Podwójna gra

Cykl: Romney Marsh (tom 3) | Seria: Harlequin Powieść Historyczna
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Beware of Virtuous Women
hypesyll

Eleanor jest najstarsza z adoptowanych dzieci Ainsleya Becketa. Swój czas poświęca na prowadzenie domu i opiekę nad młodszymi siostrami. Od dzieciństwa jest nieszczęśliwie zakochana w Jacku, marynarzu i przyjacielu rodziny, i dlatego nigdy nie myślała o małżeństwie – zrezygnowała nawet z londyńskiego debiutu towarzyskiego. Do Anglii powraca śmiertelny wróg jej ojca, a Jack ma wybadać jego...

Do Anglii powraca śmiertelny wróg jej ojca, a Jack ma wybadać jego plany. Elly wpada na doskonały pomysł. Proponuje, że odegra rolę żony Jacka i dzięki koneksjom braci pomoże mu wejść do towarzystwa.

Zadanie przeradza się w niebezpieczną przygodę, która na zawsze odmieni jej życie…

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl

Jagrys | 2019-01-14

To moje kolejne spotkanie z familią Beckettów z Beckett Hall. Nie pierwsze i nie ostatnie. Może, gdyby zamiast skakać wybiórczo po tomach niczym pchła, zaczął je czytać jak należy, od początku - kolejne części łamigłowki łatwiej składałyby się w całość. Ale, że ja to ja, więc jest jak jest.
"Podwójna gra" to przyjemne czytadło na przyzwoitym poziomie. Niezobowiązujące, relaksujące ale nie odmóżdżające. Lekka, niewymagająca lektura na wieczór. Chociaż, nie ukrywam, że ciekawi mnie finał tej iście piekielnej szarady. Także, jako rzecz do poczytania - jestem z książki zadowolona.
Ale, niestety polskie wydanie "Podwójnej gry" ma swoją dużo gorszą, wręcz tragiczną stronę.
Ebooka z grudniowego pakietu Harlequina otwierałam uzbrojona w notes i długopis - bo jako się kiedyś rzekło, od dobrych kilku miesięcy wydawnictwo HarperCollins Polska nie wypuściło ani jednej książki bez zestawu kompromitujących błędów. Powtarzam: Ani jednej.
"Podwójna gra" nie okazała się w tym...