Kolekcja "Poczytaj mi, mamo" to najpiękniejsze książeczki, jakie przez lata ukazywały się w tej serii. W naszej antologii publikujemy je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom i wierszom znakomitych pisarzy znów mogły towarzyszyć prace wybitnych ilustratorów. Tym razem "Poczytaj mi, mamo", jakiego jeszcze nie znacie – z okładkami nawiązującymi do dawnych wydań i w formacie zbliżonym...

Tym razem "Poczytaj mi, mamo", jakiego jeszcze nie znacie – z okładkami nawiązującymi do dawnych wydań i w formacie zbliżonym do charakterystycznego dla serii kwadratu.

W tym tomie znajdziecie następujące poczytajki:
"Sąsiedzi"
"Boję się"
"Warszawskim statkiem"
"Wyładunek z przeszkodami"
"Muzyka na krzywej wieży"
"Kapeć"
"O gadającym zegarze i maszynie do pisania wierszy"
"Katar żyrafy"
"Kameleon"
"Przepraszam, smoku"

ilustratorzy: Tomasz Borowski, Janina Krzemińska, Edward Lutczyn, Krystyna Michałowska, Wanda Orlińska, Danuta Przymanowska-Boniuk, Bożena Truchanowska, Maria Uszacka

źródło opisu: http://nk.com.pl/poczytaj-mi-mamo-ksiega-druga/241...(?)

źródło okładki: http://nk.com.pl/poczytaj-mi-mamo-ksiega-druga/241...»

mclena | 2016-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2016 ✔
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Co tu dużo mówić?
Kolejna fantastyczna podróż do przeszłości. Porównując teraz te współczesne z cyklem "Poczytaj mi mamo" widzę jak duża przepaść jest między nimi, jakimi wartościami kierowano sie kiedyś a jakimi teraz. Mój trzyletni syn czasami więcej czerpie z tej książki, w której ilustracje są bardzo proste, a czasem musi z nich coś więcej dostrzec, żeby zrozumieć o czym czytamy i traktuję ją jako zabawę w odkrywcę. Dzięki temu, że obrazki nie są tab barwne i absorbujące, dziecko może więcej wyciągnąć z samej fabuły i cieszę się, że w przypadku mojego dziecka, te książki się sprawdzają.

Ten tom zawiera bajki:
7. O gadającym zegarze i maszynie do pisania wierszy
8. Katar żyrafy
9. Kameleon
10. Przepraszam, smoku

Przy czym moją ulubioną jest nr 2, 7 i 10 :)

goskrzys | 2016-04-01
Przeczytana: 31 marca 2016

W tej części dominują raczej sympatyczne krótkie wierszyki, dlatego cały tomik czyta się bardzo szybko. Mi osobiście najbardziej do gustu przypadło opowiadanie "Boję się" - ze swoim przekazem o pokonywaniu strachu w dziecięcych przepychankach oraz "Przepraszam, smoku" - w zabawnej formie mówiący o sile uprzejmości i dobrego wychowania.

Świetnie, że te utwory są wznawiane. Bawią i wychowują kolejne pokolenia :)

gloria81 | 2014-07-11

Ja sama przeczytałam w dzieciństwie kilka tych historyjek, a z synkiem póki co jedną.
"O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie" To sfatygowany niewielki egzemplarz, który mam od dzieciństwa. Kiedy czytam inny głos ma płot, inny kot, a jeszcze inny księżyc. Mały słucha jak zaczarowany, a ciemne, nocne ilustracje wywołują w nim pewnie te same wrażenia, co we mnie kiedy byłam malutka. Książeczka nastraja do snu, jest bajkowa i niesie za sobą przesłanie - czego można wymagać więcej od dobranocnej lektury?

matylda | 2014-11-18

Cudowna książka, dla mnie powrót do dzieciństwa, znane teksty, znane rysunki, super. Cała seria to dla mnie wspaniałe wspomnienia.
Uwielbiam czytać ją mojemu synkowi, a on uwielbia ją słuchać. Bajeczki są krótkie i mają treść która potrafi zaciekawić 3, 4 latka. Mamy cztery części i czytamy je codziennie przed snem, a mój synek tylko mówi - dziś poczytaj mi mamo z... niebieskiej książeczki...

Madzik | 2017-02-14

Mój powrót do dzieciństwa. Czytałam z sentymentem. I z zadowoleniem, że moim dzieciom także się podoba.
Pamiętam swój egzemplarz "Przepraszam smoku". Bajkę znałam na pamięć. Powypadały kartki, upływ czasu zniszczył książkę. Dzięki wznowieniu Naszej Księgarni z radością przypomniałam sobie ten uroczy wierszyk.

Drobinka | 2017-09-06
Przeczytana: 06 września 2017

Jest to mój ulubiony tom z serii (choć czytałam tylko pierwsze cztery, więc może wszystko przede mną). Ta wysoka nota dzięki obecności perełek w postaci "Muzyki na krzywej wieży" i "Przepraszam, smoku". Czyż nie jest rewelacyjnym wiersz pamiętany w całości po 20 latach od ostatniej lektury/recytowania?
Spodobał mi się też uroczy "Wyładunek z przeszkodami", niezły też był "Katar żyrafy". "O gadającym zegarze i maszynie do pisania wierszy" skutecznie uśpił moje dziecko, więc to chyba też dobrze.
Trochę w dół pociągnęły ocenę pozostałe utwory - "Warszawskim statkiem" dla mnie jest trochę nudne, "Kameleon" - nieco trywialne, a "Sąsiedzi", "Kapeć" i "Boję się" nierymowane, co mniej trafia w moje gusta.
Ogólnie jednak polecam, bo w tym tomie prawdopodobnie każdy znajdzie coś dla siebie.

ArekM | 2015-07-24

Na podstawie opinii mojej trzy i pół letniej córki...
ULUBIONA TA CZERWONA ;)

Cóż ja "Wyładunek z przeszkodami" też lubię a i z "Kapciem", "Warszawskim statkiem" i moim z kolei ulubionym "Katarem żyrafy" też z chęcią spędzę kilka chwil.

A żona "Przepraszam smoka" najbardziej lubi.

Czyli każdy coś dla siebie, a najważniejsze dziecko szczęśliwe, bo rodzice chętnie czytają!!!

Kakunia | 2014-09-05

najpiękniejsze bajki w starej szacie graficznej i nowym wydaniu. ciepłe, mądre opowiadania. lektura obowiązkowa :)

justka89 | 2013-01-09

Świetne, krótkie bajki dla dzieci.

roza6kucyk | 2018-04-07
Przeczytana: 2015 rok