Gotowanie jest super!

Wydawnictwo: Feeria
gotowanie, jedzenie, żywność
Precious

Książka kucharska charyzmatycznego finalisty programu MasterChef z 2015 roku. Adam Kozanecki dał się poznać widzom jako kreatywny kucharz i intrygujący gawędziarz, związany lokalnym patriotyzmem z rodzinnym Uniejowem. Wszystkie te wątki znajdziemy w jego pierwszej książce, której dodatkową wartością są pięknie sfotografowane potrawy, zachęcające do skorzystania z unikalnych przepisów na...

Książka kucharska charyzmatycznego finalisty programu MasterChef z 2015 roku.

Adam Kozanecki dał się poznać widzom jako kreatywny kucharz i intrygujący gawędziarz, związany lokalnym patriotyzmem z rodzinnym Uniejowem. Wszystkie te wątki znajdziemy w jego pierwszej książce, której dodatkową wartością są pięknie sfotografowane potrawy, zachęcające do skorzystania z unikalnych przepisów na zupy, dania główne, desery, przekąski, przetwory i różne niedające się łatwo zaklasyfikować arcydzieła sztuki kulinarnej.
Smacznego i… wesołego!

źródło opisu: Wydawnictwo Feeria, 2016

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/

Magda | 2017-07-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Ostatnio do mojej kulinarnej biblioteczki dołączyła książka, finalisty programu MasterChef, Adama Kozaneckiego „Gotowanie jest super”. Pierwsze pytanie jakie sobie zadałam po przeczytaniu tytułu brzmiało: „A niby dlaczego takie super?” Później zajrzałam do książki, uważnie przyjrzałam się przepisom i przyznam szczerze, że byłam pod wrażeniem lekkości, z jaką są przedstawione. Wszystko wydaje się taki oczywiste i śmiesznie łatwe w zrobieniu, choć z drugiej strony jest nieco wykwintne i odpowiednio doprawione.

Recenzja: http://mamao.pl/gotowanie-jest-super-adam-kozanecki/

Nowe Horyzonty | 2016-05-30
Przeczytana: 24 maja 2016

Jako żona i matka codziennie muszę wymyślać, co zrobić na śniadanie, obiad i kolację, tak, aby dla moich najbliższych było smacznie, zdrowo i zróżnicowanie. Dlatego otrzymując propozycję zrecenzowania książki Adama Kozaneckiego Gotowanie jest super! długo się nie wahałam. Adam Kozanecki był finalistą programu MastesChef z roku 2015. Przyznam, że oglądałam ten program i przyglądałam się z niemałą satysfakcją i podziwem zmaganiom uczestników.

Książka na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo zachęcająco. Twarda oprawa. A w środku sfotografowane potrawy, które wcześniej przyrządził Adam. Bardzo lubię, jeżeli każda potrawa jest przedstawiona na zdjęciu, ponieważ widzę, jak danie powinno mniej więcej wyglądać i tutaj tak właśnie jest. Na końcu książki umieszczony jest indeks potraw, aby móc szybciej wyszukać interesujący nas przepis. I również na końcu mamy kilka stron do naszej dyspozycji, aby móc zapisać notatki. Dodatkowym udogodnieniem jest „sznureczek”, który pozwoli zaznaczyć...

ejotek | 2016-04-27
Przeczytana: kwiecień 2016

"Gotowanie jest super!" to nie kuchnia świata z krewetkami czy innymi egzotycznymi potrawami. To nasza polska wizja smacznego posiłku. Autor nie tylko proponuje bardzo proste a zarazem przepyszne potrawy, które z odpowiednio dobraną dekoracją zdobią kolejne strony. W całej książce znalazłam zaledwie kilka składników, których nazw nie znam. Poza nimi wszystko jest w zasięgu ręki czy kieszeni zwykłych polskich kucharek i pań domu. Adam duży nacisk kładzie na smak poprzez użycie przypraw, ziół i charakterystycznego połączenia składników.

