The Walking Dead, Volume 1: Days Gone Bye
zombie, żywe trupy
komiksy
Pablos

Smakowity kąsek dla fanów takich filmów jak "Noc żywych trupów", "Wysyp żywych trupów" czy "28 dni później". Nieszablonowi bohaterowie, niespodziewane zwroty akcji i zombi, czyhające na ludzi za każdym rogiem. Ale nie tylko. Po ten komiks powinien sięgnąć każdy, kto lubi dobrze opowiedziane historie. Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił...

Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił do szpitala w stanie śpiączki. Obudził się już w innym świecie. Świecie, który opanowały stwory. Rick stanął przed niezwykle trudnym zadaniem - w świecie pełnym zombi musi odnaleźć swą żonę i dziecko. Ale najpierw przeżyć każdy kolejny dzień. A nie jest to łatwe.

Scenariusz do "Żywych trupów" napisał Robert Kirkman, który ma na swoim koncie kontrowersyjny komiks "Battle Pope" (o papieżu zwalczającym zło karabinem maszynowym) i "Invincible" (nowe spojrzenie na superbohaterów). Za grafikę pierwszych zeszytów odpowiedzialny jest Tony Moore, młody, obiecujący rysownik, który współpracował z Kirkmanem przy "Battle Pope". Moore od lat fascynuje się tematyką zombi, co widać w jego pracach.

ChicaDeAyer | 2015-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2015

Serialu nie oglądałam, choć wciąż taki zamysł widnieje w moich planach. Komiksów także nie czytam - moja kariera zaczęła i zakończyła się na Kaczorze Donaldzie 15 lat temu. Ogromną fanką zombie nazwać się nie mogę. Co więc sprawiło, że zabrałam się za czytanie akurat tego tytułu?

Po trosze przypadek - przyznam się, że podwędziłam go mojemu kuzynowi. A przede wszystkim fenomenalna gra oparta na motywach tego komiksu - niezmiernie klimatyczna, z bardzo wciągającą fabułą. Chciałam się przekonać, czy podobną atmosferę znajdę w pierwowzorze i czy jemu uda się przykuć mnie na dłuższy czas do fotela. Cóż, nie do końca - ale mam nadzieję że to ze względu na to, że to dopiero pierwszy rozdział tej historii. Otwarcie obyło się bez fajerwerków, wkradło się kilka banałów i sztampy, ale z pewnością sprawdzę, jak ta historia się rozwinęła - zwłaszcza że kolejne zeszyty już na mnie czekają.

Villiana | 2015-03-09
Przeczytana: 09 marca 2015

Nie przeczytałam w życiu zbyt wielu komiksów i muszę przyznać, że to była naprawdę miła odmiana. Uwielbiam The Walking Dead jako serial i zawsze chciałam sprawdzić, jak wygląda pierwowzór i wreszcie nastał ku temu odpowiedni czas.

Jestem zachwycona. Szybka akcja, naprawdę świetne ilustracje. Nie obyło się bez porównywania bohaterów z tymi serialowymi, Glenn jakby żywcem został wyjęty z komiksu, serialowa Carol podoba mi się bardziej, miło było też ponownie przypomnieć sobie postacie, które polubiłam, jak staruszek Dale, oraz te, których nienawidziłam, jak Shane i Andrea, oraz wrócić do wydarzeń, które widziałam na ekranie dość dawno temu.

Z całą pewnością będę kontynuować swoją przygodę z żywymi trupami, nie tylko tą serialową, ale również w postaci komiksów.

Wkp | 2016-06-04

Pewnie wielu za te słowa mnie zlinczuje, ale nie trawię serialu The Walking Dead. Niby dobrzy twórcy, niby niezła obsada i efekty robiące wrażenie, a jednak. Nic na to nie poradzę, że żywe trupy nigdy jakoś mnie nie pociągały i poza filmami Romero nie znajdowałem niczego ciekawego w temacie. A jednak ta seria komiksowa urzekła mnie od pierwszych stron i wiem, że tak szybko nie skończę z nią przygody.

Całość mojej recenzji na stronie http://nietylkogry.pl/post/145403067427/recenzja-komiksu-the-walking-dead-volume-1

Beremis | 2014-12-26
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Serial jeszcze przede mną, słuchowisko w trakcie, a pierwsza i druga część komiksu już za mną. Wstępniak nie jest zbyt zachęcający. Autor chwali się "Battle Pope", nie znam, ale skrót tego komiksu znam - papież rozwalający kałachem zombie. I teraz autor twierdzi, że oddaje w nasze ręce najpoważniejszy album jaki stworzył, nie jest to chyba wielka sztuka po wojującym papieżu, i jak wiele wysiłku kosztowało stworzenie scenariusza "Żywych trupów". I jak tu teraz to ugryźć? Spodziewać się zombie i co stronę jakiegoś farmazona wypowiedzianego przez ich pogromcę? Ufff, kolejne akapity wstępniaka już są zachęcające, wracają wiarę, że album będzie wart uwagi i może zostanie w pamięci dłużej niż przeciętna pozycja hollywood, horror klasy c.

