Według Boga czy według świata?

Okładka książki Według Boga czy według świata? Paweł Milcarek
Okładka książki Według Boga czy według świata?
Paweł Milcarek Wydawnictwo: Dębogóra religia
300 str. 5 godz. 0 min.
Kategoria:
religia
Wydawnictwo:
Dębogóra
Data wydania:
2011-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-01-01
Liczba stron:
300
Czas czytania
5 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-61374-19-0
Tagi:
Milcarek liturgia Msza święta
Średnia ocen

6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Aby On panował. Dwadzieścia lat "Christianitas" Piotr Kaznowski, Paweł Milcarek, Tomasz Rowiński
Ocena 10,0
Aby On panował... Piotr Kaznowski, Pa...
Okładka książki Alarm dla Kościoła. Nowa reformacja? Paweł Milcarek, Tomasz Rowiński
Ocena 7,1
Alarm dla Kośc... Paweł Milcarek, Tom...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
13 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
26
14

Na półkach:

Pan Milcarek w bardzo wyważony sposób ukazuje piękno tradycji kościoła. Mało jest książek, które w taki sposób podchodzą do problemu hermeneutyki ciągłości w kościele. Z reguły mamy bezkrytyczne odrzucenie jednej lub drugiej formy rytu rzymskiego. Natomiast tutaj mamy kogoś kto bardzo realistycznie podchodzi do rzeczywistości i jego propozycje są całkiem sensowne. Więcej takich osób w kościele a wyjdzie on na prostą ku niebu.

Pan Milcarek w bardzo wyważony sposób ukazuje piękno tradycji kościoła. Mało jest książek, które w taki sposób podchodzą do problemu hermeneutyki ciągłości w kościele. Z reguły mamy bezkrytyczne odrzucenie jednej lub drugiej formy rytu rzymskiego. Natomiast tutaj mamy kogoś kto bardzo realistycznie podchodzi do rzeczywistości i jego propozycje są całkiem sensowne. Więcej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
353
52

Na półkach: ,

Wywiad rzeka z redaktorem naczelnym periodyka Christianitas, przeprowadzony przez Jacka P. Laskowskiego (autora kilka postów niżej książki: Kobiety Boga) i Bogusława Kiernickiego. Wywiad praktycznie w całości poświęcony jest liturgii katolickiej i zmian w jej obrębach dokonanych od czasu Soboru Watykańskiego II, jednakże inne wątki również przewijają się w pytaniach i odpowiedziach. Książka podzielona jest na trzy części: pierwsza dotyczy tego, jakie zmiany zaszły, co utracono z dawnego skarbca liturgii i jaki wpływ miało to na pobożność katolików, druga koncentruje się na powodach tych zmian, a trzecia opisuje drogę (wskazaną przez Benedykta XVI i jego Motu proprio Summorum pontifcum),która pozwoli wyjść z kryzysu liturgicznego i kryzysu wiary. ,,Spowiedź” liturgiczna Milcarka jest bardzo bogata w treść, dotyka tematyki zarówno współczesnej (nominacje Benedykta XVI, jego rozporządzenia),historycznej (reformy Piusa XII, polityka Piusa X, Sobór Watykański II),jak i wątków łączących przeszłość z teraźniejszością. Krytyczny obraz zmian zapoczątkowanych w latach 60-tych, jaki rysuje Milcarek, nie jest jednak bezrefleksyjną apoteozą dawnych czasów, a próbą znalezienia wyjścia z trudnej, wielowątkowej sytuacji w jakiej znalazł się dzisiejszy Kościół i jego obrzędy. Od strony wydawniczej mamy typowy dla Christianitas sposób edycji, ze skromną okładką, czarno białymi przedrukami fotografii oraz znajdującymi się na marginesie najważniejszymi wypowiedziami, pisanymi pogrubioną czcionką.

Wywiad rzeka z redaktorem naczelnym periodyka Christianitas, przeprowadzony przez Jacka P. Laskowskiego (autora kilka postów niżej książki: Kobiety Boga) i Bogusława Kiernickiego. Wywiad praktycznie w całości poświęcony jest liturgii katolickiej i zmian w jej obrębach dokonanych od czasu Soboru Watykańskiego II, jednakże inne wątki również przewijają się w pytaniach i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
23
21

Na półkach: ,

Dobra aczkolwiek ... mało koszerna : )

Dobra aczkolwiek ... mało koszerna : )

Pokaż mimo to

avatar
255
73

Na półkach: ,

Świetna książka nie tylko dla "tradsów", ale także dla wszystkich miłośników liturgii rzymskiej i jej zmian oraz modyfikacji poczynionych w ciągu ostatniego wieku. Polecam.

Świetna książka nie tylko dla "tradsów", ale także dla wszystkich miłośników liturgii rzymskiej i jej zmian oraz modyfikacji poczynionych w ciągu ostatniego wieku. Polecam.

Pokaż mimo to

avatar
123
10

Na półkach:

Polecam!

Polecam!

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    14
  • Chcę przeczytać
    13
  • Posiadam
    6
  • Chrześcijaństwo
    1
  • Chcę w prezencie
    1
  • 0.3.Do kupna/pożyczenia
    1
  • Wiara, Bóg, Kościół
    1
  • Dawno temu
    1
  • Liturgia
    1
  • Chcę kupić
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Według Boga czy według świata?


Podobne książki

Przeczytaj także