Jak zostać księżną

Okładka książki Jak zostać księżną Kasey Michaels
Okładka książki Jak zostać księżną
Kasey Michaels Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Rodzina Daughtrych (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Rodzina Daughtrych (tom 1)
How to Tempt a Duke
Harlequin
2011-01-01
2011-01-01
Wojciech Usakiewicz
Harlequin księżna Anglia żołnierz wojna posiadłość upokorzenie krzywda przyjaciółki

Lubię romanse historyczne, jednak ten nie przypadł mi do gustu, mało akcji, mało prawdziwego romansu,,,, Jest to pierwsza część trylogii o Rodzinie Daughtrych. Przeczytam oczywiście wszystkie, ponieważ nie wyobrażam sobie innej sytuacji, jednak nie ukrywam że spotkałam się z wieloma innymi, lepszymi romansikami.

W dzieciństwie byli nierozłączni, najlepsi przyjaciele na zawsze, wszędzie razem chodzili i psocili. W wieku 19 lat Rafael wstępuje do wojska. Ona nie zwraca uwagi na swój debiut na angielskich salonach, ponieważ czeka na swojego jedynego. Rafael po klęsce Napoleona, wraca do kraju po 7 latach wojaczki. Wracając do swojej nowo nabytej posiadłości napotyka na drodze damę i nie jest świadom że jest to jego Charlotte, dziewczyna z ciętym językiem, która zawsze za nim chodziła. Jest oczarowany tym jak z dziewczynki stała się kobietą, jej kształtami i inteligencją. Ona nie poznaje Rafaela, wyostrzone rysy twarzy, oczy nie są takie same ponieważ za dużo widziały w czasie wojny. I tak dziecięce uczucia przeradzają się w wielką miłość. On ma dwie siostry bliźniaczki (16 lat),którymi musi się zająć i przygotować je na debiut na salonach (ponieważ matka łagodnie mówiąc jest nieobliczalna). Charlotte pomaga mu przeistoczyć się w głowę rodu. Książka w miarę zadowalająca, akcja tylko na końcu książki. Mam mieszane uczucia. -> Przeczytałam drugą część, ponieważ mimo wszystko chciałam się przekonać do autorki, niestety totalne rozczarowanie. Nie polecam.

Momentami zabawna, momentami sensacyjna. Zaciekawiła mnie na tyle, żeby poznać dalsze części o siostrach Daughtry.

Romantyczna, lekkostrawna, przyjemna lektura. Schematyczna to prawda, ale z poznanymi juz wcześniej bohaterami, więc za bardzo rozumku i wyobraźni uruchamiać nie trzeba. Mimo to harlequinek jakiś urok w sobie ma;)

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Historyczne
  • Historyczna

Dodaj cytat z książki Jak zostać księżną