Tajemnica "Śmiertelnej pułapki"

Tłumaczenie: Anna Iwańska
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 15)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The Mystery of Death Trap Mine
8371620152
Trzej detektywi, Hitchcock
Anka

Przygody Trzech Detektywów to amerykańska seria książek kryminalnych dla młodzieży, które mają kilku różnych autorów (Robert Arthur - twórca postaci Trzech Detektywów, William Arden, Mary V. Carey, Nick West, Marc Brandel, Megan Stine & H. William Stine, G. H. Stone, William MacCay, Peter Lerangis), jednak sygnowane są nazwiskiem Alfreda Hitchcocka. Kilka książek serii wydanych tylko w Polsce napisało dwóch polskich autorów (Krystyna Boglar oraz Aleksander Minkowski).

Chłopcy ostrożnie podeszli do szybu. Był płytki ale o stromych ścianach. Na jego dnie coś leżało, jakby kłąb starego ubrania. Wkrótce dostrzegli coś, co niewątpliwie było ludzką ręką. W ubraniu znajdowało się ciało! Leżało na podłożu szybu w dziwnie skręconej pozycji. W świetle latarki pojawiły się zapadnięte oczy i zakurzone splątane włosy.

źródło opisu: Siedmioróg

źródło okładki: Siedmioróg

Paulina | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Przygody trzech młodocianych detektywów mieszkających w Kalifornii. Każda książka to osobna detektywistyczna zagadka. Każda jedna wciąga. Polecam.

K-czyta | 2015-03-29
Przeczytana: marzec 2015

Tym razem chłopcy w poszukiwaniu tajemnicy (a oficjalnie w celu pracy przy przycinaniu choinek) trafiają do niewielkiego miasteczka Twin Lakes. W całą sprawę tak naprawdę zostają wmanewrowani przez rezolutną i co tu dużo mówić nieco upierdliwą Allie. Dziewczyna jest przekonana, że jeden z mieszkańców, na którego ma dobry widok z okna swojego domu, zachowuje się zdecydowanie podejrzanie. Wesley Thurgood (bo o nim mowa) – milioner i biznesmen, po latach wrócił w rodzinne strony i dokonał zakupu od dawna niedziałającej kopalni nazywanej „Śmiertelną pułapką”. Szybko się okaże, że to miano idealnie do niej pasuje - w jednym z szybów odkryte zostaną zwłoki mężczyzny.

Akcja rozkręca się tu w wolniejszym tempie niż w przypadku „Tajemnicy srebrnego pająka”, ale nie oznacza to, że nic się nie dzieje. Trzej Detektywi mają ręce pełne roboty i uwierzcie mi – większość ich zajęć nie ma wiele wspólnego z przycinaniem drzewek. Będą wytężać swoje umysły, analizować fakty, sięgać do przeszłości,...

Turniquet 92 | 2015-01-18

Seria wspaniałych i niezwykle wciągających kryminałów dla młodzieży, które dobrze pamiętam z dzieciństwa...oj na szukałam się ich , na szukałam w serwisie, ale w końcu znalazłam:-)