Bractwo Dusz, Księga 1

Grażyna A. Adamska Wydawnictwo: wydano nakładem autora literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
wydano nakładem autora
2011-01-01
bractwo dusz bratnie dusze bliźniacze dusze pustynia miłość przyjaźń powieść młodzieżowa polska

Główną bohaterką jest Grace, która miewa dziwne sny. Ciągle śni się jej ten sam chłopak, którego w rzeczywistości nigdy nie widziała. Gdy opowiedziała ten sen swojej mamie, tasz szybko ich spakowała i wyjechały do miasta San City do domu pewnej kobiety.
Podczas gdy mama Grace rozmawiałaś z tą kobietą ona zajrzała do garażu w którym grała muzyka i spotkała tam właśnie chłopaka ze swoich snów. Jednak nie przypadli sobie od razu do gustu chłopak był niemiły i nie wydawał się być przyjazny. Gdy mama głównej bohaterki skończyła rozmowę, pojechały do cioci Beatris, siostry babci Grace.
Nastolatka chciała jak najszybciej wyjechać z miasta i wrócić do swojego domu. Jednak jak się okazało musiała tam zostać na razie na tydzień. W ciągu tego tygodnia podczas medytacji na plaży poznała pewnego starszego pana o imieniu Chan Wu. Zapoznała się również bliżej z chłopakiem z garażu miał na imię David i z jego kolegami Arturem, Peterem oraz z ich dziewczynami Mają i Lidią. Grace zaprzyjaźniła się z chłopakiem z garażu a za namową dziewczyn chciała zostać tam do końca wakacji.
Przez ten tydzien w którym przebywała u cioci Beatris, dowiedziała się że należy do Bractwa Dusz. Jej dusza do dusza Gai . Jej znajomi z którymi się za przyjaźniła również należą do tego Bractwa. Każdy z nich posiada władzę nad jakimś żywiołem Grace umiała zapanować nad ogniem. Jednak żeby nie było tak kolorowo Bractwo Dusz ma wroga a jest nim Katherina, która zajmuje się czarną magią.
Nie chciałabym wam za dużo zdradzić dlatego na tym skończę. Powiem szczerze, że zupełnie nie wiedziałam czego się spodziewać po tej książce czy będą w niej jakieś wampiry czy, czy coś w tym stylu. Książka jednak okazała się być bardzo przyjemną bardzo szybko się czyta. Jest to młodzieżówka jednak bardzo przypadł mi do gustu. Kończąc pierwszą księgę byłam bardzo ciekawa co wydarzy się w drugiej i w pozostałych. Książkę polecam jak najbardziej, głównie młodzieży ale również i starszym czytelnikom, którzy uwielbiają fantastykę i mają ochotę zajrzeć do świata nastolatków, którzy nie są zwykłymi nastolatkami.
Za możliwość przeczytania ebooka dziękuję autorce Grażynie A. Adamskiej.

#bractwodusz #księga1 #grażynaaadamska #recenzja

Grażyna A. Adamska, rocznik 1978, mieszka w Warszawie. Z wykształcenia jest licencjonowanym marketingowcem ze specjalizacją w negocjacjach. Obecnie jest Kwantową Mentorką i pomaga kobietom i mężczyznom projektować wymarzone życie korzystając z narzędzi i metod programowania podświadomości.
Zodiakalny optymistyczny strzelec, numerologiczna wesoła trójeczka,
majowskie Białe Krystaliczne Zwierciadło, runiczna Uruz – stabilna i silna ziemia, pasjonatka rozwoju duchowego, kierująca się przede wszystkim swoją intuicją. Z zamiłowania pisarka i malarka, ale przede wszystkim wędrująca swoimi ścieżkami Dusza.

Książka posiada 126 stron (w formie ebooka),które opowiadają o niezwykłych przygodach młodych ludzi, którzy posiadają magiczną władzę nad żywiołami. Ich losy przeplatają się na granicy dwóch światów – ziemskiego i duchowego. Każdy z bohaterów musi zmierzyć się nie tylko z nieczystymi siłami czarnej magii, ale również z potęgą miłości Bratnich Dusz, nierozerwalną więzią przyjaźni, a także z własną namiętnością i pożądaniem. Obok życia w zgodzie z Wszechświatem i samym sobą jest jeszcze pełen mroku i strachu nieznany świat, którego odkrycie łączy się z przekroczeniem granicy śmierci.
Polecam! Koniecznie przeczytaj!

