Nikt nie jest samotną wyspą, ale wszyscy bardzo się staramy

Okładka książki Nikt nie jest samotną wyspą, ale wszyscy bardzo się staramy Natalia Bobrowska
Okładka książki Nikt nie jest samotną wyspą, ale wszyscy bardzo się staramy
Natalia Bobrowska Wydawnictwo: Amea literatura piękna
Amea
2011-11-01
2011-11-01
978-83-929229-6-4
związek romans gej samotność
Inne

Okładka książki Wbrew naturze Natalia Bobrowska, Agnieszka Drotkiewicz, Anna Janko, Włodzimierz Kowalewski, Marta Mizuro, Grażyna Plebanek, Beata Rudzińska, Zyta Rudzka, Hanna Samson, Tomasz Sobieraj, Izabela Sowa, Michał Sufin, Izabela Szolc
Wbrew naturze Natalia Bobrowska, ...
Okładka książki Nie pytaj o Polskę Natalia Bobrowska, Joanna Maria Chmielewska, Sylwia Chutnik, Agnieszka Drotkiewicz, Wojciech Kołyszko, Teresa Pietruska-Mrożek, Grażyna Plebanek, Piotr Rowicki, Beata Rudzińska, Sławomir Shuty, Wioletta Sobieraj, Izabela Sowa, Edyta Szałek, Kamila Waleszkiewicz, Szymon Wigienka, Paweł Daniel Zalewski
Nie pytaj o Po... Natalia Bobrowska, ...
Okładka książki Dziewczyńskie bajki na dobranoc Maria Bereźnicka-Przyłęcka, Natalia Bobrowska, Joanna Maria Chmielewska, Agnieszka Drotkiewicz, Anna Dziewit-Meller, Justyna Jaworska, Marta Łosiak, Ewa Maciejewska, Marta Pawlik, Teresa Pietruska-Mrożek, Grażyna Plebanek, Beata Rudzińska, Wioletta Sobieraj, Zofia Soliłło, Edyta Szałek, Jovanka Tomaszewska, Marzena Usarek, Kamila Waleszkiewicz
Dziewczyńskie ... Maria Bereźnicka-Pr...
Okładka książki Babskie gadanie Anna Augustynek, Natalia Bobrowska, Agnieszka Drotkiewicz, Donata Anna Duda, Helena Limberger, Ewa Maciejewska, Teresa Pietruska-Mrożek, Kamila Popiel, Beata Rudzińska, Elżbieta Sinicka-Cieśla, Zofia Soliłło, Maria Szerska, Jovanka Tomaszewska
Babskie gadanie Anna Augustynek, Na...

Opis z tyłu okładki brzmiał bardzo zachęcająco, tak samo jak tytuł. Jeśli chodzi o treść, uważam, że autorka nie ustrzegła się błędów debiutantów. Pierwsze strony były napisane z polotem i poczuciem humoru, ale im dalej w las, tym bardziej o niczym. Styl pisania ciekawy, ale co z tego, skoro to, o czym opowiada historia, nie jest moim zdaniem warte zapisania? Ktoś dobrze to ujął w opinii poniżej - droga donikąd. Ry i Ma to dla mnie bohaterowie zbyt podobni, tak jakby autorka wymyśliła jedno z nich, a potem stworzyła klona, któremu zmieniła płeć. Zgorzkniali i mało sympatyczni, a z czasem wydają się "papierowi" i nieprawdziwi. Fabuła to ciąg świadomości - niby coś się dzieje, ale nic to nie zmienia, brakuje jakiejś wizji i konceptu. Przemyślenia i wydarzenia niekiedy infantylne. Nie zdołałam doczytać do końca, chociaż gdybym się uparła, nie byłoby to takie trudne, bo styl sam w sobie przyjemny.

Idealny portret młodych ludzi w XXI w. Wszyscy zagonieni, marzący o spełnieniu, a jednocześnie cierpiący z samotności. Boją się zobowiązań i przemijania, gdyż paraliżuje ich strach przed brakiem osiągnięć. Chcieliby żyć i się spełniać, a z drugiej strony nie potrafią się zaangażować. Trochę za młodzi by umrzeć, a za starzy by zacząć żyć.

Bardzo nierewelacyjna. Nie wciąga, a jeśli już to tylko dla sprawdzenia, czy możliwe jest dotarcie do końca. Brak treści mocno nadrabiane jest mogością ozdobników. Droga donikąd.

Książka jak najbardziej godna polecenia :) Z każdą stroną coraz bardziej nie można się od niej oderwać. Przyjemna i lekka.

"Nikt nie jest samotną wyspą, ale wszyscy bardzo się staramy" to książka nad, którą trzeba się zastanowić. Zrozumieć. Bo przecież nie wszystko jest tak proste jak się wydaję?
Czwórka ludzi, zupełnie innych, a jednak ze sobą powiązanych. Humorystycznie, ale i psychologicznie opisane problemy(?) ludzi, na co dzień.
Ma, postać, która wzbudza pewien rozstrój. Sama jest niezdecydowana, i już nie dokładnie wie czego chce. Tak jakby starała się zatrzymać czas w miejscu(oczywiście bezskutecznie).
Ry, ma swoje ego, które stale pielęgnuję. Jak ukochanego kwiatka. Nie przepada za wieloma rzeczami, drażnią go ludzie. Chciał się zabić z miłości do Ma. Nie zrobił tego bo się wystraszył.
Marek – zdobywca Oskara za najlepszy scenariusz, którego jeszcze nie napisał. Naprawdę intrygująca postać. Pracuje nad scenariuszem- pracą swojego życia. A inspiracji szuka w barze, w którym pracuje Ma i Wiktor.
Wiktor- moja ulubiona postać. Jest gejem, pracuje w barze. Każdą opowieść, sekret, który zjawi mu zrozpaczony i podpity kient. Szczętnie chowa, żeby napisać później książkę. Rozważa zostanie taksówkarzem, albo kimś innym, byle jak najwięcej życiowych dramatów.
Ogólnie książka, naprawdę świetna! Warto przeczytać, może pojawi się jakieś nowe spojrzenie na świat ?:)

Ma, postać, która wzbudza pewien rozstrój. Sama jest...

Czterech głównych bohaterów, którzy mają problem z zaangażowaniem się w relację z drugą osobą. Czytając, miałem momentami wrażenie, że jest to historia moja lub moich znajomych. Najbardziej ciekawą postacią wydaje się być Wiktor, gej-barman, który nie szuka miłości, bo jego pasją są historie ludzi - klientów, z których chce stworzyć książkę.
Polecam książkę każdemu, niezależnie czy jest w związku czy nie jest. Świetna refleksja nad pokoleniem współczesnych 30 latków.

Polecam książkę każdemu,...

Złowrogi straszak na millenialsów, czyli punkt pierwszy - jak żyć, aby po trzydziestce nie stać się taką jak Wy, Wy chodzące koszmary z wielkich ośrodków :P

Przyciągnęła mnie na wyprzedaży - tytułem i opisem z czwartej okładki. Była dobra na rozkojarzone wakacje, dosyć ironiczna i trafna obserwatorsko, jeśli chodzi o rys postaci. Tylko niewiele z tego wszystkiego wynika, mam jednak niedosyt :)

• Poszukuję
  • Brak
  • 2015
  • LGBT.g

Dodaj cytat z książki Nikt nie jest samotną wyspą, ale wszyscy bardzo się staramy