Czekolada. 50 łatwych przepisów

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
978-83-7844-678-1
kuchnia, gotowanie, przepisy, czekolada
Subconscientia

Ach, ta czekolada... Gorzka, mleczna, biała. Z nutką wanilii, lukrecji lub kawy, wzbogacona bakaliami lub likierem, czy też połączona z gruszką, truskawkami i pomarańczami... czy może istnieć coś równie kuszącego, przyjemniejszego i dającego więcej zadowolenia? Co takiego kryje w sobie apetyczna pralina, rozkoszna, chrupiąca kostka czy parująca filiżanka gorącej czekolady? Jaki sekret tkwi w delikatności musu, miłym cieple orzechów laskowych, gładkości karmelu, czy też prostej poezji eklerki w polewie - przysmaku niejednego dzieciństwa?

Na kartach tej książki goszczą jednak nie tylko włoskie specjały z rodzaju Cuneesi al rum, Parmaghani maraschin czy czekoladowe cannoli: wszak kakao podbija cały świat, który wkrótce zaroił się od przepisów. Propozycje jakie podaje Academia Barilla są kompleksowe i różnorodne, skupiające się na tych przepisach, które prezentują najlepszą harmonię pomiędzy tradycją i innowacją, umiejętnością i wykonaniem, zaś przede wszystkim pobudzają umiejętność dzielenia się, czyli życia w zgodzie z innymi. W końcu, czy istnieje lepszy sposób, by oddać radość i zadowolenie z towarzystwa rodziny i przyjaciół, niż poprzez uśmiech na umazanej czekoladą twarzy?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/391440/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/391440/

Ataga | 2014-01-04
Przeczytana: 2013 rok

Tę apetyczną książkę dostałam w prezencie od koleżanki. Wiedziała co robi kupując mi ją. Obie uwielbiamy czekoladę i staramy się urozmaicać jej postać. Tyle ociekających czekoladą przepisów wprawiło mnie w iście cudowny nastrój.
Muszę również zwrócić uwagę na wydanie, które zasługuje na wielkiego plusa.

Jeśli chodzi o słodkości to wyznaję jedną zasadę: nie ufam ludziom, którzy nie lubią czekolady.

pooli95 | 2013-02-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przepisy na prawdę wspaniałe, nad ich łatwością bym się zastanowiła ;) Bardzo apetyczna książka, z przepisami dla osób , które mają w kieszeni parę gorszy więcej. Ale przepisy na prawdę godne króla.