Kogo kochasz?

Wydawnictwo: Sonia Draga
Who Do You Love?
Joanna Przybyła-Piątek
Ag2S

Miarą naszego życia jest to, jak kochamy… Rachel Blum i Andy Landis mają po osiem lat, gdy spotykają się po raz pierwszy w poczekalni izby przyjęć pogotowia ratunkowego. Rachel, szpitalną weterankę z wrodzoną wadą serca, intryguje chłopiec, który ze złamaną ręką trafia na pogotowie zupełnie sam. Dziewczynka zaczyna z nim rozmowę i opowiada mu bajkę. Kiedy Andy zostaje zabrany do gabinetu, a...

Miarą naszego życia jest to, jak kochamy…

Rachel Blum i Andy Landis mają po osiem lat, gdy spotykają się po raz pierwszy w poczekalni izby przyjęć pogotowia ratunkowego. Rachel, szpitalną weterankę z wrodzoną wadą serca, intryguje chłopiec, który ze złamaną ręką trafia na pogotowie zupełnie sam. Dziewczynka zaczyna z nim rozmowę i opowiada mu bajkę. Kiedy Andy zostaje zabrany do gabinetu, a Rachel odesłana do szpitalnej sali, oboje sądzą, że już nigdy się nie zobaczą.
Rachel dorasta na Florydzie, jest ukochaną córką zamożnych rodziców, ma też spore grono szkolnych przyjaciół. Andy wręcz przeciwnie, mieszka w Filadelfii tylko z mamą, z trudem utrzymującą ich oboje. Chłopak ma jednak pewien talent – potrafi biegać.
Wbrew temu, co sądzili tamtego dnia w szpitalu, Andy i Rachel wielokrotnie się spotykają – połączeni przypadkiem, historią i wspomnieniem tego pierwszego wieczoru, który zmienił bieg życia każdego z nich.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2594/literatura-obyczajowa.html

mania_kch | 2017-07-29
Na półkach: 2017

Mile zaskoczyła mnie ta książka, ciekawa i bardzo życiowa. Rachel i Andy po raz pierwszy spotykają się w szpitalu, są wtedy jeszcze dziećmi, ona ciężko chora na serce jest stałym bywalcem tego miejsca, on do szpitala trafia w wyniki nieszczęśliwego wypadku w którym złamał rękę. Choć jest to krótkie spotkanie to udaje się tej dwójce dzieci nawiązać nić porozumienia, która będzie miała wpływ na ich późniejsze życie..
Historia opisana z dwóch perspektyw, co ułatwia nam dogłębne poznanie wszystkiego tego co i w jaki sposób miało wpływ na kształtowanie się charakterów obu postaci. Towarzyszymy im od lat dziecięcych po dorosłość.
Historia ciekawa bo i postacie nietuzinkowe, ona Żydówka z dobrze sytuowanej rodziny, otoczona opieką przez troskliwych rodziców, on mulat wychowywany jedynie przez matkę, znający realia biedy. Połączenie tych dwóch światów wiąże się z wieloma trudnościami, o czym z różnym rezultatem przekonali się Rachel i Andy.
Ogromnym minusem tej historii jest zakończenie,...

Aleksandra89 | 2017-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

Moim zdaniem pomysł na książkę bardzo fajny,po przeczytaniu opisu spodziewałam się czegoś więcej,"czegoś"mi brakowało a już na pewno epilogu albo chociaż jeszcze jednego rozdziału.To co mi się podobało to różne odczucia w stosunku do bohaterów, czytając nieraz było mi żal głównego bohatera, a za chwilę myślałam"co za dupek" i podobnie jeśli chodzi o nią.Patrząc na całość myślę że książka na plus,warto przeczytać.

keit333 | 2017-10-12
Chuckolada | 2017-09-06