I, Alex Cross
Alex Cross
Exis

W trakcie przyjęcia urodzinowego Alex Cross otrzymuje straszną wiadomość: jego bratanica Caroline Cross, którą ostatni raz widział, gdy była jeszcze małą dziewczynką, została zamordowana w makabryczny sposób. Wstrząśnięty do głębi poprzysięga, że użyje wszelkich środków, by dopaść sprawcę tej zbrodni. Wkrótce wychodzi na jaw, że Caroline dorabiała jako luksusowa prostytutka. I prawdopodobnie nie była jedyną ofiarą - w Waszyngtonie i okolicach w ciągu ostatnich kilku miesięcy zaginęli inni młodzi ludzie, którzy parali się podobną profesją. Sprawą, z polecenia samego wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, zaczynają interesować się także agenci Secret Service. Tropy prowadzą do ekskluzywnej agencji towarzyskiej, dostępnej wyłącznie dla wysoko postawionych osób i spełniającej każde, nawet najbardziej perwersyjne życzenia klientów. W miarę postępu śledztwa Cross nabiera pewności, że sprawcą jest ktoś z Białego Domu...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz, 2011.

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,949,1440,ja-alex-cross.html

Ja, Alex Cross” to już szes­na­ste spo­tka­nie z czar­no­skó­rym detek­ty­wem, który – nie tylko dzięki obszer­no­ści owego cyklu – jest naj­bar­dziej roz­po­zna­walną posta­cią w twór­czo­ści Pat­ter­sona.
Wiadomość o makabrycznej śmierci bratanicy Alex Cross przyjmuje z profesjonalnym, stoickim spokojem. W głębi serca czuje jednak, że za wszelką cenę musi odkryć, w jaki sposób zginęła ona i… reszta luksusowych prostytutek, dzielących się swoimi wdziękami z wysoko postawionymi personami. Do śledztwa, na samo polecenie prezydenta Stanów Zjednoczonych, włącza się również Secret Service. Jakie tajemnice kryje Biały Dom…? Kto tak w bestialski sposób morduję...? Ale tego nie zdradzę.
Książkę przyjemnie i szybko się czytało, ale myślę, że to w głównej mierze zasługa krótkich rozdziałów. Fabuła porywa od pierwszych stron. Silnie nakreślone postaci o wyrazistych charakterach. W tle polityka, rodzinne problemy, psychologia i morderca, który jest prawie doskonały.

Polecam!

Aneta Wiola | 2016-09-09
Przeczytana: 07 września 2016

"JA, ALEX CORSS" to zdecydowanie książka godna polecenia. Moja ocena 8/10 ponieważ jak zwykle autor trzyma czytelnika w napięciu i ciekawie przedstawia sprawę.

Alex Cross świętuje swoje urodziny, podczas przyjęcia odbiera telefon z szokującą informacją, jego bratanica Caroline została brutalnie zamordowana, a po niej zostają tylko szczątki. Detektyw postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość i poszukuje więcej informacji o dziewczynie. W między czasie dowiaduje się, że była luksusową prostytutką i dziewczyny powiązane z nią tak samo zniknęły w tajemniczy sposób.

Autor pisze krótkie rozdziały przez co szybko się czyta, fabuła jest w ciągająca, a morderstwa brutalne. Poza tym trwa pościg za niejakim Johnnym Tucci, tajemniczym Zeusem i Alex'em Cross.
James Patterson stworzył idealny thriller, a nieznajomość niejakiego Zeusa wplątanego w tą aferę zastanawia nas "kim on jest".
Zabójstwami na luksusowych prostytutkach zaczynają interesować się coraz więcej osób w tym Biały Dom. Co to ma...

