Zupy. Buliony. Polewki

Wydawnictwo: AA
6 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
gotowanie
justi

Znane już były 5000 lat temu w Mezopotamii, stamtąd sztuka ich przyrządzania dotarła do Egiptu, a następnie do Grecji i Rzymu. W średniowieczu zupa była podstawowym pożywieniem ludzi ubogich. Przyrządzano ją zazwyczaj z gotowanego na wodzie chleba z niewielką ilością warzyw i dodatkiem ziół. Takie też są przepisy na zupy zawarte w tej książce – proste a zarazem zdrowe. Pełne witamin, pożywne, a jednocześnie proste w przygotowaniu.

źródło opisu: Wydawnictwo AA

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ka_Ha | 2014-02-23
Na półkach: Kuchnia, Przeczytane, Posiadam

Ponad 350 przepisów na liczne zupy i dania jednogarnkowe. Kolejna pozycja o zupkach, która niestety nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle pozostałych, ale też niczym im nie ustępuje. Pozycja tylko i wyłącznie dla tych, którzy mają już jakieś pojęcie o gotowaniu - przepisy są raczej intuicyjne, a proporcje nie zawsze poprawne. Brak zdjęć także może zniechęcać początkujących. Niemniej jednak propozycji jest tak wiele, że z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dla mnie całość adekwatnie opisuje przypis na okładce: "Niezbędny suplement każdej książki kucharskiej". Jako dodatek i urozmaicenie - polecam. Jeśli jednak szukacie encyklopedii i poradnika, to na rynku jest kilka ciekawszych propozycji.

justi | 2011-07-26

Wszystko, co można sobie wymarzyć na głębokim talerzu.

Death | 2016-04-23
niqqa | 2016-02-14