Altar of Eden
literatura amerykańska
Marsja

Wrak trawlera osiadł w czasie sztormu na brzegu bezludnej wysepki w Zatoce Meksykańskiej. W ładowni statku odkryto dziwny ładunek. Przestrzeń bagażową wypełniają klatki ze zmutowanymi zwierzętami. Wśród okazów są między innymi dwie zrośnięte ze sobą małpki, pozbawiona upierzenia papuga oraz samica białego jaguara wraz z młodymi. Straż Graniczna wzywa Lornę Pork, lekarkę weterynarii zatrudnioną w Ośrodku Badawczym Gatunków Zagrożonych w Nowym Orleanie. Kobieta dokłada wszelkich starań, by ocalić jak najwięcej zwierząt... Jednak w trakcie, gdy część ładunku jest transportowana do OBGZA, na trawlerze dochodzi do wybuchu. Okazuje się, że dwa białe jaguary uciekły i przedostały się na mokradła w delcie Missisipi. Zwierzęta zachowują się dziwnie, są niezwykle agresywne i niebezpieczne dla otoczenia. Zapada decyzja o zorganizowaniu obławy... Ani Lorna, ani Jack Menard, szef placówki Straży Granicznej odpowiedzialny za schwytanie zwierząt, nie wiedzą, że cała akcja jest pilnie obserwowana przez komandosów. Ktoś za wszelką cenę chce zniszczyć wszystkie okazy zwierząt. Gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze, reputacja oraz wojskowy kontrakt, nie ma miejsca na wątpliwości. Duncant Kent, dowódca oddziału, zrobi wszystko, by usunąć dowody świadczące o zakazanych genetycznym manipulacjach i nie dopuścić do obciążenia odpowiedzialnością macierzystej korporacji...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

wiejskifilozof | 2017-03-20

James Rollins,to jeden z moich ulubionych autorów.
Jak zwykle wprowadza mnie w świat niesamowitych przygód,przygód.Okraszonych sensacją i brawurą dozą elementarnego zaskoczenia.
Spod jego pióra zawsze wychodzi,jakaś forma mieszanki.
Ciut nauki,ciut fikcji połączenie z fantastyką.
W tym tomie,porusza temat genetyki,temat bardzo modny.
A ostatnio poruszany w wielu publikacjach.
By zrozumieć,Ołtarz Edenu trzeba mieć,rozległą wiedzą z genetyki.
Historii rozwoju kręgowców,znać się na fraktalach.

Przyznam,że to chyba najtrudniejsza książka autora.
Jaką czytałem,od lat.
Zastanawia,mnie też fakt.Co na tej wyspie jadły drapieżniki.
Skoro,owca leżeć będzie,obok wilka ?
Czyżby,takie przeczenie ?
Ołtarz Edenu,to książka trudna.
Ale warto ją poznać ( chyba,że się nie lubi tej tematyki)

Anksunamun | 2017-05-11
Przeczytana: 11 maja 2017

Po przeczytaniu "Amazonii", sądziłam, że i "Ołtarz Edenu" zaskoczy mnie niespodziewanymi zwrotami akcji i pełną przygód fabułą, jednak w porównaniu do tej powieści, "Ołtarz" wypada o wiele gorzej. Na pewno jest ciekawy pod względem zarysu historii, która dotyczy tajemniczej organizacji, zajmującej się eksperymentami genetycznymi. Język tekstu jest na tyle przystępny, że powieść z łatwością można przeczytać w bardzo szybkim tempie. Jednak zabrakło mi tu poczucia grozy i niepewności do losów bohaterów, których doświadczyłam podczas lektury "Amazonii". Myślę, że zniechęcający jest również wątek miłosny, który nadaje mydlanego charakteru, podczas gdy spodziewałam się krwawej jatki i masakry. Odniosłam również wrażenie, że akcja gdzieniegdzie zbytnio się wydłuża, tym samym nużąc czytelnika.

beataj | 2012-04-15
Przeczytana: 13 kwietnia 2012

Świetna, trzyma w napięciu i daje do myślenia... Bo co może się zdarzyć, gdy człowiek ingeruje w mózg, DNA, genetykę ? Czy na pewno tylko dobre rzeczy ? A jak bardzo jesteśmy powiązani ze zwierzętami ? Czy wiemy o wszystkim, co nas łączy ? Tematyka jest ciekawa, język przyjemny, a akcja tak wartka, że nawet duża ilość informacji z dziedziny genetyki i specjalistyczne słownictwo zbytnio nie przeszkadzają.

