To zbiór opowiadań, który przewrotnym tytułem zaprasza do dyskusji nad tym, czym dziś jest kobiecość i a przede wszystkim a jaka ona jest. Pomysł był prosty: stworzyć antologię, która by a nie siląc się na to, żeby sprostać gotowym naukowym definicjom kobiety a z żywej tkanki codzienności zbudować umiała prawdę o współczesnych przedstawicielkach płci tradycyjnie zwanej piękną.

Marquee | 2015-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2015

Raz jeszcze o kobietach...
To ile tekstów zostało napisanych o kobietach wie chyba tylko katalog Biblioteki Narodowej. To ile dyskusji, konferencji, debat nam poświecono,ile kaw przy tym wypito hmm... myślę, że tego już nikt nie zliczy. Jesteśmy wciąż drogie Panie modnym tematem. Książka "Babskie gadanie" to kolejna propozycja z 2007 roku o nas i dla nas. Koncepcja świetna- zbierzmy kobiety w różnym wieku, z innym bagażem doświadczeń i przez ich teksty poznajmy różne punkty widzenia świata. Dołóżmy jeszcze przewrotny, lekki tytuł, który zepnie te wszystkie teksty w ładną klamrę. I fajnie. Do tej pozycji zachęciła mnie nota od wydawcy,w której odczułam, że będzie się działo z każdą następną stroną. Ja jednak trzęsienia ziemi nie poczułam, nawet małego tąpnięcia. Owszem znalazł się obecnie niemalże symbol kobiety- kot, trochę perfekcyjnej Pani domu, dnia codziennego kobiety zwyczajnej, i słów kilka o pisaniu bloga. Tekstom zarzucić wiele nie mogę, jednak biorąc je do ręki jako...

czupirek | 2010-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2010

Dwa dobre opowiadania ("Przyjaciółka Domu" Agnieszki Drotkiewicz - choć bardziej ze względu na formę niż treść - i "Spotkanie po latach" Elżbiety Sinickiej-Cieśli - to dla odmiany bardziej treściowo atrakcyjniejsze niż formalnie). Pozostałe do zapomnienia w kilka dni, niestety.

Monika Aszss | 2011-11-26

Dla mnie te opowiadania są za krótkie. Gdy po kolei kończę czytać jeden po drugim, to brakuje mi dalszej kontynuacji. Ale świadczy to tylko o tym, że książka "Babskie gadanie" jest wciągająca i jak się czyta te antologiczne wypowiedzi autorek, to doszukuje się dalszej historii z każdego opowiadań. Dla mnie, jak najbardziej pozytywna, a zarazem też refleksyjna książka nie tylko dla kobiet.

FromNorwayWithLove | 2011-02-07
Przeczytana: 13 listopada 2009
Katarzyna | 2011-03-14
Przeczytana: 14 marca 2011

Babska literatura jest nie dla mnie

Agata_Dobrzanska | 2017-10-03
mmarrta11 | 2016-09-13