Kawa chwila spełnienia + CD

Wydawnictwo: Kurpisz
poradniki

Rum Leszek KURPISZ Rok wydania 2008 Stron: 238 Format: 17.0x24.0cm Oprawa: Twarda?Kawa chwila spełnienia ? jest po prostu poradnikiem jak, jaką i kiedy kawę podawać i co do niej dodawać,a że przy tym znajdziecie Państwo nieco legend i historii.Książka zwiera wiele przepisów oraz kolorowych ilustracji i zdjęć.Pod każdym przepisem przewidziane jest miejsce na własne notatki.

Publikacja ma charakter książki kulinarnej. Zawiera masę przepisów na aromatyczne wersje kawy z całego świata na ciepło i na zimno, ale również na likiery, słodkości, a nawet mięso w kawowej oprawie.

Książka jest podzielona na stronę prawą i lewą. I tak z prawej zawsze widnieją przepisy, a po lewej stronie znajdują sie wszelkie informacje, legendy i anegdoty na temat kawy + miejsce do wykorzystania na własną notkę.

Od strony wizualnej: sztywna oprawa i śliski papier chroni przed szybkim zużyciem. Dobra czytelność tekstu, do tego spora ilość zdjęć, jednak mankamentem - jak dla mnie - jest fakt,iż pod przepisami znajduje się dowolnie zamieszczona fotografia a nie taka, która obrazowałaby wygląd proponowanego napoju.
I jeszcze płyta w komplecie. Cóż, to tylko jeden krótki utwór, przy którym ponoć lepiej smakuje kawa;)

Ewa | 2015-10-12

Fantastyczna i pięknie wydana książka (twarda okładka,kredowypapier i piękne ilustracje) z przepisami na kawę z całego świata. Zawiera tez mnóstwo ciekawostek i lęgend oraz płytę CD z piosenką (szkoda,że tylko jedną),przy słuchaniu której - podobno - kawa smakuje lepiej.

Asia | 2014-12-31
Michał | 2014-01-06