Y: The Last Man
9788361382027
komiksy
Magdalena

Wystarczyło raptem kilka sekund by świat zmienił swe oblicze. Nie z powodu wojny atomowej wywołanej przez szalonego dyktatora. Nie z winy meteorytu, którego uderzenie w ziemię stałoby się początkiem końca. Po prostu w jednej chwili wszystkie żywe istoty z chromosomem Y umarły. Bez powodu, bez wyjątków. ...Czy na pewno? Osamotniony, w świecie rządzonym przez kobiety, ostatni mężczyzna...

...Czy na pewno?

Osamotniony, w świecie rządzonym przez kobiety, ostatni mężczyzna imieniem Yoryk wyrusza w podróż, która być może stanie się początkiem odbudowy świata. Towarzyszy mu drugi ocalały samiec, małpka Ampersand. Czemu tylko oni przetrwali?
Być może Yorykowi uda mu się wyjaśnić zagadkę katastrofy. Być może odnajdzie swą ukochaną, Beth - mimo że dzielą ich tysiące kilometrów. Być może świat jednak nie utonie w chaosie.

Pierwszym zadaniem Yoryka będzie odnalezienie specjalistki od klonowania, która może pomóc w ponownym zaludnieniu ziemi mężczyznami. Czemu jednak obwinia ona siebie o wywołanie katastrofy? W wędrówce wspomoże naszego bohatera Agentka 355, członkini tajnej rządowej organizacji mogąca zastąpić batalion wojska. Każdy, kto wejdzie jej w drogę bardzo szybko tego żałuje. A w świecie który budzi się do życia na trupach milionów mężczyzn trzeba na siebie bardzo uważać. Niektórzy chcą pokoju. Inni - dokończenia rewolucji, której pierwszym krokiem było zmiecenie samców z powierzchni ziemi.

Jednocześnie na poszukiwanie Yoryka wyrusza z Tel Avivu Alter Tse'elon, która dowiedziała się o istnieniu ostatniego mężczyzny od tajemniczego informatora. Jaki jest jej cel? I kto chce oddać Yoryka w jej ręce.

Ostatni z mężczyzn rozpoczyna swoją wędrówkę. Czy będziesz na tyle odważny, by mu towarzyszyć? (Manzoku 2008)

źródło okładki: oficjalna strona wydawcy

Krzysztof | 2015-05-18
Przeczytana: 18 maja 2015

Y:Ostatni z mężczyzn to fascynująca historia świata w którym odbyła się męska apokalipsa, a jedynym szczęśliwcem,który uszedł cało jest York, młody iluzjonista i właściciel małpki, którego dziewczyna została w Australii. Przyznam, że wizja świata bez mężczyzn nie bardzo mi się podoba, ale to rewelacyjny punkt wyjścia dla fabuły. W pierwszym tomie stajemy się światkami Zarazy, poznajemy Yorka, jego siostrę Hero, matko wysoko postawioną polityk, która zostaje panią prezydent oraz agentkę 355, która ma chronić Yorka i pomóc mu w odnalezieniu specjalistki od klonowania. Szykuje się wielka wędrówka przez USA, co najbardziej lubię w amerykańskich komiksach. Fabuła jest wstępem do prawdziwej historii, z którą z chęcią się zapoznam.

damciban | 2015-03-12

"Pamiętam jak w 2008 roku na naszym skromnym rynku komiksowym pojawiło się nowe wydawnictwo Manzoku i jaka była moja olbrzymia radość, gdy zaprezentowali swoje plany wydawnicze. Było tam między innymi Planetary i The Authority Warrena Ellisa, DMZ Briana Wooda. Oprócz tego w zapowiedziach było jeszcze kilka innych dobrych tytułów, których z racji czasu już nie pamiętam. Jednak wiem, że większość miałem w planach kupować. Dodatkowo były to komiksy wydawane w świetnej relacji ceny do jakości co zachęcało jeszcze bardziej. Wielce się cieszyłem z pojawienia wydawnictwa które wydawało dobre komiksy środka, a najbardziej byłem zadowolony z wydawania serii z Vertigo Y: The Last Man..."

