Seks i inne przykrości

Cykl: Rudolf Gąbczak (tom 3)
Wydawnictwo: W.A.B.

Czy dojrzewanie nigdy się nie kończy? Rudolf Gąbczak, bohater Szalonego życia Rudolfa oraz świńskim truchtem , usiłuje przetrwać nieustanne niespodzianki (czytaj: katastrofy) towarzyszące temu strasznemu etapowi życia człowieka.

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2005

źródło okładki: Wydawnictwo W.A.B., 2005

Onilom | 2013-11-04
Na półkach: Przeczytane, Dojrzalsze

Książka przyciągnęła mnie oczywiście swoim oryginalnym tytułem.
Trzeba przyznać, że autorka wiedziała doskonale, jak sprowokować czytelnika do zakupu owej pozycji.
Już na samym początku można stwierdzić, że nie jest to książka dla dzieci. Jednak jeśli chodzi o dorosłego i w pełni uświadomionego człeka, doskonale się sprawdza. Przynajmniej w moim przypadku, mniej więcej, co stronę śmiałam się do rozpuku.
Pomimo tego, że pozycja, jest trzecią częścią przygód oryginalnego licealisty i jego przyjaciół, to jednak, mimo nieznajomości poprzednich tomów, można było się w niej doskonale zorientować.
Nie będę Wam pisać o czym konkretnie jest. Wspomnę tylko, że warto sięgnąć okiem. Poglądy, życie opisane z perspektywy dojrzewającego człowieka są utaj ujęte w bardzo ciepły, humorystyczny sposób. Na pewno zajrzę do pozostałych tomów.

Na zachętę:
Rudolf o swoim 8letnim bratanku:
"Ja jestem dziwolągiem? Ja??? A kto ma w kieszeni poupychany trotyl, potrafi skonstruować prostą bombę, uwielbia...

Trzecia część przezabawnej historii Rudolfa Gąbczaka.
Koszmar dojrzewania to nie wszystko. Jak przemycić do Mediolanu urnę z prochami babci? I nie zwariować w szkole rodzenia? Co zrobić, by z własnym zespołem wygrać przegląd hip hopowy? Poza tym w domu Rudolfa Gąbczaka normalka: ojciec rozpoczyna karierę polityczną w Partii Sejmowego Planktonu, mama zamieszkuje na squacie, babcia rozrabia nawet po śmierci, a Filip i Hela otwierają knajpę. Jeśli do tego wszystkiego dodać, że BB Blacha zostaje członkiem wojowniczej Młodzieży Ziem Przodków, a Elka młodocianą samotną matką, to aż nadto, by się pociąć. Jednak nieoczekiwanie pojawia się szansa, by wreszcie przestać być prawiczkiem...

Daria | 2018-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2018

Ach, Rudolf Gąbczak... Idealny towarzysz leniwych wieczorów, kiedy człowiek chce tylko jednego: wyluzować się. Mimo że to młodzieżówka, ja czytam cykl Fabickiej z przyjemnością i dobrze się przy tym bawię.

Joanna | 2011-05-03

Idealna na nastrój depresyjny :)

knigoholiczka | 2013-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Przyznaję się bez bicia- do sięgnięcia po książkę skusił mnie tytuł. Jednak okazało się, że to jest trzecia książka o Rudolfie. Nie wiem czy będę miała ochotę na przeczytanie reszty, ale jeśli nie, to nie dlatego że jest nudna, ale powodem będzie to, że nie lubię czytać nie po kolei, a nie sprawdziłam czy jest to pojedynczy tom czy seria.
Pierwsza myśl- ta książka jest podobna do serii o Adrianie Mole/u, a Joanna Fabicka to taka polska Sue Townsend.
Tytułowy Rudolf to indywidualista żyjący w zwariowanej rodzinie. Jego znajomi są ciekawymi osobami- koleżanka spodziewa się dziecka (jest w tym samym wieku co Rudolf czyli to nastolatka),
W książce nie brak humoru, dziwnych sytuacji. Najbardziej dziwne jest to, że nasz bohater uczestniczy w porodzie Eli.
Jak wskazuje tytuł Rudolf jak to nastolatek dużo mówi o seksie.
Najbardziej, oczywiście oprócz głównego bohatera, do gustu przypadł mi Wiktor- brat Rudolfa i właśnie perypetie Eli.
Myślę, że dla młodzieży ta książka może okazać się...

Kontynuacja książek "Szalone życie Rudolfa" i "Świńskim truchtem".
Książka dla wszystkich, którzy uwielbiają się śmiać. Do łez...
Dla "nastolatków" w każdym wieku.

Ina1973 | 2012-02-01
Na półkach: Młodzieżowe, Przeczytane
Przeczytana: 01 lutego 2012

W moje ręce wpadła akurat ta część przygód Rudolfa Gąbczaka i stwierdzam,że to jest naprawdę świetnie napisana książka.Polecam!

UpsyDaisy | 2010-04-10

Na kiepski dzień, na samotny wieczór, na poprawę humoru - IDEALNE! Były momenty, że nie mogłam przestać się śmiać.

blueberry | 2015-02-22

Całkiem niezła. Szkoda tylko, że nie miałam pojęcia o serii i zaczęłam od jak się okazało 3 części..

Basia Siedlecka | 2012-09-05
Przeczytana: 05 września 2012

Ryczałam ze śmiechu. Fantastycznie pokręcona opowieść. Każdemu polecam Rudolfa, nie tylko młodzieży.