komiksy
geokuba

"Fortuna Amelii" - milicyjny kryminał, z którego morał, że nie ma zbrodni doskonałej. (Jerzy Wolen - scenariusz, Jerzy Wróblewski - rysunki). "Urodziny Milusia" i "Łaźnia" - dwie historyjki z przygodami Kajka i Kokosza. (Tekst i rysunki Janusz Christa). "Krzysztof Kolumb i odkrycie Nowego Świata" - historia Kolumba od momentu pomysłu na podróż do Indii na zachód, aż do jego śmierci. (Stefan...

"Krzysztof Kolumb i odkrycie Nowego Świata" - historia Kolumba od momentu pomysłu na podróż do Indii na zachód, aż do jego śmierci. (Stefan Weinfeld - scenariusz, Zbigniew Kasprzak - rysunki).

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorski

Danielista | 2017-11-21

Na "Fortunę Amelii" składają się cztery krótkie komiksy. Pierwszy, tytułowy to mocno uproszczona sensacyjna historia według scenariusza Jerzego Wolena z rysunkami Jerzego Wróblewskiego. Z opowieści zapamiętujemy głównie niesławne zmagania głównego bohatera, porucznika Chyżowskiego, z agresywnym psem Limitem. Potem dwa razy Janusz Christa - najpierw "Urodziny Milusia", dalej "Łaźnia" - w obu przypadkach niecni zbójcerze dostają solidną nauczkę. Na koniec komiks historyczno-podróżniczy z serii rysowanej przez Zbigniewa Kasprzaka do scenariusza Stefana Weinfelda - "Krzysztof Kolumb i odkrycie Nowego Świata", który ciekawie przedstawia sylwetkę, podróże i dokonania Krzysztofa Kolumba.

Raduss | 2016-01-03

Wspomnień czar.Gwiazdki za historyjki Christy i tytułowy kryminał.

MadameShepard | 2014-07-23
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

"Fortuna Amelii"! Do dziś pamiętam zdanie "...był, lub podawał się za lekarza, Sylwia alergiczka umarła pierwsza cicho i bezboleśnie..". Jaka ona była piękna, ta Sylwia na rysunku Wróblewskiego, czytałam ten komiks w podstawówce i marzyłam o tym, by być taką alergiczką, to takie wysublimowane.
No i teraz jestem, i co mam z tego? Katar:(
Ale wspomnienie z dzieciństwa bezcenne.

Jeden z moich pierwszych komiksów... Ech! Świetna rzecz:).