Przyjaciółki na zawsze

Seria: Kolorowy uśmiech
Wydawnictwo: Sonia Draga
Best Friends Forever
allison

Valerie i Addie były w dzieciństwie najlepszymi przyjaciółkami, z czasem jednak Valerie odsunęła się od koleżanki i zyskała popularność w szerszych kręgach rówieśników, podczas gdy wstydliwa i posępna Addie stała się szkolnym kozłem ofiarnym. Minęło piętnaście lat. Valerie zdobyła odrobinę sławy i pieniędzy jako pogodynka w lokalnej stacji telewizyjnej, Addie zaś mieszka samotnie w domu...

Minęło piętnaście lat. Valerie zdobyła odrobinę sławy i pieniędzy jako pogodynka w lokalnej stacji telewizyjnej, Addie zaś mieszka samotnie w domu swoich rodziców w małym miasteczku Pleasant Ridge w stanie Illinois, opiekuje się niepełnosprawnym bratem i szuka w Internecie księcia z bajki. Pewnego dnia po powrocie z kolejnej nieudanej randki otwiera drzwi niewidzianej od lat przyjaciółce, która na twarzy ma wyraz przerażenia, a na ubraniu – krew. „Stało się coś strasznego – mówi Valerie – i tylko ty możesz mi pomóc”.

źródło opisu: Sonia Draga, 2011

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Wiola | 2016-05-15
Przeczytana: 14 maja 2016

Książka lekka, przyjemna ale nie wciągająca tak żebym nie mogła się od niej oderwac. Przeszłość miesza się z przyszłością. Napewno bardziej wciągnął mnie wątek przeszłości. Relacje dwóch przyjaciółek, które różnią się od siebie diametralnie a mimo to cały czas się przyjaźnią. Natomiast wątek szukania potraconego kolegi jest bardzo sztuczny i wręcz naciagany. W ogóle mnie nie zainteresował i bardziej czekałam na wątki z przeszłości. Jeśli ktoś chce odpocząć od wymagających lektur to polecam tę pozycję.

BlackHole | 2011-10-16
Przeczytana: 13 października 2011

Książka napisana fajnym językiem, dzięki czemu szybko się ją czyta i do tego jest dosyć wciągająca. Cała jednak opowieść nie była dla mnie specjalnie rewelacyjna. Nie nudziłam się, jednak oczekiwałam nieco więcej.

Ewa | 2016-07-15
Przeczytana: lipiec 2016

Lekka i przyjemna książeczka opowiadająca o kobiecej przyjaźni. Trochę schematów, trochę przewidywalna, pewno za parę miesięcy nie do końca będę pamiętała o co "kaman".. ale co z tego? I tak super wypełnia letnie popołudnie. Polecam dla odprężenia ! :)

Monika | 2015-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Zdrada, poczucie lojalności, rodzinne sekrety. Ciepła, zabawna opowieść, dająca przekonanie i wiarę, że ponajwiększej burzy pojawi się słońce. Wierzysz, że istnieje prawdziwa przyjaźń i miłość.

kingus | 2012-09-25
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Do przeczytania książki zachęciła mnie recenzja w czasopiśmie Glamour.
Dopadłam ją u siebie w bibliotece.
Wrażenia?

Bardzo pozytywne,rozbawiła mnie i wzruszyła zarazem,czytając ją czułam "więź" z Addie.Bardzo szybko i miło się czyta ;)) !

Monika | 2012-07-24
Przeczytana: 21 sierpnia 2012

Przeczytałam do połowy. Niestety. Relacje między przyjaciółkami zaciekawiają, ale wątek romansowy jest tak cukierkowy, że narazie książka poczeka-aż ochłonę. Może za drugim podejściem wyda się lepszą.

Emilia | 2015-03-30
Przeczytana: 30 marca 2015

Bardzo fajna i przyjemna książka. Wciąga od pierwszych stron i ciekawi do samego końca. Napisana prostym językiem, potrafi wzruszyć i rozśmieszyć. Zdecydowanie powinna mieć wyższą ocenę.

Agata | 2013-08-27

Bardzo fajna książka opowiadająca o rozterkach i problemach głównej bohaterki. Troszkę romansu, kryminału i humoru. Książka idealna na wieczór z kocem i herbatką :)

Agnieszka Tyburowska | 2012-01-19

Opowieść czyta się dość przyjemnie, ale nie jest to z pewnością książka dla której zarwałabym noc.

Kasia | 2012-11-18
Przeczytana: 21 listopada 2012

Troszkę dziwna, ale dobrze się ją czyta.