Dlaczego Kaczki nie Przymarzają do Lodu i Inne Zagadki Codzienności

Tłumaczenie: Magdalena Michalik.
Wydawnictwo: Videograf II
Sonst noch Fragen? : warum Frauen kalte Füße haben und andere Rätsel des Alltags
osobliwości, zagadki
ŚliwkowaPanna

Bestsellerowa książka niemieckiego moderatora telewizyjnego, który pokazuje, że nauka może być zabawna i pasjonująca. W ponad stu krótkich rozdziałach autor stara się odpowiedzieć na pytania dotyczące człowieka, świata przyrody, techniki, powtarzających się na co dzień sytuacji. Przytacza setki przykładów dziwnych faktów i kontrowersyjnych teorii i wyjaśnia je, korzystając ze zdobyczy nauki.

źródło opisu: Videograf, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Alitka | 2017-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Ta książka to w moim odczuciu taka pozycja "kibelkowa". Nie chodzi mi o jej wartość merytoryczną, bo zagadnienia w niej poruszane są ciekawe i wyjaśnione w przystępny sposób, ale po przeczytaniu trzech kolejnych zagadek (a jest ich 108) miałam już dość i musiałam sobie je dawkować, od czasu do czasu:).

patrolski | 2014-08-17
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Trochę ciekawych rzeczy, trochę mniej ciekawych, a trochę się powtarza. W każdym razie - można dowiedzieć się czegoś nowego i umilić sobie podróż w komunikacji miejskiej :)

Dariusz_S Jasiński | 2011-03-18
Przeczytana: 23 grudnia 2010

ŚliwkowaPanna | 2010-10-13
Przeczytana: 13 października 2010

Czytałam kilka takowych książek i ta raczej jest najgorsza. Większość pytań zaczyna się powtarzać i wystarczył mi jeden godzinny pobyt w empiku, aby tą książkę z ciekawszych rzeczy bądź tych nieczytanych przeczytać.

dintah | 2014-07-07

takie tam, do autobusu albo w poczekalni u internisty

Riversong | 2017-03-29
Pyzx | 2017-03-26