The Ripple Effect

Okładka książki The Ripple Effect J.A. Saare
Okładka książki The Ripple Effect
J.A. Saare Wydawnictwo: Mundania Press LLC Cykl: Rhiannon's Law (tom 3) fantasy, science fiction
Rhiannon's Law (tom 3)
The Ripple Effect
Mundania Press LLC
2012-07-01
2012-07-01

Okładka książki Alpha Mine Aline Hunter, J.A. Saare
Alpha Mine Aline Hunter, J.A. ...
Okładka książki Vampire Mine Aline Hunter, J.A. Saare
Vampire Mine Aline Hunter, J.A. ...
Okładka książki Enemy Mine Aline Hunter, J.A. Saare
Enemy Mine Aline Hunter, J.A. ...

Jezu. Co za armagedon... Dobrze, że póki co nie powstała jeszcze kolejna część tego cyklu. Zdecydowanie potrzebuję teraz czasu żeby złapać oddech i ogarnąć się emocjonalnie...

Zaczynając tę serię spodziewałam się lekkiego urban fantasy, może z domieszką romansu, a nie horroru przeplatanego melodramatem... Gdybym miała chociażby szczątkowe pojęcie za co się zabieram, nie ruszyłabym tych książek. Ale teraz mam już syndrom 'wypadków na drodze' - wiesz, że dla własnego dobra powinieneś odwrócić wzrok, ale i tak na to patrzysz.

Nie zrozumcie mnie źle - ta seria jest naprawdę świetna, ale to nie są książki dobre dla mojej psychiki. Ja czytam, żeby chociaż na chwilę uciec z szarej rzeczywistości. Ale cholernie się pilnuję, żeby to co czytam było raczej lekkie i relaksująco-odmóżdżające. A teraz z własnej, nieprzymuszonej woli, przeczytałam 3 naprawdę mocne i baaaaaaardzo odbiegające od moich standardów książki... I tu nie chodzi o to, że mam teraz doła czy kaca książkowego. Nie. Teraz po prostu, przez dłuższy czas będę się bała nowych autorów. Będę się bała, że też zaserwują mi taką masakrę jak pani Saare.

Nie bawiąc się już dłużej w auto-psychoanalizę i przechodząc do samej książki - fabuła skupia się teraz na wszystkich tych konsekwencjach i olbrzymiej cenie, którą przyjdzie zapłacić Rihannon za majstrowanie przy przeznaczeniu Disco. Dziewczyna sądziła, że po tej niemalże postapokaliptycznej wizji przyszłości w jakiej przyszło jej przez chwilę żyć, gdy zmieni przeznaczenie, gorzej nie będzie. Cóż, może i do końca się nie myliła, ale na pewno nie spodziewała się AŻ TAK STRASZNYCH konsekwencji swoich czynów... Uratowała jedno życie, ale w zamian straciła o wiele więcej.

Nie wiem ile części pierwotnie planowała ta autorka, ale w chwili obecnej zagmatwała życie głównych bohaterów do tego stopnia, że przydałoby się jeszcze drugie tyle tomów, żeby zakończyć cykl.

Mam nadzieje,że Paine dotrzyma słowa i wróci:(

Mam nadzieje,że Paine dotrzyma słowa i wróci:(