Dead, Undead, or Somewhere in Between

Okładka książki Dead, Undead, or Somewhere in Between J.A. Saare
Okładka książki Dead, Undead, or Somewhere in Between
J.A. Saare Wydawnictwo: Mundania Press LLC Cykl: Rhiannon's Law (tom 1) fantasy, science fiction
Rhiannon's Law (tom 1)
Dead, Undead, or Somewhere in Between
Mundania Press LLC
2011-04-01
2011-04-01
paranormal romance urban fantasy vampire

Okładka książki Alpha Mine Aline Hunter, J.A. Saare
Alpha Mine Aline Hunter, J.A. ...
Okładka książki Vampire Mine Aline Hunter, J.A. Saare
Vampire Mine Aline Hunter, J.A. ...
Okładka książki Enemy Mine Aline Hunter, J.A. Saare
Enemy Mine Aline Hunter, J.A. ...

Disco zatrudnia, a w zasadzie zmusza Rhiannon do pomocy w pewnej sprawie i od tego wszystko się zaczyna. Para bohaterów, których można polubić. Ona - silna kobieta, która w życiu przeszła przez wiele. A on - wampir, który rządzi rodziną. Oboje silni, oboje uparci i waleczni. Polecam!
P.S. Zaczęłam część drugą, ale to już nie moja bajka :( Zostanę przy pierwszej

P.S. Zaczęłam część drugą, ale to już nie moja bajka :( Zostanę przy pierwszej

Przyjemna książka o wampirach, nekromantach i demonach.
Rhiannon jest bohaterką po przeżyciach, która pracuje jako barmanka. Zostaje nakłoniona do pomocy wampirom w sprawie ich morderstw.
Opowieść potrzebowała kilka stron do rozkręcenia się, ale kiedy już to zrobiła, to wciągnęła mnie bez reszty.

Przyjemna książka o wampirach, nekromantach i demonach.

Ugh! Nienawidzę. N.I.E.N.A.W.I.D.Z.Ę! Nienawidzę cliffhangerowych zakończeń! Takie książki powinny mieć ostrzeżenie na okładce!

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, więc nie wiedziałam czego się spodziewać. Ale nie sądziłam, że natknę się na sadystkę lubującą się w miażdżeniu światów swoim głównym bohaterom!

Książka zapowiadała się fenomenalnie. Ciekawe postacie - nekromanci, wampiry i ludzie. Do tego interesująco wykreowany świat. No i świetny główny wątek. Więc nie czytałam tej książki, a wręcz ją pochłaniałam!

Cała akcja rozgrywała się względnie dobrze. Wiadomo - były mniejsze lub większe zaskoczenia, ale nic drastycznego. Ale jak przyszło do sceny z demonem... Od razu wiedziałam, że autorka coś tutaj nawywija! Oczywiście patrząc na to obiektywnie, to żaden tam dramat, bo przecież dzięki temu miała materiał na drugi tom. Ale nic na to nie poradzę, że po prostu trafił mnie szlag! I gdybym nie miała pod ręką od razu drugiego tomu, to podejrzewam, że doszłoby do jakiś zniszczeń w moim pokoju....

Więc ostrzegam - jeżeli ktoś planuje przeczytać tę książkę, a ma raczej wybuchowy temperament (jak ja...) to polecam zdobyć wcześniej wszystkie 3 tomy...

Książka zapowiadała się fenomenalnie. Ciekawe...

Początkowo główna bohaterka mnie drażniła, ma dar wie o nim od dawna, ale nic o nim nie wie, nie próbowała nawet go poznać, oczywiście szybko to się zmienia gdy zostaje zmuszona do współpracy z paradetektywem i wampirem, żeby wyjaśnić zagadkę znikających wampirów.
Małe ostrzeżenie ta zagadka zostaje wyjaśniona, ale dzieje się coś jeszcze i lepiej jest mieć wszystkie 3 części, tworzą jedną całość.
Ogólnie książka dość fajna, szybko się czyta, może nie taka do której się wraca kilkakrotnie, ale można spędzić miło czas.

Poznajemy dziewczynę imieniem Rhiannon, która od początku wydaje się nam nietuzinkowa. Jest pyskata, wulgarna i skryta. Jest nekromantą i to nie takim zwyczajnym, niestety nie jest z tego powodu zadowolona. Ma świadomość istnienia nieludzi i właśnie dlatego (niechętnie) wchodzi w "ciemne" i początkowo jednostronne interesy z wampirem, na którego wołają Disco. Tu zaczyna się jej przygoda, która nie jest usłana różami jak w przypadku innych historii. Jej więzi z tym jakże przystojnym wampirem zaczynają się pogłębiać prowadząc do bardzo ciekawego obrotu spraw.

Jest to bardzo oryginalna książka. Nie myślcie, że romans pochłania całą treść. Odkąd przeczytałam kilka pierwszych stron, fabuła od razu mnie wciągnęła i chciałam wiedzieć co się dalej wydarzy.

Ale dlaczego takie urwane zakończenie??? Normalnie teraz będę poszukiwać usilnie drugiej części. To nie fair... ale co do reszty książki... interesująca, choć ponownie - wampiry. Nawet mi już trochę znudził się ten temat. Na szczęście pozycję tą czyta się całkiem szybko i przyjemnie. Ot, taka książka na wieczór przy kawie.

Całkiem przypada do gustu. Choć momentami mocno naiwna, jednak utrzymywane tempo akcji i styl płynie wartko. Daje powyżej średniej ponieważ nawet polubiłam postaci.. A zakończenie zaskoczyło mnie ciekawym akcentem. Myślę, że sięgnę po drugą część.

kocham Gabriela i zajebisty humor Rhannion:) Dzięki niemu ksiązkę czyta się szybko i łatwo o wybuch śmiechu ;) pełno akcji i wgl :) polecam

• Paranormal romance
  • Rok 2016