliwe, że jedni tak, a inni nie. Prawda jednak taka, że nasz organizm jest naprawdę fascynującą sprawą.

„Geny, komórki, mikroby...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    30
  • Przeczytane
    28
  • Posiadam
    23
  • Teraz czytam
    2
  • Popularnonaukowe
    2
  • Od Wydawnictw
    1
  • Zakup 2015
    1
  • Półka 2-2
    1
  • 2012
    1
  • Literatura faktu/ wspomnienia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Geny, komórki, mikroby


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne