Kogo kochasz?

Okładka książki Kogo kochasz? Jennifer Weiner
Okładka książki Kogo kochasz?
Jennifer Weiner Wydawnictwo: Sonia Draga literatura obyczajowa, romans

23/52/2023

23/52/2023

Rewelacyjna

Rewelacyjna

Lekka lektura. Styl charakterystyczny dla pisarki, więc jak ktoś już czytał inne powieści autorki, to nie będzie zaskoczony. Gra na emocjach, odpowiedni poziom erotycznych wstawek, ciekawa historia. Jednak dla mnie to są powieści "odmóżdżające", nie wymagają wielkiego skupienia, lądują na półce i tyle o nich słyszeli po spędzeniu paru wieczorów przy herbacie ;)

Rachel Blum i Andy Landis poznali się w szpitalu. Byli dziećmi i jeszcze wtedy nie wiedzieli, że to spotkanie na zawsze odmieni ich życie. Dziewczyna dorastała na Florydzie. Pochodziła z bogatego domu, miała wielu przyjaciół i rodziców, którzy troszczyli się o córkę, ponieważ Rachel cierpiała na wrodzoną wadę serca. Chłopak mieszkał z mamą w Filadelfii. Nie miał szczęśliwego dzieciństwa. Brak ojca, bieda, samotność i tylko jedna radość - pasja biegania. Andy musiał ciężko pracować na to, by osiągnąć sportowy sukces. Jak poradzi sobie z popularnością? Czy uda mu się pogodzić z porażką? A Andy... czy będzie szczęśliwa? Jak potoczą się losy bohaterów? Czy Rachel i Andy jeszcze się spotkają? To bardzo dobra powieść obyczajowa, pełna tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Polecam :)

Moim zdaniem pomysł na książkę bardzo fajny,po przeczytaniu opisu spodziewałam się czegoś więcej,"czegoś"mi brakowało a już na pewno epilogu albo chociaż jeszcze jednego rozdziału.To co mi się podobało to różne odczucia w stosunku do bohaterów, czytając nieraz było mi żal głównego bohatera, a za chwilę myślałam"co za dupek" i podobnie jeśli chodzi o nią.Patrząc na całość myślę że książka na plus,warto przeczytać.

Mile zaskoczyła mnie ta książka, ciekawa i bardzo życiowa. Rachel i Andy po raz pierwszy spotykają się w szpitalu, są wtedy jeszcze dziećmi, ona ciężko chora na serce jest stałym bywalcem tego miejsca, on do szpitala trafia w wyniki nieszczęśliwego wypadku w którym złamał rękę. Choć jest to krótkie spotkanie to udaje się tej dwójce dzieci nawiązać nić porozumienia, która będzie miała wpływ na ich późniejsze życie..
Historia opisana z dwóch perspektyw, co ułatwia nam dogłębne poznanie wszystkiego tego co i w jaki sposób miało wpływ na kształtowanie się charakterów obu postaci. Towarzyszymy im od lat dziecięcych po dorosłość.
Historia ciekawa bo i postacie nietuzinkowe, ona Żydówka z dobrze sytuowanej rodziny, otoczona opieką przez troskliwych rodziców, on mulat wychowywany jedynie przez matkę, znający realia biedy. Połączenie tych dwóch światów wiąże się z wieloma trudnościami, o czym z różnym rezultatem przekonali się Rachel i Andy.
Ogromnym minusem tej historii jest zakończenie, choć po mojej myśli to styl w jakim zrobiła to autorka pozostawia wiele do życzenia. Tam aż się prosi o rozwinięcie ewentualnie epilog, niestety tego mi zabrakło.

• 2017
  • Do przeczytania w pierwszej kolejności
  • 2017
  • Przeczytane w 2018