dzieci, wiersze, Chotomska
Ag2S

Zbiór utworów wybranych z bogatej twórczości ukochanej poetki dzieci i dorosłych, pięknie zilustrowany przez Artura Gulewicza. W wierszach, ale i prozie Wandy Chotomskiej ciągle ktoś fruwa. Ptaki, motyle, czarownice na miotłach - to jasne. Ale też klienci Wypożyczalni Skrzydeł. (...) Fruwać można tak sobie, z radości lub żeby "odsmucić smutki", ale też by zawędrować w inne kraje. Czasem...

W wierszach, ale i prozie Wandy Chotomskiej ciągle ktoś fruwa. Ptaki, motyle, czarownice na miotłach - to jasne. Ale też klienci Wypożyczalni Skrzydeł. (...) Fruwać można tak sobie, z radości lub żeby "odsmucić smutki", ale też by zawędrować w inne kraje. Czasem prawdziwe, czasem wymyślone, lecz od tej chwili - prawdziwe. Bo czy krainy wyobraźni nie bywają ważniejsze od tych, w których żyjemy na co dzień? (...) Zaproście do lektury tej antologii Waszych rodziców, babcie i dziadków - i wszystkich dorosłych. Niech i oni, na skrzydłach pożyczonych od poetki, znów przeniosą się do Krainy Dzieciństwa - Krainy Wyobraźni.
ze wstępu Zofii Beszczyńskiej

• Czarne liście
  • Mężczyźni z różowym trójkątem
  • Wstyd
  • Koniec warty
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Aż po grób
  • Ojciec '44
  • Droga do domu
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Piękny sekret

5,13 (15 ocen i opinii)
Koniec warty
Stephen King

7,04 (421 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7 (4 ocen i opinii)
Droga do domu
Yaa Gyasi

7,98 (63 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

Stalker
Lars Kepler

0 (0 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Monika | 2016-01-03
Przeczytana: 2015 rok

Pani Wanda Chotomska to w mojej opinii autorka bezkonkurencyjna. Jej opowieści, wierszyki czy teksty piosenek są idealne, w nich się nie można do niczego doczepić. W zeszłym roku szkolnym będąc wychowawczynią grupy starszaków, czytałam dzieciom utwory z książki "Wanda Chotomska dzieciom" i ich reakcja przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Najbardziej przypadły dzieciom do gustu wiersze, rytmiczne, przepełnione humorem, który dzieci odgadywały i rozumiały, a co najważniejsze zawierające jakiś konkretny przekaz.
Uważam, że pisanie dla dzieci jest bardzo trudne, przed dziećmi nie można udawać, bo one wyłapią każdy fałsz. Pani Wanda radzi sobie doskonale.
Polecam bardzo!

Ines | 2012-01-09
Przeczytana: 05 stycznia 2012

Wydawnictwo Nasza Księgarnia na swój jubileusz przygotowało nie lada ucztę dla swoich najmłodszych czytelników. Dwie wcześniej omawiane publikacje - rewelacyjna "Poczytaj mi mamo" oraz przezabawna "Jan Brzechwa dzieciom" zachęciły mnie i moje pociechy do sięgnięcia po kolejną książkę wydaną z racji okrągłej rocznicy istnienia tego Wydawnictwa. Mam na myśli pozycję “Wanda Chotomska dzieciom", na której podobnie jak i na tych dwóch wymienionych nie zawiodłam się. Teksty tej autorki są przecież dobrze znane nam, rodzicom i dziadkom, przywołują na myśl dobre wspomnienia, a ich przepiękne, barwne ilustracje cieszą oko nie tylko dzieci. To swoiste połączenie kultowych tekstów z przepiękną szatą graficzną zachwyci bez wątpienia wszystkich i będzie wspaniałym, mądrym i niezapomnianym prezentem dla naszych szkrabów.

Jeśli chodzi o samą autorkę, myślę, że nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Wanda Chotomska podobnie jak Jan Brzechwa, to postaci w świecie literatury dziecięcej tak zasłużone,...

Basia_Pelc | 2013-05-09

Wanda Chotomska to legenda za życia, polska bohaterka, supergwiazda. Miała i nadal ma przeogromny wpływ na rozwój polskich czytelników i odbiorców. Urodziła się w 1929r (rocznik mojej babci) w Warszawie. To autorka ponad dwustu książek, wierszy, prozy, piosenek, audycji radiowych i utworów scenicznych. Wymyśliła postaci Jacka i Agatki, znany Order Uśmiechu, Dzień Taty, Dzień Dziadka.

"Jej imię noszą biblioteki, szkoły, przedszkola. A twórczość znają wszyscy, niezależnie od wieku."

Słowa Chotomskiej w piosenkach były śpiewane przez Teatr Piosenki Dziecięcej "Wiolinek", Harcerski Zespół Tańca i Śpiewu "Gawęda", kabarety. Pracowała jako dziennikarka. Przez kilka lat razem z Mironem Białoszewskim pisali wiersze i scenki pod wspólnym pseudonimem Wanda Miron. W jego hołdzie współorganizuje w Warszawie co roku jednodniowy festiwal "Mironalia". Wciąż tworzy, pisze, podróżuje, spotyka się i rozmawia z...

Gosia Rajchel | 2013-01-11
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Rodzice to także odbiorcy książek dla dzieci. Czytając maluchom sami czytają sobie. Czy więc nie byłoby dobrze pomyśleć o lekturze, która zadowoli i malucha, i dorosłego? Mam właśnie przed sobą taki zbiór utworów, który z chęcią sama biorę w ręce i zapraszam do wspólnego czytania moją gromadkę przedszkolaków. To książka „Wanda Chotomska dzieciom”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Autorka znana jest dobrze rodzicom, chociażby z piosenek zespołu „Gawęda”. Ten zbiór utworów to coś niebanalnego. Utwory w nim zawarte zostały przypominane w serii Jubileuszowej z okazji 90-lat Wydawnictwa.

Pięknie wydany, w twardej oprawie, ze wspaniałymi, pełnymi życia rysunkami Artura Gulewicza tomik, zawiera 17- ście rozdziałów. A w każdym cudne treści, a w każdym humor i życiowe prawdy. Są opowiadania : „Dzień Dory córeczko”, docenione przez IBBY „Drzewo z czerwonym żaglem”, „Kogutek”, „Panna Kle-kle” i „Leonek i lew”. Większość książki to jednak wiersze, doskonale zbudowane...

ebabka | 2012-01-25
Przeczytana: 2011 rok

Z przyjemnością zakupiłam w prezencie choinkowym ów zbiór opowiadań jej autorstwa. O samych opowiadaniach nie będę pisać, bo każdy zna wyśmienite pióro Chotomskiej. Napiszę natomiast o wydaniu tej książki, które jest oszałamiające. Dość duży format, twarda oprawa, na dobrej jakości papierze, no i... czarowne wręcz ilustracje Artura Gulewicza. Ta książka stanowi kanon literatury dziecięcej i niezwykłą pamiątkę dzieciństwa.

Katarzyna Kacprzak | 2013-07-22
Przeczytana: maj 2013

Bardzo fajna książka dla dzieci, polecam.

Przepięknie wydana, idealna na prezent.

Anna Jarczyńska | 2016-04-18
Przeczytana: 12 maja 2016