Zuela | 2013-03-14

Dla mnie wiekszość książek tego autora to typowe czytadła.W tej poruszana jest dość modna tematyka-kombinacje dna,ingerencja człowieka w naturę,pseudonaukowe badania w imię ulepszania nie wiadomo czego i fatalne tego skutki,podciaganie nauki pod interesy grup chcących mieć wpływy na losy świata.Jak dla mnie -lektura taka sobie,przerywnik przed ambiniejszą lekturą

Daniel Siercha | 2013-10-29
Przeczytana: 29 października 2013

Jakoś nie mogłem się przekonać do tego autora i sam nie wiem dlaczego. Ale teraz już wiem że wart było i naprawdę nie żałuję. Rewelacja. Tempo akcji bardzo wciąga i nie można się oderwać. Jedna z lepszych pozycji jakie czytałem.
teraz pozostało mi już tylko sięgnąć po inne książki tego autora co na pewno uczynię niezwłocznie.

Kolejna ciekawa książka Rollinsa.
Wartka akcja, ciekawi bohaterowie. Temat manipulacji genetycznych w celu stworzenia super-człowieka (super-żołnierza) też bardzo ciekawy.
Czyta się jak zwykle szybko i przyjemnie. Dla miłośników literatury sensacyjno-przygodowej.
Może poziomem nie dorównuje "Amazonii" czy "Burzy pisakowej" czy napisanej razem z Cantrell "Ewangelii krwi" ale warta przeczytania.

Marcin Napierała | 2014-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Tym razem jesteśmy wprowadzani w świat genetyki i manipulacji genami. Jednakże w mojej ocenie słabsza książka od pozostałych pozycji autora. Przeczytawszy wcześniejsze spodziewałem się lepszej książki.

Dariusz_S Jasiński | 2015-03-03
Przeczytana: 02 marca 2015

"Ołtarz Edenu" to kolejna pozycja, jaką w ostatnim czasie kupiłem za 9,99 zł w Biedronce. I jak dotychczas to chyba najlepszy mój zakup w tym sklepie - przynajmniej na chwilę obecną, bo zacząłem coś, co ma szanse na bardzo wysoką ocenę...
Jak zwykle niczego nie oczekiwałem i liczyłem jedynie na dobrą przygodę, co zapowiadała treść okładki.
Początek był trochę nudnawy, choć przez cały czas coś się działo. Całość przyprawiona była odrobiną science (bardzo) fiction i krztą romansu. Im dalej w las tym na szczęście zaczynało robić się ciekawiej. Akcja nabrała tempa, nauka coraz bardziej zbliżała się do fantastyki, zaś rozmach samego przedsięwzięcia, wokół którego toczyła się fabuła, był całkiem zaskakujący.
Jako, że sam pracuję przy powstawaniu pisma naukowego (Fizjoterapia Polska - polecam pracującym w sferze rehabilitacji) bardzo ucieszyło mnie, że autor zadał sobie trud, by swoją wizję podeprzeć solidną porcją wiedzy (co zdradza na końcu). To akurat dało się wyczuć, stąd fikcja...

Wagabunda | 2015-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Na poczatku schemat - ona , mloda, piekna - on tez niczego sobie . Ramy - pol-legalne ( bo rzady wiedza ale nie wiedza :p ) eksperymenty genetyczne . Wybuch , napad , strzelaniny , porwanie -norma utrzymana . I w polowie ksiazki zwrot w strone ...telenoweli ...Bo zly to naprawde jest tylko jeden gosc, reszta wykonuje jego rozkazy . Eksperymenty MUSI prowadzic lekarz pochodzenia arabskiego . A sponsorowi imprezy wystarczy tac klapsa Biblia by sie nawrocil :P Ta...a ja w wolnych chwilach pisze doktorat z fraktali...:P

ana555 | 2017-02-19

Moja trzecia książka tego autora i duże rozczarowanie. Trudno było mi przez nią przebrnąć, akcja niby wartka ,nom stop coś się dzieje ale wszystko jest tak przewidywalne ze aż męczące.
Chyba na jakiś czas dam sobie spokój z tym autorem .