Przy każdej potrawie znajdziemy nie tylko potrzebne składniki, dokładny opis wykonania (wraz z czasem i temperaturą pieczenia w piekarniku oraz komentarzami autora), ale również czas przygotowania i liczbę porcji. Bardzo przydatnym drobiazgiem jest sznureczek pozwalający zaznaczyć przepis, do którego chcemy szybko powrócić.
Jak efektywnie podsumować opisywanie takiej lektury? Chyba najbardziej pasującym słowem będzie: Smacznego! :)

całość recenzji...

aga | 2016-04-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinarne

Adam "Bażant" Kozanecki finalista MasterChefa, w programie pokazał się jako kreatywny kucharz, podkreślający jak bardzo związany z rodzinnym Uniejowem. Dla mnie i moich córek od samego początku był naszym faworytem, trzymałyśmy kciuki za niego do samego końca. Bardzo mi się podobał styl w jakim pracował, jak podkreślał to skąd pochodzi i starał się pokazywać w każdym daniu cząstkę siebie.

W książce znajdziemy przepisy których zrobienie nie będzie wielkim problemem, nie są wymyślne, trudne czy z niemożliwymi do zdobycia produktami. Dodatkowo przepisy opatrzone są pięknymi i smakowitymi zdjęciami, które można jeść oczami.

Przepisy podzielono tematycznie więc spokojnie się można odnaleźć a dodatkowo sznureczek zabezpieczy nas przed zagubieniem przepisu, który wpadł nam w oko. W książce znajdziemy przepisy między innymi na śniadania, zupy, domowe przetwory, ciasta itp.

katiuszek | 2016-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

Przyznam szczerze, że często w książkach kucharskich mimo pięknej oprawy i zdjęć odrzucają mnie same przepisy. Bardzo często mają skomplikowane i drogie przepisy często z wymyślnymi składnikami. Powiedziałabym nie dla przeciętnego człowieka. Na szczęście w "Gotowanie jest super" nie mam tego problemu. Przepisy są efektowne ale może nie tyle co proste a domowe. I to właśnie mi się podoba! Powoli powstają już moje małe kulinarne dzieła z tej książki i mam nadzieję, że niebawem się nimi z Wami podzielę.

Jeśli lubicie gotowanie koniecznie sięgnijcie po tą pozycję niezależnie od tego czy jesteście początkującymi kucharzami czy też nie.

Natalia | 2016-04-21
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

ADAM KOZANECKI JEST OSOBĄ ZNANĄ MI GŁÓWNIE Z PROGRAMU MASTERCHEF. JAKO FINALISTA TEGO PROGRAMU BYŁ PODPATRYWANY PRZEZ NAS, WIDZÓW, BARDZO DŁUGO. JEGO HUMOR I ZAPAŁ DO TWORZENIA NOWYCH POTRAW NIE USZEDŁ UWADZE BYSTREMU OKU. MAJĄC POD UWAGĘ WSZYSTKO TO, CO WIEM O SPOSOBIE GOTOWANIA PANA ADAMA I JEGO DOKONANIACH W PROGRAMIE, POSTANOWIŁAM POZNAĆ BLIŻEJ JEGO KSIĄŻKĘ KUCHARSKĄ. NIEWIELE BOWIEM OSÓB WIE, ŻE JESTEM ZAPALONĄ KUCHARKĄ WŁADAJĄCĄ SMAKIEM TYCH, KTÓRZY SKOSZTUJĄ MOICH POTRAW. GOTUJĘ Z PRZYJEMNOŚCI DLA SIEBIE I MOICH BLISKICH. MÓWI SIĘ BOWIEM, ŻE PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA. :)
Nie uszło mojej uwadze to, jak piękne i zachęcające są zdjęcia potraw w tej książce. Już samo patrzenie na nie zbudza w brzuchu poczucie pustki i głodu. Pierwsze co, to właśnie z nimi zaczęłam się poznawać. W książce kucharskiej przyciągają mnie nie tyle opisy, ile to, jak dana potrawa wygląda naocznie, na TGZ. „talerzu”. Lubię zaskakiwać swoją drugą połówkę ciekawą oprawą, a zarazem harmonią smaku. Biorąc w...