Historie Niewiarygodne

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
literatura faktu
Mandarynka

Historie fantastyczne, niesamowite, czasem z lekkim dreszczykiem, a co najważniejsze- całkowicie autentyczne. Już we wstępie Herlinger zaznacza, że wszystkie opisywane przez niego historie wydarzyły się naprawdę, co sprawia, że lektura książki jest jeszcze bardziej emocjonująca. Herlinger pisze o niezwykle ocalonych uczestnikach wypadków czy wręcz katastrof, historii "Latającego Holendra", porusza także tematy parapsychologii czy tajemnic kosmosu.

Medellin | 2014-05-12

Jest to jedna z moich ulubionych książek, które przeczytałem jako nastolatek. Historie w niej opisane, rzeczywiście brzmią niewiarygodnie. Po latach wróciłem do tej książki i postanowiłem poszukać dalszych szczegółów niektórych opowieści. Największe wrażenie wywarły na mnie przypadki ocalenia z katastrof lotniczych, ale również historie tajemniczych zaginięć statków w Trójkącie Bermudzkim czytałem z wypiekami na twarzy.
Dzisiaj pożyczam tę książkę moim uczniom, którzy podobnie jak ja w ich wieku, czytają ją z pewnym niedowierzaniem, ale też fascynacją.

Piotr Kędzior | 2013-11-30
Przeczytana: 2013 rok

Niesamowite historie, niesamowitych ludzi i zwierząt opisane we wciągający sposób. Świat ludzi i zwierząt skrywa wiele tajemnic.

przmo | 2015-06-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Dziś żałuję, że zamieniłem się na inną ale zamierzam skorzystać z dobrodziejstw internetu i znów mięć ją w swojej kolekcji :))))

Czyta się jednym tchem, można i na raz ją "łyknąć", ciężko się oderwać no bo w końcu: "jeszcze tylko jeden dział i kończę" ;) ;)

Wzięłam tę książkę na wakacje i okazało się, że świetnie czyta się ją na plaży tym bardziej, że wiele z opisanych tu historii dzieje się na morzu, a bohaterami są marynarze i żeglarze.To zbiór niewiarygodnych historii, które zdarzyły się naprawdę, chociaż z racjonalnego punktu widzenia nie miały prawa się zdarzyć.Chciałoby się powiedzieć: "są na świecie rzeczy, o których się filozofom nie śniło..."
Polecam jako lekturę na wakacje i nie tylko.

Aldona | 2016-09-03
szeges | 2016-07-29