Zabójcze cięcie

Killer Hair
978-83-2580-455-8
moda, morderstwo,
Lucy

„Waszyngton – ojczyzna damskiej fryzury a la hełm i męskiej kongresowej „pożyczki”, wylęgarnia modowych faux pas. Najwięcej wie o nich Lacey, autorka gazetowej rubryki Zbrodnie w modzie. Zawodowo piętnuje odzieżowe wpadki i udziela porad ofiarom coraz to dziwniejszych mód. Młoda fryzjerka Angie zasłynęła jako geniusz nożyczek i mistrzyni zmiany wizerunku. Pewnego dnia znalezioną ją martwą, z obciętymi włosami i brzytwą w dłoni. Policja uznała, że dziewczyna popełniła samobójstwo. Jednak Lacey, która dobrze znała fryzjerkę, nie może w to uwierzyć. Podejrzewa najsłynniejszą klientkę Angie, pracownicę Kongresu prowadzącą erotyczną stronę internetową… Fascynujące śledztwo, odrobina pikanterii i romansu, a do tego plotki z życia elit amerykańskiej stolicy i garść modowych wskazówek Lacey, która o ciuchach i fryzurach wie wszystko.”

źródło opisu: Bauer-Weltbild Media, 2011

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/zabojcze-ciecie_p10982494.html

Mako | 2015-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2015

Lektura idealna dla osób pragnących się odmóżdżyć, wyłączyć szare komórki z jakiejkolwiek działalności poza rozrywkową. Ze wskazaniem na panie, ze względu na dużą ilość mody, urody i innych typowo babskich tematów, u mężczyzn mogących wywołać zgagę lub inne dolegliwości.
Dziennikarka waszyngtońskiego brukowca, redagująca rubrykę "Zbrodnie w modzie", zostaje zaangażowana przez swoją fryzjerkę w wyjaśnienie tajemniczego samobójstwa jej współpracownicy.
Trochę kryminału, trochę romansu, trochę humoru. Czyta się lekko i szybko. Nie należy rozpoczynać ze zbyt wysokimi wymaganiami.

Gdy wypożyczałam, pomyślałam, że to lektura w sam raz na te ciężkie, gorące dni, taka lajtowa. Nie ma szału, ale kiedyś już czytałam "Torebki i morderstwo" wiec domyślałam się za jaką książkę zabieram się i tym razem. Można potraktować jako przerywnik pomiędzy innymi, bardziej wymagającymi lekturami.
Nie można nastawiać sie na fajerwerki, jakąś pasjonującą intrygę i rosnące wciąż napięcie, bo nie poczujemy żadnej przyjemności z czytania. To typ książki, który ma rozluznić, nie wymaga włączania wszystkich naszych szarych komórek do akcji.
I może nie wszystko do końca jest logiczne, bo czy samobójca to ktoś, kto sam podcina sobie gardło? ale gdy przypomnimy sobie,ze to komedia to raczej powinniśmy uśmiechnąć się, a nie obrażać w myślach autora za bezsensy. To mamy samobójstwo i kobietę rozpoczynającą śledztwo na własną rękę żeby udowodnić policji,że to jednak morderstwo. Do tego cały fryzjerski świat i grono podejrzanych. Zdarza sie też wątek miłosny, który szczęśliwie nie przesładza...

Adrianna__ | 2014-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Zacznijmy od tego, że ‘Zabójcze cięcie’ nie jest zaliczane do lektury obowiązkowej. Z pewnością ta książka nie zmieni waszego życia i nie spowoduje nagłych przemyśleń (no chyba, że uwielbiacie modę). Ta książka przede wszystkim ma nas rozluźnić i oderwać nasze myśli od spraw codziennego życia.
Lacey poznajemy podczas uroczystości pogrzebowej niejakiej Angie Woods, fryzjerki, która odmieniła wizerunek pracownicy Kongresu zamieszanej w nie mały skandal. Jest tylko jeden problem Angie nie żyje. Policja w Waszyngtonie jest marna. Podcięcie sobie szyi – zostaje uznane za samobójstwo. Wszystko było by możliwe, gdyby nie fakt, że brakuje racjonalnego wytłumaczenia, dlaczego to zrobiła i przede wszystkim, dlaczego obcięła swoje długie, blond włosy? I jeszcze jedno pytanie: gdzie te włosy się podziały?
Lacey za namową swojej przyjaciółki i jednocześnie fryzjerki Stelli, rozpoczyna prywatne śledztwo mające na celu udowodnienie mało inteligentnym stróżom prawa w Waszyngtonie, że śmierć...

magdalena | 2014-03-28
Przeczytana: 28 marca 2014

Dziwna książka- ani to kryminał, ani to komedia. Po trochę z każdego gatunku, ale połączenie takie sobie. Zagadka kryminalna - morderstwa w zakładzie fryzjerskim, nie jest zbyt intrygująca. Nie ma napięcia,nie ma emocji. Do tego dochodzą osobiste perypetie modowej dziennikarki, która próbuje rozwikłać zagadkę śmierci fryzjerki. Oczywiście pcha się w kłopoty, ale obok jest przystojny były policjant i była miłość. Znów wątek szalenie przewidywalny.
Nie czyta się tego źle, lektura w stylu lekkich, takich co nie angażują zbytnio czytelnika, ot przeczytać i zapomnieć.

rumiko | 2014-11-12
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 04 listopada 2014

Kryminałek z modą i super długimi włosami w tle. Szalona fryzjerka, która namawia dziennikarkę od mody do śledztwa. A oprócz tego skandal polityczno-pornograficzny. Wszystko podlane niezwykle zdecydowanymi poglądami Lacey (czyli rzeczonej dziennikarki) w kwestii mody, fryzur i stosownego zachowania.
Przyjemna lektura.

blooz | 2013-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Hm. To jest specyficzny typ książki. Z gatunku co to chcesz przeczytać ale nie chcesz się za dużo skupiać i domyślać bo tu jest wszystko podane na tacy. Niby kryminał ale w żaden sposób napięcie nie było budowane, dosyć przewidywalna. Do przeczytania z nudów się nada.

Jestem zawiedziona. Nie sądziłam, że książka z mojego ulubionego gatunku mnie tak wynudzi.
Akcja jakaś niemrawa. Niby się coś dzieje, ale mam wrażenie, że wszystko stoi w miejscu. Dialogi- mam wrażenie- pomagali pisać autorce uczniowie podstawówki.

Weronika | 2011-10-18
Przeczytana: 17 października 2011

Moja recenzja:

cell1982 | 2012-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Bardzo lekkie opowiadanie kryminalne z nieodłącznym wątkiem romansu

Iwona | 2012-09-04

Świetna, świetna i jeszcze raz świetna!