Zapraszam na http://coszzupelnieinnejbeczki.pl/2012/04/136-y-ostatni-z-mezczyzn-scen-brian-k-vaughan-rys-pia-guerra/ gdzie można zapoznać się z całym tekstem.

krasnylud | 2017-01-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Ładne rysunki, przypisy na końcu, wbrew pozorom GB daje się lubić (choć ma też momenty, że irytuje). Podoba mi się konstrukcja czasowa, że pewne rzeczy poznajemy po tym, jak już się wydarzyły. Na początek dużo wątków (postaci), które wydają się niepowiązane ze sobą, ale nie gryzie się to jakoś bardzo.
Nie jest genialnie ale jest porządnie i póki co sądzę, że warto.
A. No i imiona są dużym plusem. Zwłaszcza Ampersand

Szejk | 2015-05-09
Przeczytana: 04 października 2013

Fantastyczny komiks, wciąga jak bagno, nie można się oderwać. Strasznie szkoda, że skończyło się na trzecim tomie. :(

olaf9000 | 2015-09-30
Na półkach: Przeczytane, Komiks

Seksmisja na poważnie. Spójna historia. Rysunek prosty, bez fajerwerków.

CubeX | 2014-01-07
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Intrygujący tytuł zachęcił, by sięgnąć po niego w księgarni. Przy pobieżnym przejrzeniu zawartości okazało się, że zastosowany rysunek w kadrach jest w stylu, który lubię. Taki konkretny, prosty, beż zbędnych fajerwerków. Nabyłem. W połowie tomu odniosłem jednak wrażenie, że ten przyciągający tytuł i kolorowe obrazki, to jednak jedyne plusy wydawnictwa. Treść początkowo zupełnie mnie nie przekonała, z czasem zrobiło się jednak trochę lepiej.

Biorąc ten komiks do ręki nie wiedziałem czego się spodziewać. Nie miałem pojęcia o fabule, choć biorąc pod uwagę tytuł, sugerował on historyjkę w stylu sf. Ponieważ nie stronię od tegoż gatunku, nastawiłem się pozytywnie. Zarówno format polskiego wydania komiksu, jak i obrazki skojarzyły mi się z moim ulubionym „Kaznodzieją”, co jeszcze bardziej zaostrzyło apetyt. Tymczasem teleespresowy mix wydarzeń zawiązujący akcję na początku opowieści jakoś mnie nie zaintrygował. Mało tego -pojawiły się całe irytujące strony z kadrami pokazującymi...

Casey_Jones | 2016-03-20
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, 2016
Przeczytana: 09 marca 2016

Jestem wielkim fanem wszelakich historii postapo. Kiedy kolega polecił mi ten komiks, byłem bardzo sceptycznie nastawiony. Wizja świata wydawała mi się za mało ponura, a motyw przewodni, znany nam dobrze z filmu Machulskiego, mało interesujący. Jak się jednak cieszę, że dałem tej historii szansę!

Y:The Last Man to komiks rewelacyjny pod każdym względem. Co czyni go tak dobrym? Przede wszystkim świetnie skrojeni bohaterowie - zarówno pierwszoplanowi, jak i Ci drugo, czy nawet trzecioplanowi. Każdy na swój sposób oryginalny, każdy niesie z sobą historię, którą wraz z kolejnymi odcinkami przyjdzie nam poznać. Po drugie, dialogi: niewymuszone, dowcipne, interesujące, naturalne. Po trzecie, historia. Wątek przewodni dość prosty, ale niesie ze sobą ogromny potencjał, który Vaughan wykorzystał w 100%, nie raz i nie dwa poruszając przy tym trudne tematy. Po czwarte, oprawa graficzna. Tradycyjna, prosta, bez fajerwerków, ale bardzo przyjemna dla oka - pasuje tutaj idealnie!

Y: The Last...

Krzysztof | 2015-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Seria komiksów, w której prawie każdy, nawet niepozorny wątek zostaje zamknięty w dalszych tomach, a historie zaczęte przez przypadkowo napotkane postaci co jakiś czas się przeplatają i mają często większy niż można by się spodziewać wpływ na rzeczywistość otaczającą bohaterów.

Komiks nie boi się mocnych tematów, które w ciekawy sposób kontrastują z dziecinnym usposobieniem głównego bohatera.

Na uwagę zasługuje także zakończenie, które śmiało sięga daleko w przyszłość.

książek: 1918
krzysiu966 | 2013-12-19

Rewelacyjna fabuła, cała seria trzyma w napięciu.

| 2012-10-28

cała seria