Pierwsze co należy pochwalić to kreska. Proste, biało-czarne kadry, sugestywne i dość szczegółowe, bardzo przyjemnie się ogląda.
A jak ze scenariuszem i historią? Niby nic oryginalnego, ale opowiedziana w sposób wciągający (powtórzę: miodzio grafika),...

chiara | 2016-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2016

Ten postapokaliptyczny audiokomiks jest świetny do słuchania w samochodzie, nie wychodzi się na dziwaka, jeżeli ktoś przypadkiem usłyszy, bo brzmi jak audycja radiowa. Obsada jest znakomita. Duża ilość muzyki i nieskomplikowana akcja sprawiają, że nie zdarza się, aby trzeba było ponownie przesłuchać przegapiony fragment, więc chyba posłucham jeszcze dalszego ciągu.

Pablos | 2010-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2010

Naprawdę doskonała robota, nie zombie-brednie, tylko konkretna opowieść dla fanów eksperymentów socjologicznych. Ludzie otoczeni przez wiecznie głodne zombie, w nieprzewidywalnym świecie, gdzie nie ma już nic pewnego są wspaniałym materiałem do obserwacji. I ten komiks idealnie prawdę o nas oddaje.

agata806gt | 2015-01-31
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Rozpoczęłam przygodę z "Żywymi trupami". Serial zyskał taką popularność, że nie trzeba go przedstawiać. Komiks zaczyna się również obiecująco. Poznajemy Ricka, który pracuje w miejscowej policji. Podczas pełnienia swojej funkcji zostaje postrzelony. Budzi się osamotniony w szpitalu, nieświadomy apokalipsy. Kirkman świetnie nakreśla problemy etyczne ludzi, którzy walczą każdego dnia o swoje życie.

Betoniarka | 2015-03-18
Na półkach: Horror, Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: marzec 2015

Oglądam serial i serial pchnął mnie do zakupienia pierwszych trzech tomów komiksu (wiem, wiem, nie ta kolejność). Spodziewałam się, że będę ciągle porównywać komiks i serial, ale nie. Nie przeszkadzało mi, że komiks czarno-biały (dla znawców komiksu to pewnie i lepiej, ale ja za znawcę się nie uważam), nie przeszkadzały różnice w fabule ani w wyglądzie bohaterów, do którego już jakoś przywykłam po tylu sezonach. Komiks wchłonęłam w pół godziny i pewnie jeszcze do niego wrócę, żeby bardziej się skupić na obrazie. Podobał mi się, więc polecam.

Katia | 2014-05-13
Przeczytana: 12 maja 2014

CZŁOWIEK CZŁOWIEKOWI WILKIEM, A ZOMBIE ZOMBIE ZOMBIE
(przydługi wstęp, który - jeśli chcecie - możecie pominąć)

Komiks. To miał być mój kolejny krok w romansie z popkulturą. Zachęcona coraz większą popularnością mainstream’owego kina rozrywkowego o superbohaterach, postanowiłam sięgnąć do źródeł fikcyjnego życia postaci z Marvela i DC Comics. Znalazłam, przejrzałam, kreska i fabuła średnio mnie zachęciły. Szukałam dalej. I trafiłam m.in. Żywe trupy. Czemu nie?

Jeśli nie słyszeliście nigdy o The Walking Dead, to zadam wam pytanie podobne do tego, które usłyszał również główny bohater tej serii: „Człowieku, gdzie ty żyłeś, co robiłeś przez ostatnich kilka lat?”. Po 1. Głośny i nieźle radzący sobie w rankingach serial. Po 2. Dobrze zrealizowane i przyjęte słuchowisko (nasz rodzimy wymysł). Wreszcie, po 3. – last but not least! – rzekomo jedna z najpopularniejszych i najlepszych serii komiksowych ostatnich lat. Tyle wiem ja, komiksowy żółtodziób, ostatnio mający do czynienia z tym...

comboometga | 2016-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Od dawna planowałam zacząć moją przygodę z The Walking Dead. Początkowo myślałam o serialu i byłam namawiana do jego obejrzenia przez kilka osób, ale zbytnio nie mam czasu, by siąść na spokojnie i cokolwiek obejrzeć. Sięgnęłam więc po komiks.
Ujrzałam go w bibliotece i stwierdziłam, że jeśli chcę w końcu to zacząć, to jest ten moment. Kocham komiksy, ten zrobił na mnie duże wrażenie.
Nie zawiodła mnie historia, właściwie początek i wprowadzenie, ale momentami miałam wrażenie, że coś idzie za szybko. Wiem, że chodzi o emocje i ciarki na ciele, ale czasami po prostu ledwo dało się coś dostrzec.
Mimo wszystko, mogę spokojnie polecić ten komiks osobom, które planują zacząć przygodę z Żywymi Trupami, a nie mają czasu na serial ;)