Wie alles begann

978-3570160060
język niemiecki, plotkara
niemiecki
katnap

Sie wollen ihn beide, eine bekommt ihn Für alle, die wissen wollen, was geschah … … bevor Serena aufs Internat ging und ihrer Freundin-Feindin Blair die Herrschaft über die Constance Billard School überließ. … bevor Nate sich zwischen den beiden glamourösesten Mädchen der Upper Eastside entscheiden musste. … bevor Jenny Humphrey zum It Girl des Waverly-Internats wurde. Frühlingserwachen an...

Sie wollen ihn beide, eine bekommt ihn

Für alle, die wissen wollen, was geschah …
… bevor Jenny Humphrey zum It Girl des Waverly-Internats wurde.

Frühlingserwachen an der Upper Eastside: Serena, Blair und Nate kennen sich, seit sie Windeln trugen, doch nun kommen Gefühle ins Spiel. Vorbei die Zeiten, als alle drei unschuldig aneinandergekuschelt im Bett schliefen. Jetzt träumt Blair davon, Nate vor den Altar zu schleppen, um dann endlich eine heiße Liebesnacht mit ihm zu erleben. Golden boy Nate sieht das völlig anders: Warum so lange warten? Warum das erste Mal nicht mit seiner besten Freundin erleben? Und er knutscht mit Serena, nicht mit Blair…

źródło opisu: Wydawnictwo cbt, 2008

źródło okładki: http://www.randomhouse.de/book/edition.jsp?edi=286197

Natalia | 2013-01-04

Oczywiście po przeczytaniu całej "Plotkary", musiałam sięgnąć po Plotkarę Początek i zobaczyć, jak to się wszystko zaczęło.. Książce oczywiście daje wielkiego +.

Catallena | 2012-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2012

Spodobała mi się tylko ze względu na Arctic Monkeys. XD

Czarny_Turmalin | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 22 grudnia 2013

"Plotkara Początek: Jak to się zaczęło?" jest dodatkiem do najpopularniejszej serii Cecily von Ziegesar. Przeczytałam ją tylko dlatego, że chcę skończyć "Plotkarę" w całości.
Od pierwszej części dodatku dostałam to, czego się spodziewałam, czyli niewiele.

Cecily von Ziegesar przedstawia, jak zaczęła się historia nastolatków z Nowego Yorku, o których mówi cała seria. Pomysł sam w sobie jest w porządku; jako (można powiedzieć) fanka "Plotkary" powinnam być zadowolona z tego, że dowiaduję się, dlaczego bohaterowie są tacy, a nie inni, Ale nie jestem zadowolona.
Moim zdaniem mogło obyć się bez "początku", ale jeżeli jest, to trochę o nim.
Każdy rozdział jest pisany tak, jak w całej serii; to samo tyczy się również wkładek z gossipgirl.net Myślę, że jest to dość konformistyczne dla stałego czytelnika (mnie).
Plus ksiażce należy się również za utrzymanie języka. Mnóstwo sarkastycznych "wcięć" narratora - tak jak lubię.
Na tym kończą się dobre strony "Jak to się zaczęło".
Czytając, od...

Marta | 2014-07-31
Przeczytana: 29 lipca 2014

Akcja książki rozgrywa się na Upper East Side, w prywatnych szkołach, drogich butikach, luksusowych apartamentach i pokojach hotelowych. Opowieść o młodych, bo zaledwie piętnastoletnich dzieciach bogatych rodziców, których „nigdy nie ma w domu, albo właśnie wychodzą do opery”. Kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po „Plotkarę” mając naście lat byłam zachwycona. Fascynował mni ten niedostępny, luksusowy swiat. A teraz z perspektywa czasu…. Zachwyt ostygł. Fajerwerki zgasły. I widze tu sporo patologii ;)
Jednak podoba mi się klimat książki, wyraziste postacie, opisy w których przewijają się nazwy projektantów i luksusowych marek. Dla mnie „Plotkara” to kultowa książka. Obowiązkowa pozycja dla nastolatek.
Ta konkretna część nieco mnie znudziła, ale w kolejnych robi się już ciekawej, więc z chęcią znów sięgnę po resztę serii.

wakahisa | 2013-08-26

Spodziewałam się czegoś lepszego... Nie oglądałam nigdy serialu, bo mnie jakoś specjalnie nie ciągnęło do tego, więc nie wiem jaki jest serial, książka jest... Na pewno plusem jest to, że miejscami nawet dobrze się bawiłam, ale za chwilę zniesmaczał mnie jakiś wybryk tej "dzieciarni" myśląc "aha, to tak się bawią w Ameryce, yy nie dziękuję...". Plusem jest też to, że piekielnie łatwo się czyta. Mimo, że nie zachwyciłam się to kiedyś sięgnę po następną część, ale raczej nieprędko.

