Okładka książki Wanda Chotomska dzieciom

dzieci, wiersze, Chotomska
typ
papier
Ag2S
7,92 (24 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Zbiór utworów wybranych z bogatej twórczości ukochanej poetki dzieci i dorosłych, pięknie zilustrowany przez Artura Gulewicza. W wierszach, ale i prozie Wandy Chotomskiej ciągle ktoś fruwa. Ptaki, motyle, czarownice na miotłach - to jasne. Ale też klienci Wypożyczalni Skrzydeł. (...) Fruwać można tak sobie, z radości lub żeby "odsmucić smutki", ale też by zawędrować w inne kraje. Czasem...

W wierszach, ale i prozie Wandy Chotomskiej ciągle ktoś fruwa. Ptaki, motyle, czarownice na miotłach - to jasne. Ale też klienci Wypożyczalni Skrzydeł. (...) Fruwać można tak sobie, z radości lub żeby "odsmucić smutki", ale też by zawędrować w inne kraje. Czasem prawdziwe, czasem wymyślone, lecz od tej chwili - prawdziwe. Bo czy krainy wyobraźni nie bywają ważniejsze od tych, w których żyjemy na co dzień? (...) Zaproście do lektury tej antologii Waszych rodziców, babcie i dziadków - i wszystkich dorosłych. Niech i oni, na skrzydłach pożyczonych od poetki, znów przeniosą się do Krainy Dzieciństwa - Krainy Wyobraźni.
ze wstępu Zofii Beszczyńskiej

Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ines | 2012-01-09
Przeczytana: 05 stycznia 2012

Wydawnictwo Nasza Księgarnia na swój jubileusz przygotowało nie lada ucztę dla swoich najmłodszych czytelników. Dwie wcześniej omawiane publikacje - rewelacyjna "Poczytaj mi mamo" oraz przezabawna "Jan Brzechwa dzieciom" zachęciły mnie i moje pociechy do sięgnięcia po kolejną książkę wydaną z racji okrągłej rocznicy istnienia tego Wydawnictwa. Mam na myśli pozycję “Wanda Chotomska dzieciom", na której podobnie jak i na tych dwóch wymienionych nie zawiodłam się. Teksty tej autorki są przecież dobrze znane nam, rodzicom i dziadkom, przywołują na myśl dobre wspomnienia, a ich przepiękne, barwne ilustracje cieszą oko nie tylko dzieci. To swoiste połączenie kultowych tekstów z przepiękną szatą graficzną zachwyci bez wątpienia wszystkich i będzie wspaniałym, mądrym i niezapomnianym prezentem dla naszych szkrabów.

Jeśli chodzi o samą autorkę, myślę, że nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Wanda Chotomska podobnie jak Jan Brzechwa, to postaci w świecie literatury dziecięcej tak zasłużone,...

Basia_Pelc | 2013-05-09

Wanda Chotomska to legenda za życia, polska bohaterka, supergwiazda. Miała i nadal ma przeogromny wpływ na rozwój polskich czytelników i odbiorców. Urodziła się w 1929r (rocznik mojej babci) w Warszawie. To autorka ponad dwustu książek, wierszy, prozy, piosenek, audycji radiowych i utworów scenicznych. Wymyśliła postaci Jacka i Agatki, znany Order Uśmiechu, Dzień Taty, Dzień Dziadka.

"Jej imię noszą biblioteki, szkoły, przedszkola. A twórczość znają wszyscy, niezależnie od wieku."

Słowa Chotomskiej w piosenkach były śpiewane przez Teatr Piosenki Dziecięcej "Wiolinek", Harcerski Zespół Tańca i Śpiewu "Gawęda", kabarety. Pracowała jako dziennikarka. Przez kilka lat razem z Mironem Białoszewskim pisali wiersze i scenki pod wspólnym pseudonimem Wanda Miron. W jego hołdzie współorganizuje w Warszawie co roku jednodniowy festiwal "Mironalia". Wciąż tworzy, pisze, podróżuje, spotyka się i rozmawia z...

Gosia | 2013-01-11
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Rodzice to także odbiorcy książek dla dzieci. Czytając maluchom sami czytają sobie. Czy więc nie byłoby dobrze pomyśleć o lekturze, która zadowoli i malucha, i dorosłego? Mam właśnie przed sobą taki zbiór utworów, który z chęcią sama biorę w ręce i zapraszam do wspólnego czytania moją gromadkę przedszkolaków. To książka „Wanda Chotomska dzieciom”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Autorka znana jest dobrze rodzicom, chociażby z piosenek zespołu „Gawęda”. Ten zbiór utworów to coś niebanalnego. Utwory w nim zawarte zostały przypominane w serii Jubileuszowej z okazji 90-lat Wydawnictwa.

Pięknie wydany, w twardej oprawie, ze wspaniałymi, pełnymi życia rysunkami Artura Gulewicza tomik, zawiera 17- ście rozdziałów. A w każdym cudne treści, a w każdym humor i życiowe prawdy. Są opowiadania : „Dzień Dory córeczko”, docenione przez IBBY „Drzewo z czerwonym żaglem”, „Kogutek”, „Panna Kle-kle” i „Leonek i lew”. Większość książki to jednak wiersze, doskonale zbudowane...

ebabka | 2012-01-25
Przeczytana: 2011 rok

Z przyjemnością zakupiłam w prezencie choinkowym ów zbiór opowiadań jej autorstwa. O samych opowiadaniach nie będę pisać, bo każdy zna wyśmienite pióro Chotomskiej. Napiszę natomiast o wydaniu tej książki, które jest oszałamiające. Dość duży format, twarda oprawa, na dobrej jakości papierze, no i... czarowne wręcz ilustracje Artura Gulewicza. Ta książka stanowi kanon literatury dziecięcej i niezwykłą pamiątkę dzieciństwa.

Katarzyna | 2013-07-22
Przeczytana: maj 2013

Bardzo fajna książka dla dzieci, polecam.

Przepięknie wydana, idealna na prezent.

Ibis | 2014-10-20

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica