Żywe trupy: Zbyt daleko

Cykl: Żywe Trupy (tom 13)
Wydawnictwo: Taurus Media
The Walking Dead, Volume 13: Too Far Gone
żywe trupy, zombi
komiksy
Lucyfer

Kolejny, już 13 tom opowieści o Żywych trupach Świat, jaki znaliśmy, już nie istnieje. Nie ma władzy. Nie ma supermarketów. Nie ma telewizji. Za to są STWORY. Ciągle głodne, bezustannie polujące na ludzi i zwierzęta. Poruszają się dzięki dziwnej namiastce życia, choć tak naprawdę są martwe. ŻYWE TRUPY. W świecie opanowanym przez śmierć nie wystarczy rozpamiętywanie utraconych dni. Musimy...

Kolejny, już 13 tom opowieści o Żywych trupach
Świat, jaki znaliśmy, już nie istnieje. Nie ma władzy. Nie ma supermarketów. Nie ma telewizji. Za to są STWORY. Ciągle głodne, bezustannie polujące na ludzi i zwierzęta. Poruszają się dzięki dziwnej namiastce życia, choć tak naprawdę są martwe. ŻYWE TRUPY. W świecie opanowanym przez śmierć nie wystarczy rozpamiętywanie utraconych dni. Musimy walczyć, by kiedyś móc rozpocząć nowe życie.

źródło opisu: Taurus Media

źródło okładki: www.taurusmedia.pl

Villiana | 2015-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

Jest to ostatnia część, która pokrywa się czasowo z piątym sezonem serialu. Aczkolwiek w komiksie akcja zostaje pchnięta już troszkę dalej. Pojawia się zagrożenie dla Alexandrii ze strony innej grupy ludzi.

Cóż powiedzieć... wynudziłam się. Przyznam, że wydarzenia w Aleksandrii (póki co) nie należą do moich ulubionych również w serialowej wersji. Całość skupia się bardziej na problemach międzyludzkich z dostosowaniem się do życia w nowym społeczeństwie i na znalezieniu odpowiedzi na pytanie, co trzeba zrobić, żeby przetrwać. Owszem, jest to interesujące, ale zdecydowanie przeciągnięte. Strasznie mnie drażni to, że tyle złego działo się na świecie, zombiaki i ludzie przeciwko ludziom, a Alexandria uchowała się bez większych problemów, oczywiście do czasu aż pojawia się Rick i spółka, którzy chyba działają jak magnes na problemy.

Ale pomijając to, co mnie drażni, wciąż uważam, że to naprawdę fajna rozrywka i myślę, że pomimo mojego przywiązania do serialu, końcówka tej części...

Amadeusz Sobiesierski | 2013-04-25
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Główny bohater Rick wybudza się ze śpiączki w szpitalu , wokół brak żywej duszy ... ale czy na pewno ?
Świat zmienił się nie do poznania brak policji ,ładu i porządku a wszystko przez plagę zombii które opanowują świat .
Komiksy to seria opowiadań o Ricku,jego synu,żonie oraz ludzi im towarzyszących w próbie ocalenia swojego życia.
Akcja ani na chwilę nie zwalnia , sam komiks z wersją filmową nie ma za dużo wspólnego ,losy bohaterów wydają się być trochę pogmatwane,często chore i nie zrozumiałe ale dla mnie jest to pop prostu historia o ludziach którzy żyjąc w poapokaliptycznym świecie próbują jakoś przetrwać.
Sam komiksy,fabułe,rysunki ,postacie i zombiaków oceniam na 5 :)

pumkq | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Powoli, ale cały czas do przodu.

Kociara | 2019-04-04
Cierny | 2019-03-20