Funky Koval
komiksy
Marcin Badtke

Wielki powrót po latach najsłynniejszego polskiego komiksu science fiction! W jednym tomie zostały zebrane wszystkie trzy albumy o przygodach agenta przyszłości, Funky'ego Kovala, zaś ich uzupełnieniem jest kilkustronicowy, nowy epizod. Stanowi on wstęp do następnego tomu, który autorzy Funky'ego mają zamiar stworzyć w przyszłości. SF i przygoda na najwyższych poziomie!

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,295.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,295.html

Dominik | 2017-07-16

Czy tak wygląda "najlepszy polski komiks"? Niektórzy mogą uznać to za herezję, ale moim zdaniem nie. O ile rysunki Bogusława Polcha są rewelacyjne, tak sama opowieść zdążyła się już zestarzeć i jest co najwyżej dobra. Funky Koval to komiks, który ukazał się w odpowiednim, patrz. trudnym czasie, a wszelkie odniesienia do ówczesnej rzeczywistości sprawiły, że dla pewnych osób zyskał miano "kultowego". Niewątpliwie głównie dzięki temu zawdzięcza swoją popularność; albumy które powstały już w "innej rzeczywistości" odnotowują wyraźny spadek względem pierwszych. Osobiście nie czuję do niego żadnego sentymentu. Jest dla mnie dobrym komiksem, który cenię głównie ze względu na Polcha.

QUEENfan | 2018-11-16
SaintBase | 2017-06-22