Ilustrowany leksykon kawy

Wydawnictwo: Kurpisz
978-83-75249-94-1
kawa, arabica, kawosz
Róża_Bzowa

W tej publikacji Czytelnik znajdzie wiele faktów i zdarzeń związanych z wielowiekową historią kawy. Autor przybliża dziej poznania najważniejszych gatunków, walki o kawę, jej przydatność, związane z nią legendy, sprzeczności i jej rzeczywistą wartość. W minionych epokach napój kawowy stał się natchnieniem poetów i rewolucjonistów, stanowił „paliwo” dla filozofów i przyczynił się do wyzwolenia kobiet. Jego zalety opiewali poeci i kompozytorzy, o kawę walczyli piraci i szlachetnie urodzeni.
Dodatkową atrakcją książki jest kalendarium prezentujące skrótowo najważniejsze wydarzenia z dziejów kawy od paleolitu do czasów współczesnych oraz zbiór receptur na oryginalne gorące i mrożone napoje kawowe oraz inne przysmaki, w których przygotowaniu znaczącą rolę odgrywają różne gatunki kaw z całego świata. Zainteresowani znajdą przepisy nie tylko na popularne desery, ciastka i pieczywa, ale także na mniej znane potrawy mięsne i warzywne, sosy oraz alkohole.

źródło opisu: Wydawnictwo KURPISZ, 2008

źródło okładki: scan