Ktoś ukradł Prążka!

Seria: Bestsellerowa
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Smudge, the stolen Kitten
Barbara

Oliwia bardzo się cieszy, kiedy rodzice zgadzają się na adopcję małego kotka. Dziewczynka nie może doczekać się, kiedy będzie mogła pokazać kotka swoim przyjaciołom i starszemu bratu. Jednak kiedy starszy brat zaprasza swoich kolegów rozrabiaków, Oliwia obawia się, że skrzywdzą i bardzo zmęczą kotka. Jej obawy okazują się słuszne, bo po wizycie chłopców, kot nagle znika i nigdzie nie można go znaleźć. Czy to możliwe, aby starszy brat Oliwki mógł mieć coś wspólnego ze zniknięciem kotka?

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Merlin.pl

emik84 | 2016-08-30

Historia Prążka jest ciepła i wzruszająca, pełna wartościowej treści i ciekawostek odnoszących się do opieki nad małym kotkiem. Wszystkie zwierzaki pragną domu, w którym będą kochane, szanowane i bezpieczne. Instynktownie wyczuwają ludzi mających wobec nich złe zamiary. Małe kotki są przy tym ciekawskie, pełne energii i nie do końca potrafią właściwie ocenić sytuację. Często wchodzą też w miejsca, z których trudno im się wydostać. Przygarniając takiego malucha trzeba więc być na to przygotowanym i pamiętać, że kotek to nie zabawka.

Lekturę czytało się naprawdę przyjemnie a losy małego kociaka wciągnęły moje dzieci. Język i styl są bardzo zrozumiałe dla młodego czytelnika. Duża czcionka sprawia zaś, że czytanie jest szybkie a do sedna historii docieramy niemal ekspresowo. W książce dzieci znajdą kilka czarno-białych ilustracji, które przybliżą maluchom sylwetki bohaterów a na okładce słodkiego małego Prążka zachęcającego do poznania jego historii. Oczywiście gorąco polecam Wam tę...

cukierkowa | 2014-03-24
Przeczytana: 2012 rok

Była ona moją pierwszą książką,dzięki której polubiłam tą wspaniałą sagę :)

Banan | 2012-05-01
Przeczytana: 22 kwietnia 2012

Genialna dla małych czytelników!!!

agutek | 2012-07-14

Ciekawy tytuł...

lidolff13 | 2017-06-20
Przeczytana: 2012 rok

"Ktoś ukradł Prążka!" i "Na ratunek Rufiemu!" to pierwsze książki Holly Webb na mojej półce. Dzisiaj mam ich ponad dwadzieścia! Najlepsze jest to, że z każdej coś zapamiętałam... Z biegiem czasu muszę przyznać, że książki są trochę przewidywalne i bardzo słodziutkie, ale będąc uczennicą 1-4 zaczytywałam się nimi. :D Mam do nich ogromny sentyment i jeśli ktoś szuka lektury dla jakiegoś oseska, to dzieła Webb nadają się idealnie! Są przyjemne, napisane prostym językiem, przepełnione dobrem i ciepłem. <3

Gwen | 2015-07-10
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Polecam fankom wszystkich zwierząt domowych!!!Miło że wszystko dobrze się skończyło.Ale w prawdziwym życiu nie zawsze tak jest.Na przykład mój kolega miał kota kiety on był w szkole a jego rodzice w pracy kot wyszedł przez okno i nie wrócił.Wtedy mój kolega był załamamny.Trzeba więc uważać!

Tomek Blaut | 2014-08-10

Zauważyłem ja. Kupiłem a potem zaczołem czytaćinne z tej serii. Ta seria opowiada zawsze o kocie albo psie którzy uciekli, albo zgubili się.

Link: www.zaopiekujsiemna.pl

POLECAM

Gabrysia | 2013-12-24
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Ta książka znalazła się na mojej liście, bo naprawdę jest ciekawa. Gdy dowiedziałam się, że Prążka uprowadzono, to zmartwiłam się. Jak dowiedziałam się kto ukradł kicię, to byłam wściekła na tą postać. ;) ;) :) ;)

Laobeth | 2016-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2016

dla mnie - taka sobie. Ale mojemu sześciolatkowi się podobała.

Aneqq | 2015-04-12
Przeczytana: 06 sierpnia 2012

Polecam, tę bardzo lekką książkę