Smudge the stolen kitten

Smudge the stolen kitten
----
Inne
koniczynka

Olivia ma kotka Smudge. Kiedy do jej brata przychodzi kolega Jack, mówi że będzie dokuczać Smudge. A później kicia znika. Czy jej zniknięcie ma coś wspólnego z Jackiem?

źródło opisu: LubięCzytać.pl

źródło okładki: LubięCzytać.pl

Sayuri | 2018-09-02
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

Książkę wypożyczyłam w bibliotece, by czytać spędzającym u mnie wakacje siostrzeńcom przed snem. A dlaczego wypożyczyłam książkę, w której bohaterem jest kot? Ponieważ ów moi milusińscy są właścicielami 2 - letniej kotki, którą uwielbiają :)

Ale przechodząc do rzeczy. Prążek zostaje przygarnięty do rodziny, w której jest dwoje dzieci - Oliwka i Szymek. Oliwka bardzo troszczy się o nowego domownika, lecz nie ukrywa swoich obaw przed rodzicami, że jej brat może zrobić coś Prążkowi, szczególnie gdy ma przyjść jego kolega Robert, będący takim samym urwisem jak Szymek. Oliwka z wielką obawą wyczekuje przyjścia kolegi swojego brata. Gdy kotek gdzieś zniknie, dziewczynka o jego zniknięcie oskarża swojego brata i jego kolegę. Czy słusznie? Musicie się sami przekonać. Ale czy koniecznie????

"Ktoś ukradł Prążka" Holly Webb to idealna książka dla dzieci, które uwielbiają i są szczęśliwymi posiadaczami kotów. Ale nie tylko. To książka, którą czyta się szybko, a sam tytułowy bohater jest...

emik84 | 2016-08-30

Historia Prążka jest ciepła i wzruszająca, pełna wartościowej treści i ciekawostek odnoszących się do opieki nad małym kotkiem. Wszystkie zwierzaki pragną domu, w którym będą kochane, szanowane i bezpieczne. Instynktownie wyczuwają ludzi mających wobec nich złe zamiary. Małe kotki są przy tym ciekawskie, pełne energii i nie do końca potrafią właściwie ocenić sytuację. Często wchodzą też w miejsca, z których trudno im się wydostać. Przygarniając takiego malucha trzeba więc być na to przygotowanym i pamiętać, że kotek to nie zabawka.

Lekturę czytało się naprawdę przyjemnie a losy małego kociaka wciągnęły moje dzieci. Język i styl są bardzo zrozumiałe dla młodego czytelnika. Duża czcionka sprawia zaś, że czytanie jest szybkie a do sedna historii docieramy niemal ekspresowo. W książce dzieci znajdą kilka czarno-białych ilustracji, które przybliżą maluchom sylwetki bohaterów a na okładce słodkiego małego Prążka zachęcającego do poznania jego historii. Oczywiście gorąco polecam Wam tę...

cukierkowa | 2014-03-24
Przeczytana: 2012 rok

Była ona moją pierwszą książką,dzięki której polubiłam tą wspaniałą sagę :)

Banan | 2012-05-01
Przeczytana: 22 kwietnia 2012

Genialna dla małych czytelników!!!

agutek | 2012-07-14

Ciekawy tytuł...

lidolff13 | 2017-06-20
Przeczytana: 2012 rok

"Ktoś ukradł Prążka!" i "Na ratunek Rufiemu!" to pierwsze książki Holly Webb na mojej półce. Dzisiaj mam ich ponad dwadzieścia! Najlepsze jest to, że z każdej coś zapamiętałam... Z biegiem czasu muszę przyznać, że książki są trochę przewidywalne i bardzo słodziutkie, ale będąc uczennicą 1-4 zaczytywałam się nimi. :D Mam do nich ogromny sentyment i jeśli ktoś szuka lektury dla jakiegoś oseska, to dzieła Webb nadają się idealnie! Są przyjemne, napisane prostym językiem, przepełnione dobrem i ciepłem. <3

Gwen | 2015-07-10
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Polecam fankom wszystkich zwierząt domowych!!!Miło że wszystko dobrze się skończyło.Ale w prawdziwym życiu nie zawsze tak jest.Na przykład mój kolega miał kota kiety on był w szkole a jego rodzice w pracy kot wyszedł przez okno i nie wrócił.Wtedy mój kolega był załamamny.Trzeba więc uważać!

Tomek Blaut | 2014-08-10

Zauważyłem ja. Kupiłem a potem zaczołem czytaćinne z tej serii. Ta seria opowiada zawsze o kocie albo psie którzy uciekli, albo zgubili się.

Link: www.zaopiekujsiemna.pl

POLECAM

Gabrysia | 2013-12-24
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Ta książka znalazła się na mojej liście, bo naprawdę jest ciekawa. Gdy dowiedziałam się, że Prążka uprowadzono, to zmartwiłam się. Jak dowiedziałam się kto ukradł kicię, to byłam wściekła na tą postać. ;) ;) :) ;)

Laobeth | 2016-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2016

dla mnie - taka sobie. Ale mojemu sześciolatkowi się podobała.