Przewodnik po zjawiskach paranormalnych

Okładka książki Przewodnik po zjawiskach paranormalnych Brian Haughton
Okładka książki Przewodnik po zjawiskach paranormalnych
Brian Haughton Wydawnictwo: Publicat popularnonaukowa
popularnonaukowa
HANDBOOK OF PARANORMAL POWERS
Publicat
2010-01-01
2010-01-01
978-83-245-1895-1
parapsychologia zjawiska paranormalne

Świetna pozycja na wakacje z dreszczykiem lub andrzejki. Pięknie opracowana graficznie, pożółkłe wycinki z gazet, wyblakłe fotografie. Dużo faktów, opisów. Autorzy obiektywnie przedstawiają zjawiska, ocenę ich prawdopodobności pozostawiając czytelnikom. Najlepszą rzeczą w książce są ćwiczenia, za pomocą których można sprawdzić lub rozwinąć zdolności.

Bardzo ciekawy przewodnik, można się z niego dowiedzieć naprawdę dużo o tych zjawiskach, np:czytanie w myślach, widzenie aury. Są w niej opisywane przypadki, które są znane ludziom, chociaż cały czas podkreślane jest że nie zostało jeszcze nic z tych rzeczy udowodnione :)Książka zawiera dużo ilustracji, które dodają jej ciekawego klimatu. Jednym, a nawet dwoma słowami: Bardzo polecam :)

Podoba mi się w niej przedstawienie faktów. Nic nie jest koloryzowane, ulepszane. Konkretnie napisana. Dla osób nie interesujących się tym wcześniej może wnieść wiele nowych informacji, ciekawostek.

Nie zastanawiało Cię nigdy, jak to jest z tymi zjawiskami paranormalnymi? Kto posiada zdolności paranormalne? I najważniejsze, czy istnieje coś takiego jak magia? A może to wszystko jest zwykłym kłamstwem, ukrywanym przez zręczne sztuczki. Chcesz wiedzieć? Sięgnij po „Przewodnik po zjawiskach paranormalnych”.

Jeżeli masz wątpliwości lub po prostu interesujesz się parapsychologią, sięgnij po tę książkę. Dzięki niej poznasz historie osób przekonanych o swoich nadprzyrodzonych umiejętnościach. Dowiesz się również, w jaki sposób naukowcy starają się wyjaśnić zjawiska paranormalne. A może sam zechcesz sprawdzić, czy drzemią w tobie nadnaturalne siły?

Zawsze interesowały mnie zjawiska paranormalne. Aczkolwiek moja wiedza ograniczona była do pojęcia „duchy” i nic więcej na ten temat powiedzieć nie umiałem. Dlatego też, gdy tylko zobaczyłem ten tytuł postanowiłem przygarnąć książkę do siebie.

Rzeczą, która najbardziej spodobała mi się w pozycji jest szata graficzna. Chociaż okładka nie jest powalająca, w środku spotykamy wiele ciekawych zdjęć. Tekst i obrazy umieszczone są na tle, które wygląda, jakby było kartką starej księgi. Nie da się opisać tego słowami. Po prostu wnętrze książki jest cudowne, co w jakiś sposób przyczynia się do szybszego przeczytania pozycji.

Dobrym pomysłem, który przyciągnie wielu czytelników jest umieszczanie testów na końcu każdego rozdziału. Mamy wtedy możliwość sprawdzenia swoich sił w parapsychologii. Testów jest naprawdę wiele i większość z nich próbowałem wykonać. Niektóre nawet mi się udały.

Książka jest zbiorem wielu ciekawostek na temat różnych dziedzin w parapsychologii. Poznajemy wiele nadnaturalnych umiejętności, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Ciekawostki, ciekawostkami, ale często zdarzało się, że zamiast prostego języka, który przyjemnie się czyta, autor opisywał wszystko w dość nudny i sztywny sposób. Wiedziałem, że książka będzie przewodnikiem. Nie sądziłem jednak, iż będzie opisywany on w tak nudny sposób.

Autor potrafił wszystkie informacje na dany temat „ścisnąć” do tego stopnia, że każdy rozdział, a raczej rozdzialik zajmował cztery strony, potem był test i analiza przypadku. Haughton dobrze zrobił wybierając tylko najważniejsze informacje, bo dzięki temu pozycja nie była nudna, a bardzo ciekawa.

Książkę polecam każdemu, kto mniej czy bardziej interesuje się zjawiskami paranormalnymi. Wiedza jaka zawarta jest w tej książce, powinna bardzo przybliżyć Ci świat nadnaturalny. Gorąco polecam!

Jeżeli masz wątpliwości lub po prostu interesujesz się...

Nie do końca spełniła moje oczekiwania. Spodziewałam się czegoś innego, bardziej porywającego i bardziej nadnaturalnego, a tu jedynie suche fakty...

Recenzja z bloga MyBooks!

Lewitujący stolik, przewidywanie przyszłości, widzenie aury, to wszystko umieszczamy pod jedną etykietą - zjawiska paranormalne. Czy jest to słuszne? Chyba nie do końca. To tak, jakbyśmy nie znali imienia osób z klasy, czy z pracy tyko do wszystkich zwracalibyśmy się per człowieku z pracy/szkoły. Dziwne, prawda? Jeżeli kogoś interesuje to, co się kryje za tą ogólną nazwą, powinien sięgnąć po tę książkę.
Spodziewałam się kolejnej nudnej, napisanej naukowym językiem książki. Otóż bardzo się myliłam. "Przewodnik po zjawiskach paranormalnych" jest napisany w formie przewodnika (trafne spostrzeżenie, prawda? :D). Tutaj adekwatne jest przysłowie "Nie oceniaj książki po okładce". Okładka, dość niepozorna skrywa w sobie stylizację na stary podręcznik. Zażółcone strony, ozdobne inicjały, testy, czy posiada się daną umiejętność... Strony są połyskliwe i miłe w dotyku, jest dużo fajnych zdjęć i obrazków, a tekst jest napisany bardzo przystępnym językiem. Szybko się czyta, Książka jest podzielona na trzy większe części, a każda z nich dzieli się na krótkie fragmenty. Każdy rozdział jest poświęcony innemu zjawisku paranormalnemu. Znajdziemy w nim historię, zdjęcia, przykłady osób, a na końcu przykład testu, który pomoże sprawdzić, czy posiada się daną umiejętność. Swoją drogą, uważam to za bardzo dobry pomysł. Ogólnie podoba mi się realizacja tematu jakim są zjawiska paranormalne w tej książce.
W "Przewodniku po zjawiskach paranormalnych" znajdziemy informacje o telepatii, prekognicji, bilokacji, psychometrii i wielu innych. Polecam każdemu kto interesuje się zjawiskami paranormalnymi. Bez względu na to, czy ma 12, czy 30 lat oraz czy wie dużo o takich sprawach, czy wręcz przeciwnie. Myślę, że każdy powinien być zadowolony z tej książki.

Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2013/02/recenzja-ksiazki-przewodnik-po.html
Blog MyBooks - Nasze Recenzje: http://my-books-1220.blogspot.com/

Recenzja z bloga MyBooks!

taka sobie książeczka - rzeczywiście bardziej przewodnik niż książka - dla laików dobra, zorientują się co i jak - dla zorientowanych małooooooo

• Status: posiadam
  • Pożyczone od znajomych
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Religia,wierzenia,ezoteryka

Dodaj cytat z książki Przewodnik po zjawiskach paranormalnych