Dziękuję autorce za możliwość recenzji tej książki.

#bractwodusz #księga1 #grażynaaadamska #recenzja

Zodiakalny optymistyczny strzelec,...

Zmarnowałam dziś trzy godziny życia.

To straszne, gdy czeka się na przeczytanie książki dwa lata i gdy dostanie się ją w swoje ręce jedynym co się czuje jest smutek i rozczarowanie,

"Bractwo dusz" - myślałam, że to spektakularna powieść, a okazała się tylko marnym prochem na wietrze. Naprawdę nie polecam jej. Miało być tak pięknie. Miałam podziwiać wspaniale wykreowany świat fantazji, w którym miały brać udział dusze bogów greckich, miało być niebezpiecznie. Oczekiwałam dobrej akcji i przynajmniej jednego trudnego wątku miłosnego. Niestety tak się nie stało. Przez pierwsze dwadzieścia stron miałam nadzieję, będzie lepiej, a po pięćdziesiątej stronie chciałam już tylko ją odłożyć by móc rozpaczać w ciemnym zakątku pokoju. Niestety postanowiłam poświęcić mój cenny czas na przeczytanie jej, ponieważ tak długo czekałam by dopaść ją w swoje ręce.

Zapytacie czemu uważam tą książkę za gorszą nawet od “50 twarzy Grey’a”, mianowicie mimo okropnie zbudowanych zdań w obu powieściach, to świat przedstawiony w “50 twarzach…” była przynajmniej w miarę realna. “Bractwo dusz” to istna rozpacz. Moim zdaniem świat przedstawiony w tej książce nie powinien nigdy powstać i nie chodzi mi o elementy fantastyki, lecz o tą “realną” część historii. Spokojnie. Już wyjaśniam o co mi chodzi.

Uwaga spojlery! (ale nie takie duże)
Matka stwierdza, że muszą wyjechać na tydzień, więc córka pakuje ubrania na tydzień. Poznaje rodzinę i najważniejszą jej kwestią jest “czy możemy już wracać”. Spotyka chłopaka, który najpierw jest dla niej nie miły, zakochuje się w nim i on przekształca się w miłego i kochanego, a nawet troszczącego się mężczyznę. W ciągu tygodnia znajomości uprawiają seks, ale to nic nadzwyczajnego przecież mają już 16 lat (ps. stracili dziewictwo już wcześniej). Najśmieszniejszym jest, że rodzice i dziadkowie wiedzą jak młodzi spędzają wolny czas. Nawet walka dwóch grup nastolatków przy użyciu żywiołów nie robi wrażenia na młodzieży ze szkoły. Na dodatek 16-latkowie biorą ślub i mają noc poślubną za zgodą rodziny! Ale to nic nadzwyczajnego, przecież w tym świecie nawet nastolatek ma własną wyspę. Najśmieszniejsza scena jednak jest na ostatnich stronach książki w ciągu jednego dnia odbywa się bitwa, urządzają pogrzeb jednemu z bohaterów, a następnie odkopują jego zwłoki, ponieważ okazało się, że można go ożywić!

Zmarnowałam dziś trzy godziny życia.

Ostatnimi czasy znalazłam w sieci ciekawą stronkę o nagłówku BRACTWO DUSZ. Ciekawe, ciekawe, pomyślałam. Szczególnie, że ostatnio wygrałam nawet tableta, którego pierwszy raz miałam okazję wykorzystać jako e-czytnik. Dzięki uprzejmości autorki już trzech tomów serii, przeczytałam pierwszy z nich.

Grace w swoje 16 urodziny dowiaduje się, że jest jednym z sześciorga dzieciaków, które mają w sobie Dusze Bogiń i Bogów Greckich. W ciągu tygodnia musi pokochać chłopaka, którego nigdy wcześniej nie widziała i nawet nie ma pojęcia, czy on istnieje, w przeciwnym razie oboje umrą.
Bractwo Dusz, Księga 1, opowiada o nastolatkach, którzy nieświadomi niebezpieczeństwa, jakie kryje się w Cieniu, decydują się przeciwstawić Złu. Poznają przy tym potęgę miłości Bratnich Dusz, siłę przyciągania Energii Żywiołów i dowiadują się, że istnienie Wszechświata zależy właśnie od nich.