Zaczytana_Sandi | 2013-11-23

Książka o bogatych, pięknych i popularnych nastolatkach, którzy chcą się tylko bawić.
Trochę to puste ale Plotkara zawsze wyciąga z tego jakieś wnioski, wzbogacając treść książki.
Polecam dla miłośników książek o elicie i romansach.

Rosemarie | 2013-07-24
Przeczytana: lipiec 2013

Nie da się ukryć, że seria ta została popularna, dzięki serialowi opartemu na jej losach. Mam na myśli tutaj oczywiście "Plotkarę". Ja sama obejrzałam 3 sezony tej produkcji i średnio przypadła mi ona do gustu. Może dlatego, że zwyczajnie wolę fantastykę, a może dlatego, że nie interesują mnie losy bogatych, rozpieszczonych dzieciaków z Manhattanu. Jesteście ciekawi mojej recenzji? Zatem zapraszam do jej przeczytania!

Cecily von Ziegesar przenosi swoich czytelników do Nowego Jorku, gdzie poznajemy losy trójki przyjaciół: Sereny van der Woodsen, Blair Waldorf i Nathaniela Archibalda. Przyjaźń nastolatków stopniowo zaczęła przeradzać się w coraz większe uczucie, które oczywiście powoduje między nimi spięcia. Ich historia poprzeplatana jest losami Dana i Jenny Humphreyów oraz Vanessy Abrams. Losy tych osób oczywiście są pilnie opisywane na internetowej stronie tytułowej Plotkary.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Wiem, może powinnam przeczytać więcej części, a nie tylko "Jak...

Magdalena | 2012-02-24

Dlaczego sięgnęłam po tą pozycję? Z paru powodów. Po pierwsze trudno jest dostać pierwsze części „Plotkary” Cecily (tak, wiem zadziałała tutaj na mnie zasada niedoboru, ale co ja na to poradzę, jestem konsumentką czasem mi się to zdarza). Po drugie jestem fanką serialu Gossip Girl. No i niestety uległam. Co mogę wam o tej książce powiedzieć? Na samym początku musiałam się nieźle przestawić, żeby dotrwać do końca. Autorka pisze w dziwaczny, trochę dziecinny sposób- co jest lekko denerwujące. Oprócz tego denerwowały mnie różnice pomiędzy książką, a serialem, ale wiem, że to nie jest wina Cecily von Zeigensar tylko scenarzystów. Czy coś przypadło mi do gustu? Owszem, wiersze Dana. Była to dla mnie jedyna ciekawa i wnosząca coś nowego, rzecz w książce. Jednak zdaję sobie sprawę, że „Plotkara” nie jest przeznaczona dla mnie, tylko dla nastolatek, dlatego podchodzę do niej z pewną rezerwą.
www.bibliotekarki.blog.pl

| 2013-08-03
Przeczytana: 13 lipca 2013

Przeczytałam tą książkę tylko dlatego, ponieważ kiedyś oglądałam serial "Plotkara". Książka ta opowiada o tym jak cała historia się zaczyna. moja ocena jest tak słaba, gdyż książka nie przypadła mi do gustu. Dlaczego? Mogę wymienić kilka powodów, np. język, który w ogóle mi się nie podobał a nawet po prostu mnie denerwował ( autorka chciała chyba być taka "młodzieżowa")Po drugie myślę, że książki nie oszukujmy się dla dzieci bo czytają ją dzieci moim zdaniem swoją treścią nie powinny ograniczać się do tematów takich jak to fajnym uczuciem jest palić trawkę, upijać się na imprezach w wieku 13 lat itp. Myślę natomiast, że jeśli jesteś fanem/ką "Plotkary" z ciekawości możesz sięgnąć po tą książeczkę.

Rudzianna | 2013-01-10
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowe
Przeczytana: 10 stycznia 2013

Nastoletnia blond-piękność, Serena, niespodziewanie przerywa naukę w szkole z internatem i wraca do rodzinnego Nowego Jorku. Podsycany licznymi plotkami i owiany tajemnicą powrót nie ułatwia Serenie odnalezienia się wśród znajomych. Licząca na odnowienie starych przyjaźni i zainteresowań dziewczyna przeżywa spore rozczarowanie.
Nieskomplikowana akcja opisująca snobistyczny i brutalny światek młodzieży z wyższych sfer Nowego Jorku. Za pieniądze swoich rodziców mogą mieć wszystko ale szczęścia i miłości kupić się nie da…
Przyjemnie czytało się do poduszki.