Tajemnica Zamku Grozy

Tłumaczenie: Anna Iwańska
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 1)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The Secret of Terror Castle
Wiórek

Inne wydania

Przygody Trzech Detektywów to amerykańska seria książek kryminalnych dla młodzieży, które mają kilku różnych autorów (Robert Arthur - twórca postaci Trzech Detektywów, William Arden, Mary V. Carey, Nick West, Marc Brandel, Megan Stine & H. William Stine, G. H. Stone, William MacCay, Peter Lerangis), jednak sygnowane są nazwiskiem Alfreda Hitchcocka. Kilka książek serii wydanych tylko w Polsce napisało dwóch polskich autorów (Krystyna Boglar oraz Aleksander Minkowski).

PABLOPAN | 2012-08-04

Absolutnie fantastyczna, jak wszystkie chyba książki tej serii. Polecam!

Merida | 2013-05-22
Przeczytana: 22 maja 2013

Kiedyś już miałam styczność z Trzema Detektywami...ale byłam wtedy za mała, by teraz to pamiętać. Pamiętam za to, że mi się bardzo, bardzo podobało :) Dlatego zdecydowałam się zakupić pięć pierwszych tomów serii, żeby sobie przypomnieć o czym zacz to było.

Trzej chłopcy w wieku szkolnym zakładają domorosłą agencję detektywistyczną - atletyczny Pete, wścibski Bob i niemożliwie inteligentny Jupiter nie spoczną, póki nie rozwiążą powierzonej im sprawy. A są w nią wplątane duchy, strachy, iście w klimacie Scooby Gangu ;)

Podobało mi się. Bardzo. Już wiem, czemu ta seria tak mi została w głowie. Po prostu rozrywka dla starszych i młodszych, o czym świadczy mój 27-letni przykład ;) I chyba nawet wezmę się jutro za kolejny tom, bo nie chcę wychodzić ze stanu, w jaki Trzej Detektywi mnie wprowadzili, o!

Niesamowicie wciągająca historia dla młodzieży, która umilała mi czas będąc nastolatką. Dziś, pomimo upływu wielu lat, postanowiłam sięgnąć po nią ponownie i przekonałam się, dlaczego kiedyś przygody Trzech Detektów tak bardzo mnie urzekły. Przygody trzech młodych chłopców o zupełnie innych charakterach i umiejętnościach są pełne zwrotów akcji, tajemnic, niebezpieczeństw i humoru. W wielu miejscach dialogi bohaterów doprowadziły mnie niemalże do łez. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Niektórym historia może wydać się banalna, ale nie zapominajcie, że jest to książka dla dzieci. Jeśli zastanawiacie się, czy warto po nią sięgnąć, to nie róbcie tego dłużej. Gwarantuję Wam przednią zabawę z uśmiechem na ustach.

katherine1st | 2017-03-31
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 25 marca 2017

Oczywiście to książka dla nastolatków, i to raczej tych młodszych, ale i ja przeczytałam ją z przyjemnością. Nie wykluczam, ze jeszcze kiedyś wrócę do przygód Trzech Detektywów.

calculadora | 2017-05-30
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 28 maja 2017

Powrót do lat dzieciństwa, bardzo sentymentalna podróż.

Marianna | 2016-04-18
Przeczytana: 16 listopada 2015

,,Tajemnica zamku grozy” rozpoczyna cykl opowieści o przygodach trzech detektywów. Bob, Jupe i Pete zakładają agencję detektywistyczną by zająć się rozwiązywaniem przeróżnych zagadek. W tomie I młodzi detektywi postanawiają odkryć tajemnicę Zamku Grozy, który przed laty należał do znanego aktora strasznych filmów Stephena Terilla. Aktor zginął w tragicznym wypadku dwadzieścia lat temu. Od tamtej pory zamek jest nawiedzony przez duchy. Podobno straszy w nim duch Błękitnej zjawy, słychać upiorną muzykę organową, mrożące krew w żyłach krzyki, pojawia się też tajemnicza mgła. Wszyscy, którzy przebywali w zamku po zmroku uciekali z niego w popłochu, bądź ginęli bez wieści. Co kryje się za tymi tajemniczymi zjawiskami? Kto straszy w zamku i dlaczego? Chłopcy są na tropie tajemnicy. I gdy już prawie udaje im się ją rozwikłać, nagle wpadają w tarapaty. Czy uda im się uniknąć śmierci w lochach zamku grozy? Czy uda im się rozwikłać wszystkie tajemnice nawiedzonego zamku? O tym dowiemy się z...

Lexie | 2016-09-11
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 11 września 2016

Moja ukochana seria z dzieciństwa! Co prawda nie przeczytałam wtedy tak wielu jej części, tylko te kilka, które posiadała moja biblioteka. Teraz jednak nadarzyła się okazja, żeby nadrobić nieczytane wcześniej pozycje!

I mimo że minęło 10-15 lat, moje odczucia odnośnie serii się nie zmieniły. Nadal bardzo mi się podoba! Co prawda bardziej dostrzegam przewidywalność historii, ale i tak akcja potrafiła mnie lekko zaskoczyć. Podoba mi się też swego rodzaju ponadczasowość książki. Ta konkretna została wydana w 1964 roku, a nie odczuwa się takiego odbiegu od współczesności. Chociaż pewnie w obecnych czasach detektywi mieliby łatwiej z naszymi telefonami, aplikacjami i kto wie czym jeszcze.

Przypomniało mi się również jak polubiłam pana Worthingtona!

Ahh, wspaniała seria!

Biancaa | 2015-01-31
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Taka krótka powieść... Trochę trzymająca w napięciu, ale ja nie przywiązałam się do niej zbyt mocno. Przeczytałam i już do tego nie wracam.
Idealna dla osób, które chcą przeczytać krótką, lecz z akcją grozy książkę.

Chimcharo | 2017-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Początkowo naiwność i banalność tej książki dość mocno mnie irytowała. Ale im dalej się w nią wczytywałem, tym było lepiej. Gdyby nie zaskakujące zakończenie, ocena byłaby niższa.

Wiórek | 2010-09-09
Przeczytana: wrzesień 2010

Trzymająca w napięciu, sprawiająca, że czasem mocniej zabiło mi serce. Typowa powieść grozy, nawiedzony, upiorny zamek, wyludniona okolica i duch... Cy aby na pewno?