Czarny przypływ

Wydawnictwo: Albatros
The Dark Tide
Rafał Lisowski
Ag2S

Bomba podłożona na dworcu kolejowym Grand Central w Nowym Jorku zabija przypadkowe osoby, a wśród nich inwestora giełdowego Charlesa Friedmana. Tego samego dnia dochodzi do śmiertelnego wypadku samochodowego w dzielnicy, gdzie mieszkają Friedmanowie – ginie młody mężczyzna. Detektyw Ty Hauck, szef lokalnego wydziału dochodzeniowego, odkrywa dziwne powiązanie między tymi pozornie odmiennymi sprawami. Karen, żonę zabitego biznesmena, zaczynają nachodzić niebezpieczni ludzie sugerujący, iż jej mąż miał długi sięgające setek milionów dolarów. Czy spokojne życie Friedmanów było jedną wielką mistyfikacją? Hauck orientuje się, że intryga, którą próbuje rozwikłać jest znacznie bardziej skomplikowana niż początkowo myślał. Jemu, Karen i jej dzieciom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo…

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Książkowa-Fantazja | 2012-09-01
Przeczytana: 01 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pewnego dnia zostaje podłożona bomba na dworcu kolejowym Grand Central w Nowym Jorku i zabija przypadkowe osoby, a wśród nich rzekomo Charlesa Friedmana. Tego samego dnia dochodzi do śmiertelnego potrącenia młodego mężczyzny w dzielnicy, gdzie mieszkają Friedmanowie. Detektyw Ty Hauck odkrywa dziwne powiązanie tych spraw. Karem żonę inwestora zaczynają nachodzić podejrzani ludzi, a także grozić jej dzieciom. Rok po śmierci męża Karen ogląda reportaż z feralnego dnia wybuchu , gdy ma już wyłączyć pilotem telewizor odkrywa na ekranie żywą postać męża. Karen zwierza się detektywowi, a ten bierze urlop i rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Hauck włamuje się do domu Dietza byłego policjanta, który był naocznym świadkiem dwóch wypadków, Huck odkrywa że był podstawiony. Odnajduje tam cenne wskazówki. W tym samym czasie Karen przegląda rzeczy męża i również odnajduje wskazówki. Wychodzi na jaw. iż mąż Karen żyje i ukrywa się na Karaibach pod innym nazwiskiem. Karen spotyka się z mężem...

aleczka | 2015-03-20
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Chociaż akcja momentami "szyta grubymi nićmi", to wciąga i czyta się naprawdę z zaciekawieniem i szybciutko (mimo, że główna bohaterka czasem poraża naiwnością :), polecam!

książek: 2064
Lublinianka | 2012-09-11
Przeczytana: 06 września 2012

Świetny thiller. Akcja trzyma w napięciu od początku do końca. Bardzo szybko się czyta. Godna polecania.

byrcyn11 | 2015-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2015

Bardzo przyzwoity kryminał, który czyta się lekko i wszystko jest jasne - może nawet zbyt jasne i przewidywalne. Rozbudowany wątek miłosny pewnie przypadnie do gustu tej piękniejszej części ludzkości. Dla mnie najwyraźniejszym morałem tej książki jest, jak wielkie pieniądze potrafią upodlić człowieka i zamienić go bestie, gdzie nie tylko padają wszelkie zasady moralne, ale też pękają jak bańka mydlana wielkie przyjaźnie. Trochę zakończenie mogło być bardziej realistyczne, ale do "przełknięcia".

Henioo | 2013-09-11
Przeczytana: 2013 rok

Świetny thriller, napisany zgrabnie, lekko i z luzem.
Nie męczący i szybko "czytający się". Od pierwszego zdania wiemy, że jest to dzieło wybitne (w swoim gatunku oczywiście). Więc jeśli ktoś nie wymaga od książki rozpraw filozoficzno-egzystencjalnych, a oczekuje dobrej rozrywki i akcji, to ta pozycja jest właśnie dla niego.
Polecam z czystym sumieniem.

Anna | 2012-08-09

uwielbiam tę ksiązkę. ciekawy thriller. bardzo szybko mi się go czytało.
lubie też gdy ten autor pisze książki z jamesem pattersonem, ale jak pisze sam, to też są świetne !

Dominika | 2014-06-27

Czytana jednym tchem do ostatniej strony. Podczas czytania nawet nie ma się ochoty jeść ani pić, ponieważ odrywając się od tej książki nie można przestać o niej myśleć.

basjana | 2012-07-08

Książka lekka, którą mega szybko się czyta- mi wystarczyło jedno posiedzenie. Brakowało mi w niej większych zwrotów w akcji i utrzymywania napięcia. Mimo wszystko chciało się poznać dalszy rozwój zdarzeń i zakończenie.

Ilona | 2012-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2012

Dobrze napisany kryminał..akcji nie brakuje i z każdą stroną chcemy dotrzeć do ostatniej strony jak najszybciej, by się dowiedzieć jak się skończy.. polecam

woodenalien | 2014-08-15
Przeczytana: grudzień 2012

Świetna książka - przeczytana w dobę, zapomniałam o wszystkim co działo się wokół mnie, książka porywająca aż do ostatniej strony.