Historie niewiarygodne

reportaż
Nasza Księgarnia
1977-01-01
1977-01-01
historie niewiarygodne latający holender tajemnice

Choć czytałem to ponad 40 lat temu, wciąż pamiętam tamten dziecięcy zachwyt. Dziś pewnie już bym tak tego nie odebrał. Zawsze jednak pozostaje ważne to, co nas ukształtowało jako czytelnika. I jako człowieka

Jedna z kilku książek które, w dzieciństwie, ukształtowały moje zainteresowania na przyszłość... Sam fakt że pamiętam o niej (i jej okładce) po ponad 35 latach świadczy, że w latach 80-tych ta pozycja była wyjątkowa i, sądzę, że pozostała taka do dzisiaj.

Jak na czasy wydania, absolutna rewelacja, chyba moja ulubiona książka z dzieciństwa opisująca niewiarygodne historię jak wskazuje nazwa. Obowiązkowa dla każdego pasjonata tajemnic i niezwykłych wydarzeń

Kilka ciekawostek, kilka mniej lub bardziej wyjaśnionych historii. Upłynął miesiąc odkąd przeczytałem i już prawie zapomniałem. Można przeczytać jako przerywnik między innymi książkami.

Wzięłam tę książkę na wakacje i okazało się, że świetnie czyta się ją na plaży tym bardziej, że wiele z opisanych tu historii dzieje się na morzu, a bohaterami są marynarze i żeglarze.To zbiór niewiarygodnych historii, które zdarzyły się naprawdę, chociaż z racjonalnego punktu widzenia nie miały prawa się zdarzyć.Chciałoby się powiedzieć: "są na świecie rzeczy, o których się filozofom nie śniło..."
Polecam jako lekturę na wakacje i nie tylko.

Dziś żałuję, że zamieniłem się na inną ale zamierzam skorzystać z dobrodziejstw internetu i znów mięć ją w swojej kolekcji :))))

Czyta się jednym tchem, można i na raz ją "łyknąć", ciężko się oderwać no bo w końcu: "jeszcze tylko jeden dział i kończę" ;) ;)

Jest to jedna z moich ulubionych książek, które przeczytałem jako nastolatek. Historie w niej opisane, rzeczywiście brzmią niewiarygodnie. Po latach wróciłem do tej książki i postanowiłem poszukać dalszych szczegółów niektórych opowieści. Największe wrażenie wywarły na mnie przypadki ocalenia z katastrof lotniczych, ale również historie tajemniczych zaginięć statków w Trójkącie Bermudzkim czytałem z wypiekami na twarzy.
Dzisiaj pożyczam tę książkę moim uczniom, którzy podobnie jak ja w ich wieku, czytają ją z pewnym niedowierzaniem, ale też fascynacją.

Niesamowite historie, niesamowitych ludzi i zwierząt opisane we wciągający sposób. Świat ludzi i zwierząt skrywa wiele tajemnic.

• Naukowe
  • Mam u siebie
  • Gdzie te książki z tamtych lat...
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Historie niewiarygodne