Akta Spellmanów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Spellman Files
978-83-245-8547-2
alex2586

Historia szalonej rodzinki prywatnych detektywów, którzy używają swoich umiejętności nie tylko do tropienia zbrodni, ale także do szpiegowania siebie nawzajem. Forma literacka książki przypomina zbiór akt, mimo to czytelnik wyłapuje z fragmentów wszystkie niezbędne informacje. "Akta" to świetna powieść obyczajowa z mnóstwem komicznych, pełnokrwistych bohaterów. Poznajcie Isabel "Izzy"...

Poznajcie Isabel "Izzy" Spellman – prywatnego detektywa. Dwudziestoośmiolatkę, której życie składa się z miłosnych pomyłek, zakrapianych wieczorów i twórczego chuligaństwa. Uzależnioną od powtórek ulubionego serialu kobietę, która woli wchodzić do domów przez okna niż przez drzwi. Ale jako prywatny detektyw w rodzinnej firmie jest niezastąpiona: naruszanie cudzej prywatności wychodzi jej doskonale. Tak jak wszystkim Spellmanom zresztą. Szkoda tylko, że pracy nie można zostawić za drzwiami. Być Spellmanem znaczy bowiem szpiegować Spellmanów, podsłuchiwać Spellmanów, szukać na nich haka, szantażować i śledzić.

Anna Scott | 2012-11-25

Na Akta Spellmanów natrafiłam zupełnie przypadkowo. W pierwszej kolejności zaintrygował mnie tytuł, który jasno wskazywał, że książka będzie trzymała się klimatu thrillera albo kryminału. Jednak w zestawieniu z okładką, na której przedstawione są dwa fantazyjne drinki i postać młodej, tajemniczej kobiety, moja teoria odrobinę się zachwiała. Poczułam niepokojąco rosnącą ciekawość, więc przeczytałam opis.
I ruszyłam do kasy.

Główną bohaterką jest dwudziestoośmioletnia Isabel Spellman, przeciętna młoda kobieta pracująca w firmie swoich rodziców. A konkretnie to w biurze detektywistycznym. Zarówno jej ojciec, jak i matka - Albert i Olivia - są licencjonowanymi detektywami z wieloletnim doświadczeniem. Isabel ma starszego brata, Davida, który od początku był uważany za złote dziecko, toteż rodzice nie buntowali się, gdy wybrał inną ścieżkę kariery niż oni sami. Jednak Isabel całkowicie podzielała zafascynowanie profesją swoich rodzicieli, a karierę rozpoczęła w wieku, w którym...

Zuzia | 2015-03-11
Przeczytana: marzec 2015

Tak napisać o niej krótko to "podobała mi się,była lekka, przyjemna i wesoła".

amalgamat | 2013-09-20
Przeczytana: 2010 rok

Śmieszna i odprężająca. Nadająca pozytywny ton szarej codzienności.

Agata | 2013-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zaczynając czytać myślałam że książka będzie zwyczajna i obejdę się z nią wolniej . Wciągająca fabuła jednak mi to uniemożliwiła i w ciągu dwóch dni mogę uznać tę książkę za bardzo ciekawą lekką lekturę.Z początku zdziwił mnie rozkład tej książki .Przeskok jaki następuje spotykamy Izzy gdzieś w środku opowieści nie wiedząc jak doszło do tego że to właśnie rodzice ją śledzą i jak to się stało ze w jej posiadaniu znajduje się nie jej samochód. Jednak cała akcja zaczyna się jeszcze bardziej zaczyna się zazębiać kiedy dochodzimy do wątku z przesłuchania Isabel przez Stona. Czytelnik do pewnego momentu nie wie co się wydarzyło pozostają mu tylko domysły . Jednak każdy powód działania się wyjaśnia i porwana Rae przez samą siebie wraca do domu . Jednak szkoda mi trochę Daniela to że go okłamała na samym początku nie wróżyło dobrze ich związkowi. Myślę ze jego postać jako jedyna została jeszcze bardziej poszkodowana niż rodzina Spellmanów podczas myślenia że Rae została naprawdę porwana ....

| 2014-06-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tyle się naczytałam na ang. forach, że to taki zabawny kryminał, więc kiedy w końcu natknęłam się na niego w taniej książce, musiałam go mieć. Niestety, rozczarowałam się - dla mnie rodzinka wiecznie się podsłuchujących, śledzących, szantażujących detektywów była zbyt ekscentryczna, nic nie wywołało tu mojego uśmiechu. A intryga kryminalna... no cóż, biedny brat zaginionego chłopaka, znużony natrętnością Izzy, w końcu wyznał jej prawdę i tyle.
Przeczytać można, ale szału nie ma (naprawdę Chmielewska lepsza!)

kasiek | 2011-01-19
Przeczytana: 07 stycznia 2010

Wyśmienita . , xd
i z humorem, co dla mnie się liczy ^^.
można się pośmiać, ;D
szalona rodzinka,
może i na początku, nudna, ale warto, na prawdę ją przeczytać, ;)
myślę , że nikt nie pożałuje ;)
ta książka mnie zaczarowała , ;]

Aniołeczek | 2013-03-27
Przeczytana: 26 marca 2013

Strasznie się wciągnęłam w zabawne perypetie tej rodzinki i szkoda mi było że to już koniec :( Świetnie napisana z ogromną dawką humoru :)

Alicja | 2010-11-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: styczeń 2009

uśmiechnięty kryminał

darkchocolate | 2012-07-24
Przeczytana: lipiec 2012

Nieco przerysowane życie prywatnych detektywów, pisane miło i z humorem ;)

Pam | 2011-08-10
Przeczytana: 16 sierpnia 2011