Klątwa z przeszłości. Znikamy!

Tłumaczenie: Marcin Stopa, Joanna Kopel
Cykl: Gęsia skórka (tom 5-6)
Wydawnictwo: Świat Książki
The Curse of the Mummy's Tomb
837227391X
dreszczyk, mumia
Katerina

"Zerknąłem na zegar. Chciałem żeby wujek Ben już tu był. Nagle usłyszałem kroki. Nasłuchiwałem, wpatrując się w drzwi. W słabym świetle dostrzegłem, że klamka się porusza. "Dziwne - pomyślałem - wujek Ben najpierw by zapukał". Klamka poruszyła się znowu. Drzwi zaczęły uchylać się ze skrzypieniem. Otwierały się powolutku, a ja zamarłem na środku salonu. Wysoka, ciemna postać sztywno ruszyła w moim kierunku, wyciągając ramiona. Przez dziury w starych bandażach wpatrywały się we mnie ciemne oczy..." [Znikamy!] "Nie wiem, jak długo siedziałam przed lustrem, wpatrując się w swoje odbicie. W pewnej chwili zauważyłem, że dzieje się z nim coś dziwnego. I wtedy usłyszałem szept. Był tak miękki i cichy, że trudno go nawet nazwać szeptem. Już raczej echem szeptu. - Maaaax... Szept stał się głośniejszy. I niewymownie smutny. Jak błaganie o ratunek..."

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Magdalena | 2015-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Klątwa z przeszłości. Święta w Egipcie z wujem i nieznośną kuzynką? Niby nic fajnego. Ale jak dodamy do tego strasznego człowieka, przodka kapłanki pilnującego, by klątwa was dopadła robi się ogromnie ciekawie i strasznie.
Znikamy!. Zabawa całkiem w dechę. Kto nie chciałby być niewidzialny? Ja zawsze chciałam. Tylko bez konsekwencji utknięcia w lustrze.
Oba opowiadanka mi się bardzo, bardzo podobały. Oba były straszne i nie można się było od nich oderwać.
Co prawda Znikamy! oglądałam kiedyś w telewizji, ale dość mgliście to pamiętam (oprócz tego, że nie było wcale straszne), a tu jak się czyta efekt jest dużo, dużo lepszy.
Gorąco polecam!

_Chimena_ | 2018-01-25
Przeczytana: 05 października 2017

Kolejny powrót do przeszłości i czasów beztroskiego dzieciństwa. "Klątwa z przeszłości" niezbyt przypadła mi do gustu. Fabuła była dla mnie zbyt przewidywalna. Trochę wynudziłam się czytając to opowiadanie. "Znikamy!" w moim odczuciu było zdecydowanie ciekawsze, a samo zakończenie bardziej zaskakujące.

Natalia | 2012-04-28

Kiedy byłam młodsza uwielbiałam ten serial! :-) Strasznie się go bałam :) Dopiero kiedy byłam starsza, sięgnęłam po książki ponieważ Gęsią Skórkę ściągnęli z anteny a ja zatęskniłam za tymi historiami :)

Goszka | 2011-09-20

O, tak! Gęsia Skórka, książka z dreszczykiem... Śmiechu :D

SillyGirl | 2010-08-09

Świetna książka. Wciąga, szybko się ją czyta.

Przeczytana: 2007 rok
arok16 | 2018-07-29