Przyjaciółki na zawsze

Okładka książki Przyjaciółki na zawsze Jennifer Weiner
Okładka książki Przyjaciółki na zawsze
Jennifer Weiner Wydawnictwo: Sonia Draga Seria: Kolorowy uśmiech literatura piękna
Kolorowy uśmiech
Best Friends Forever
Sonia Draga
2011-07-27
2011-07-27
Agnieszka Wilga (Lakatos)
przyjaźń przyjaciółki pomoc zaufanie kobiety

Historia nie miała za bardzo sensu i nic mi się nie kleiło, ale to nawet ciekawa książka jak nie ma pod ręką nic lepszego.

Lekka i przyjemna książeczka opowiadająca o kobiecej przyjaźni. Trochę schematów, trochę przewidywalna, pewno za parę miesięcy nie do końca będę pamiętała o co "kaman".. ale co z tego? I tak super wypełnia letnie popołudnie. Polecam dla odprężenia ! :)

Książka lekka, przyjemna ale nie wciągająca tak żebym nie mogła się od niej oderwac. Przeszłość miesza się z przyszłością. Napewno bardziej wciągnął mnie wątek przeszłości. Relacje dwóch przyjaciółek, które różnią się od siebie diametralnie a mimo to cały czas się przyjaźnią. Natomiast wątek szukania potraconego kolegi jest bardzo sztuczny i wręcz naciagany. W ogóle mnie nie zainteresował i bardziej czekałam na wątki z przeszłości. Jeśli ktoś chce odpocząć od wymagających lektur to polecam tę pozycję.

Nie przepadam za bardzo za tego typu książkami, aczkolwiek akurat ta mi się spodobała. Choć również była dość przewidywalna. Dwie przyjaciółki, nie rozmawiają ze sobą długi okres czasu, potem jedna wpada do drugiej, myśląc że zabiła kolegę s klasy i razem zaczynają obmyślać plan jak z tego wybrnąć...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo fajna i przyjemna książka. Wciąga od pierwszych stron i ciekawi do samego końca. Napisana prostym językiem, potrafi wzruszyć i rozśmieszyć. Zdecydowanie powinna mieć wyższą ocenę.

Zdrada, poczucie lojalności, rodzinne sekrety. Ciepła, zabawna opowieść, dająca przekonanie i wiarę, że ponajwiększej burzy pojawi się słońce. Wierzysz, że istnieje prawdziwa przyjaźń i miłość.

Trochę podkoloryzowana historia, która nie przemówiła do mnie... Książkę dobrze i szybko się czyta.

Fabuła książki nie jest zła, ale za to styl, który jest strasznie chaotyczny nie przypadł mi do gustu.

Bardzo fajna książka opowiadająca o rozterkach i problemach głównej bohaterki. Troszkę romansu, kryminału i humoru. Książka idealna na wieczór z kocem i herbatką :)

Męczyłam ją strasznie. Z jednej strony chciałam w połowie rzucić ją w kąt, ale zmusiłam się i skończyłam. Szkoda czasu .

• Literatura amerykańska
  • Niedoczytane