Dwunastu opatów z Challant

Agencja Wydawnicza Petra
1991-01-01
1991-01-01
Maciej A. Brzozowski
giallo kryminał historyczny satyra średniowiecze opaci miłość

I co ja mogę powiedzieć? Sięgnęłam po tę książkę bo to miał być typowo włoski kryminał - giallo. Jednak się trochę zawiodłam. Książka jest zabawna i tyle. Ciekawy język, zabawne pomysły na "uśmiercanie" opatów, jednak nic poza tym. W "Przedmowie" było ostrzeżenie, że to nie jest ani typowy kryminał ani powieść historyczna, bo autorka zniekształciła tu obraz średniowiecza. Czy na lepsze? Być może.
Ogólne wrażenia raczej średnie. Książka się urywa, właściwie zakończenie jest jak najbardziej "otwarte", ale po całości zostawia jeszcze większy niesmak.
Mogę polecić tą książkę jako lekturę w drodze. Inaczej naprawdę szkoda zawracać sobie głowę, jeśli szuka się ciekawego kryminału historycznego.

• Wymienię/Sprzedam
  • Wyproszone z domu