Ania | 2013-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

Pierwszy raz sięgnełam po książke tego autora i muszę przyznać że jest bardzo ciekawa,polecam wszystim tym którzy lubią czytać kryminały.Od samego początku wciągająca opowieść.Napewno będę chciała sięgnąć po inne książki tego autora.

wiejskifilozof | 2014-01-08

Temat tej książki bardzo mi się podobał.Luksusowy burdel, dla gości mających dużo pieniędzy.I wpływów.Czyli po prostu śmietanka towarzyska USA.Uwielbiam takie tematy.I to, był chyba główny powód dlaczego przeczytałem te książkę.
Od samego początku nie miałem na co narzekać.A wręcz przeciwnie,Alex Cross jak zwykle w formie.Mimo,że policjant nie jest już nastolatkiem.Energii do walki z bandytami może mu pozazdrościć nie jeden policjant.
Czytając Ja,Alex Cross zastanawiałem się kim jest ów Zeus ? Myślę,że to było głównym napięciem książki.
Bardzo polecam ją wszystkim,którzy lubią dobre thrillery.

charu | 2016-01-26

Jamesa Pattersona cenię za styl i lekkość pióra. Czytanie jego książek ani trochę nie męczy a wręcz płynie się przez akcję i pozostaje w tym nurcie do ostatniej strony. Tak właśnie było z pozycją "Ja, Alex Cross".
Oczywiście, że czytałam bardziej zaskakujące książki, jednak Patterson ma w swoich dziełach to "coś" co bardzo mi odpowiada. Plus za interesującą tematykę dotyczącą tylko z pozoru porządnych wysoko postawionych obywateli i ich skrywanych brzydkich tajemnic. Krótko mówiąc: polecam.

fulmir | 2016-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Całkiem przyjemne czytadło. Akcja podąża szybko do przodu, brak dłużyzn, krótkie ale treściwe rozdziały. Co ponadto? Ciekawa intryga, interesujące postaci. Przy tym wszystkim brak zbędnych opisów. Mocny, dobry thriller. Pattersona dotąd nie znałem ale chętnie zapoznam się z innymi jego dziełami.

Dorota | 2015-09-06
Przeczytana: 06 września 2015

Na okładce przeczytałam, że to thriller, ale dla mnie to raczej powieść sensacyjna. Fajnie napisana, bardzo szybko się czyta, trzyma w napięciu, z ciekawością chłonie się kolejne rozdziały. Taka amerykańska mieszanka napięcia i zwrotów akcji, ciekawa fabuła: wyższe sfery, bogactwo, wpływy, Biały Dom, Secret Service, luksusowe prostytutki i makabryczne morderstwa młodych dziewcząt.
Mimo, że to kolejna część serii z Alexem Crossem, to można ją spokojnie przeczytać nie znając poprzednich, dla mnie na przykład był to pierwszy kontakt z tym bohaterem.
Myślę, że jeszcze sięgnę po inne książki Jamesa Pattersona.

SickSense | 2016-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Książka kompletnie mnie nie pochłonęła. Autor nie szczędził opisów brutalnych morderstw, ale całość wcale nie była przerażająca i autentyczna. Główny bohater podaje to za najgorszą sprawę jaką do tej pory prowadził i mimo, że dotyczy ona bezpośrednio członka jego rodziny, to jakoś początkowe książki o Alexie Crossie były prawdziwsze i pełne zwrotów akcji, do końca nie wiedziało się do czego zmierza bieg wydarzeń. Tu mamy na kartkach pełno emocji, ale tak naprawdę ich brak. I mimo, że w historię cały czas zamieszani są ludzie z najwyższych sfer, nie brakuje niedomówień, to jakoś całość nie wypada zbyt dobrze. Jakby się wyczuwało zmęczenie autora cyklem i niemoc w wymyśleniu zawiłej zagadki kryminalnej na miarę Crossa. Książka niestety należy do tych przeciętnych.

zabulak | 2014-11-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 listopada 2014

Ponownie dla Pana Pattersona należy się medal. rewelacyjna książka, poruszenie wątku tzw. eksluzywnej prostytucji genialny. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Nie wiem jak autor to robi, że każda książka, którą przeczytałam jest zupełnie o czymś innym i każda jest znakomita. Fenomenalny pisarz. Teraz biorę się za kolejny tom tej serii.

Piotr | 2010-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2010

Świetny kryminał. Lubię też postać Alexa Crossa. Fabuła wciąga, jest bardzo rzeczywista (tz. takie coś mogłoby się zdarzyć). Z początku wydawało mi się, że fabuła jest typowa, szybko jednak okazało się, że autor jednak mnie zaskoczył. Pozytywnie zaskoczył.