Czyż opis nie brzmi interesująco? Mnie na przykład bardzo, ale to bardzo zachęcił! Jedyne co na początku mnie zdenerwowało, to moje ciągłe przekonanie, że wersja papierowa jest lepsza. Co jest moim zdaniem absurdalne! Żyjemy w XXI wieku. Książki ebook powinny już być dla nas chlebem powszechnym. Szczególnie skoro tak wielu jest ostatnio pisarzy, a tak mało czytelników. W takim przypadkach forma elektroniczna jest doskonałym wyjściem. Brawa dla pani Adamskiej na tak "nowoczesny" krok, że za wszelką cenę nie walczyła o formę papierową (choć i ona się już pojawiła w sklepach).

Pięknej dziewczynie o imieniu Grace od pewnego czasu co noc śni się pewien chłopak. Gdy tylko opowiada o tym swojej matce, ta, przestraszona, zawozi ją do domu ciotki do miasta Sun City. Tam właśnie widzi swojego "wymarzonego księcia" na żywo. Niestety nie jest on tak wspaniały jak we śnie. Szybko się jednak okazuje, że musi go pokochać całym sercem w ciągu kilku dni. Jeżeli nie - umrze.

Trzeba przyznać, że sam zarys historii prezentuje się całkiem okazale. Jest ona, jest on, jest miłość, jest magia. I prawdopodobnie byłoby to naprawdę niesamowita i zapierająca dech w piersiach powieść, gdyby nie fakt, w jaki została opowiedziana. Dla mnie ich przygoda nie płynęła niczym statek pod bezchmurnym niebem. Wręcz przeciwnie. Chmury były i to nie maleńkie. To właśnie styl autorki najmniej mi się spodobał. Nie pozwalał mi się wczuć w fabuły, nie pozwalał mi poznać głębiej bohaterów, nie pozwalał mi przeżywać ich rozterki, problemy i radości. Po prostu nie mogłam przywyknąć do sposobu opowieści: Punkt A poszła do sklepu. Spotkała tam punkt B. Przytuliła go do siebie z całych sił. Następnie powiedziała mu coś na uszko. Po czym weszła do sklepu.

Oczywiście przesadzam. Jednak jest mi cholernie przykro, że fabuła z zadatkiem na bardzo dobrą historię fantasy spaliła na panewce. Może komuś spodoba się styl autorki - tego wszystkim życzę - jednak ja po prostu nie mogłam się przemóc. Na całe szczęście przynajmniej ich przygody trzymały poziom. Może nie najwyższych lotów, ale były dość dobre, aby utrzymać książkę w ładzie i składzie.

Bohaterowie też nie byli dla mnie za fajni. To znaczy są w porządku, jednak do żadnego z bohaterów nie poczułam ani miłości, ani nienawiści. Byli mi po prostu obojętni. Mamy tutaj do czynienia z trzema parami: Grace i David, Lidia i Arthur, Maya i Peter. Cała szóstka reprezentuję starożytnych bogów i razem mieszkają na wyspie Bractwa. Niestety nie są doskonałymi parami (bowiem muszą zawsze być razem, gdyż inaczej obydwoje umrą). Zdarzają im się zazdrości, ale również i romantyczne zażegnania sporów. Wszyscy mają po 16 lat, a ich wcześniejsze historie miłosne i obecne mogą zainteresować.

Bractwo Dusz to saga, która ma liczyć 9 tomów. Obecnie, dzięki uprzejmości autorki, mam możliwość przeczytania trzech już wydanych. Zdecydowanie dokończę przygodę z Grace i jej przyjaciółmi. Nawet jeżeli moja recenzja nie brzmi zbyt zachwycająco, to i tak się skuszę na więcej. Czasami tak jest, że mimo iż książka nie jest najwspanialsza, to i tak się ją lubi. Jak tak miałam, co pozwoliło mi dokończyć 180 stronę. Wspierajmy polskich pisarzy!

Ocena: 3+ (dostateczny z plusem)
Wniosek: Przeczytam mimo to kolejne przygody Bractwa Dusz! Kto wie? Może zmienię o niej swoją opinię pod wpływem kolejnych książek?

Grace w swoje 16 urodziny dowiaduje się, że jest jednym z sześciorga...

Pomysł byłby dobry gdyby nie styl. Kiepsko napisana, źle opowiedziana historia. No i to ciągłe love stroy iście z Mody na Sukces. Ah dlaczego, dlaczego?? Sięgnę po kolejne części z ciekawości czy dalej może jest ciut lepiej.

• Bestselery
  • Najlepsze