Zombie survival

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Zombie Survival Guide
horror, zombie
joly_fh

Bez zbędnej zwłoki (zwłok) skorzystajcie z jedynej szansy i uzbrójcie się w najlepszy przewodnik o technikach obrony przed atakiem zombie! Ta książka uratuje Wam życie! Wirus Solanum, powodujący światową plagę zombizmu, czai się tuż za rogiem. Krwiożercze potwory są wszędzie, a dotychczasowe przeciwdziałania pandemii wydają się nieskuteczne. Jak dotąd to ocaleni są słabszą stroną w tej...

Wirus Solanum, powodujący światową plagę zombizmu, czai się tuż za rogiem. Krwiożercze potwory są wszędzie, a dotychczasowe przeciwdziałania pandemii wydają się nieskuteczne. Jak dotąd to ocaleni są słabszą stroną w tej wojnie. Tak nie musi być.

Zombie survival zawiera wszystko na temat sztuki przetrwania w świecie opanowanym przez „nieśmiertelnych". Rozpoznanie pierwszego stadium infekcji, dobranie skutecznej broni, dopasowanie ekwipunku, właściwe umocnienie kryjówki i wiele innych niezbędnych informacji. A przede wszystkim – efektywna eliminacja zagrożenia!

Przeżyjesz czy staniesz się jednym z NICH? Wybór należy do CIEBIE!

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2013

źródło okładki: www.zysk.com.pl

Maura | 2019-07-15

Dla fanów tematu.
Ciekawe co zrobiłby zwykły Kowalski. Jaka broń? Jakie zapasy? Zjedliby go nim dotarłby do Biedry.
Ale czytadło ciekawe, końcowe raporty elegancko marszczą skórę na plecach.

impu | 2019-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2019

Absurdalny temat potraktowany jak najbardziej poważnie. Super się czyta.

kowalmj | 2019-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2019

Sam nie wiem. Dałem się wciągnąć klimatowi książki, czytało się szybko i przyjemnie, duża imersja i myśli jak ufortyfikować dom. Z drugiej jednak strony dużo powtórzeń i wrażenie (pewnie słuszne) że to nie podręcznik a żart jak wiara pastafarian.
Zgadzam się z innymi opiniami że jak pozbyć się zombi, jest to bardzo ogólny podręcznik przetrwania.

Kubencjusz_Ziegler | 2018-10-19
Przeczytana: 19 października 2018

Poradnik przetrwania. Nic więcej, nic mniej. Przy lekkiej modyfikacji tekstu można z łatwością zastosować podane tu porady do innych, całkiem już realnych katastrof, które mogą się nam przydarzyć. Gdzie znaleźć schronienie, jak robić zapasy, jakiego transportu używać, jak zachować zdrowy umysł i ciało, jak się bronić w momentach kiedy zawodzi cywilizacja i musimy sobie radzić sami.

Fajnym zakończeniem są te krótkie opowiastki o atakach zombie na przełomie dziejów. Przez moment nawet poczułem jakby zdarzyły się one naprawdę.

Autor ma prawdziwy talent do pisania fikcji w takiej formie wspominek/wpisów w dzienniku, co widać bardzo dobrze w jego innej książce World War Z, którą serdecznie rekomenduję.

Warto być zawsze przygotowanym.

Bazyli Venosta | 2018-10-01
Przeczytana: 01 października 2018

W swoim gatunku książka w zasadzie bez zarzutu i stanowczo godna polecenia! Zgodnie z tytułem, jest to podręcznik sztuki przetrwania w świecie, w którym gatunek ludzki trapiony jest wirusem zombizmu. Najpierw otrzymujemy charakterystykę samego zombie i powodującego przemianę w niego wirusa solanum; później opis technik zwalczania żywych trupów i przydatności do tego różnych broni, narzędzi i substancji; opis sposobów organizowania sobie ucieczki i obrony; opis postępowania w przypadku światowej pandemii zombizmu; wreszcie zaś wyciąg historycznych relacji o pojawianiu się zombie.

Cała książka napisana jest świetnym stylem, dzięki czemu czyta się ją jednym tchem. Ciekawie wypadają kreślone przez autora scenariusze ewentualnej katastrofy, jak też pomieszczone głównie w ostatnim rozdziale obrazki „historyczne”.

Tak jak i w „World War Z”, autor wykazuje się dużą znajomością różnych rodzajów broni i spraw wojskowych. Wyraźna jest przy tym jego tęsknota za technicznym uproszczeniem i...

Michał | 2018-07-28
Przeczytana: 2014 rok

Rewelacja. Bardzo fajny bonus dla osób interesujących się tematyką zombie. Poradnik profesjonalnie napisany, z nim na pewno byś sobie poradził podczas apokalipsy haha. Może autor wie czego my nie wiemy, opisy zombie i niektórych miejsc jak z jakiś realnych raportów i opisów.

JustMadChris | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

Bardzo Fajny Poradnik autora World War Z Serdecznie polecam

Krzysiek | 2016-10-21

Specyficzna konwencja, tak jak w opisie. Jak dla mnie akurat ta część książki jest nudna, ale w sumie czego się spodziewać po "poradniku" oprócz opisów narzędzi, zachowań i sposobów na przeżycie? Wszystko było w kanonie.

Znacznie ciekawsza jest część "historyczna", Zombie od starożytności do nowożytności. To warto byłoby rozwinąć.

iminfectedpl | 2015-12-28

W wielu miejscach na świecie, prowadzone są eksperymenty naukowe, o których nigdy się nie dowiemy. Nieznane są nam ich skutki uboczne, ale patrząc na scenariusze filmowe, możliwości jest mnóstwo. Jednym z takich zagrożeń zdecydowanie jest apokalipsa zombie. Nikt z nas nie zna dnia ani godziny. Warto byłoby być przygotowanym na taką ewentualność...

Wielokrotnie zadawano mi pytanie „co ty byś zrobił w takiej sytuacji?”. Ciężko na to odpowiedzieć. Jedni zabarykadowaliby się w domu, czekając na ratunek. Inni postawili by wszystko, na podróż w nieznane. Skąd mamy wiedzieć, która droga jest lepsza? Zapewne Brooks również został o to spytany i jako jedyny postanowił odpowiedzieć. „Zombie Survival” to nic innego, jak podręcznik z informacjami, które mogą być bezcenne w razie inwazji umarłych.

Rozpoczynając lekturę, na samym początku dowiadujemy się czym jest „zombizm” i jakim niebezpieczeństwem jest dla rodzaju ludzkiego. Jest on...

Ewelina | 2015-10-01

Zazwyczaj nie oddaję opinii. Teraz jednak dodam dla przestrogi ku potomnym... nie, nie i jeszcze raz nie. Nie - nawet dla fanów tematyki zombie. Wieje nudą i bajaniem na siłę. Przy ostatnim rozdziale poddałam się i porzucilam lekturę...