Frytki, fasolka i limuzyny. Niezwykły dziennik Betsaby Klarysy de Trop

Okładka książki Frytki, fasolka i limuzyny. Niezwykły dziennik Betsaby Klarysy de Trop Rasheed Leila
Rasheed Leila Wydawnictwo: Akapit Press literatura dziecięca
literatura dziecięca
Chips, Beans and Limousines
Akapit Press
2008-01-01
2008-01-01
Iwona Libucha
Vicky Arrowsmith Iwona Libucha pamiętnik gwiazda

Bardzo sympatyczna ta seria była, kilka razy czytałam za dzieciaka.

Bardzo sympatyczna ta seria była, kilka razy czytałam za dzieciaka.

Na półkach: , , , , , , ,

Do dziś mam w głowie tę scenę. 2010 rok, lato, wakacje w Krynicy Morskiej, w pracy mamy, weekend i myśl: kurde, muszę coś wziąć na weekend, bo nic nie będzie w telewizji. Książkę pochłonęłam za pierwszym razem w dwa dni, co było wówczas moim rekordem życiowym jak na dwieście stron. Po kilku latach pobiłam rekord - kilka godzin z przerwami. Do dziś nie pobiłam tego rekordu, i chyba nigdy nie pobiję. :)
Przezabawna opowieść o Betsabie, nastolatce trochę niczym Jim Carrey w filmie "Truman show", lecz tu mamy do czynienia z bestsellerowymi książkami autorstwa Mandy de Trop, mamy Betsaby. Coraz to inne wydarzenia w życiu dziewczynki powodują, że powoli z superbohaterki staje się taka jak inne dzieci.

Nawet fajne było.

Nawet fajne było.

Fantastyczna książka !
Polecam.

Fantastyczna książka !
Polecam.

Kto by pomyślał że cudowna Betsaba - mająca siedem szaf, chłopaka, dwie CUDOWNE przyjaciółki i chodzi do szkoły św. Bernaby, gdzie "Wszystkie mamy zakładają długie rękawiczki naszywane diamencikami a tatusiowie garnitury" [...]. Potem wielkie było moje zdziwienie gdy dowiedziałam się o czymś zupełnie odwrotnym. Na początku czytania było mnóstwo nudnego opowiadania o wielkich mniemaniu jakiejś sławnej dziewczyny, potem dopiero się wciągnęłam.Na 100 procent przeczytam inne części. Przezabawna!!!

Dziennik ,który szybko się czyta. Całkiem ok.

Dziennik ,który szybko się czyta. Całkiem ok.

Książka przeznaczona dla dzieci, choć dobra także dla młodzieży pomimo dużych liter.
Pisana jest w formie pamiętnika.

Pisana jest w formie pamiętnika.

1992

„Niezwykły dziennik Betsaby Klarysy de Trop” utrzymany jest w modnej ostatnio konwencji intymnego zwierzenia nastoletniej bohaterki. Betsaba ma się czym pochwalić: ma superprzyjaciółki i starszego chłopaka, jest nadprzeciętnie inteligentna i bez przerwy ratuje świat. „Jestem taka dobra we wszystkim, że czasami jest mi trochę wstyd!!!” – tłumaczy rozbrajająco.

Książka mnie nudziła. Chyba jestem już 'za duża' na takie książki.

Książka mnie...

Książka bardzo dobra, miło się ją czyta. Autorka bardzo dobrze wczuwa się w rozpieszczoną Betsabę, stykającą się dopiero co z prawdziwymi problemami. Książka ta również nadaje się dla młodszych czytelników, ale i starsi dadzą radę ją "strawić".

Książka ogółem dobra ale nie taka najlepsza .

Książka ogółem dobra ale nie taka najlepsza .

• Młodzieżowe
  • Dzieciństwo
  • Sprzedane/oddane/wymienione
  • Dawno, dawno temu...
  • Przeczytane wielokrotnie

Dodaj cytat z książki Frytki, fasolka i limuzyny. Niezwykły dziennik Betsaby Klarysy de Trop