Ostatni, którzy wyszli z raju

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mistrzowie SF i Fantasy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
83-7150-037-8
czupirek

Zawartość zbioru:

- „- Wróciłeś Sneogg, wiedziałam...”
- Trzy kobiety Dona
- Kara większa
- Ostatni, którzy wyszli z Raju
- Kocia obecność

Grzegorz | 2015-01-21

Pamiętam te opowiadania jeszcze z "Fantastyki". Od tylu lat tkwią w mojej pamięci. A "Kara większa" wystarczy za wszystkie spory dotyczące wartości ludzkiego życia. Niebo, piekło... Te, w które wierzymy, że będą po śmierci, ale i te, które przytrafiają się tu, na ziemi. Zresztą i pozostałe opowiadania warte są i przeczytania i głębszej relfeksji. Mogę powiedzieć, że autor całkowicie mnie do siebie przekonał i zasłużył, aby jego nazwisko postawić obok J. Zajdla.
Gdybym miał wybierać znaczące utwory we współczesnej polskiej literaturze, nie mogłoby tam zabraknąć tego zbioru. Co więcej, to literatura na światowym poziomie.

Mel | 2015-04-26
Na półkach: SF/Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Najbardziej zapadły mi w pamięć dwa opowiadania: "Wróciłeś Sneogg, wiedziałam..." i "Kara większa". Daję im 10/10.
Wstrząsające, smutne.

biedron | 2014-03-19
Przeczytana: 2005 rok

Książkę czytałem bardzo dawno temu, jeszcze w czasach szkoły średniej i pamiętam że zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Brutalność, dosadność i tak naprawdę duża doza prawdopodobieństwa zaistnienia niektórych zdarzeń... Co ciekawe książkę dostałem do przeczytania od Katechety i pamiętam że zestawienie takiej książki z "właścicielem" wywarły na mnie duże wrażenie.

p.s muszę kupić sobie egzemplarz aby postawić go w swojej biblioteczce.

| 2012-07-19

Nigdy wcześniej nie czytałem tak brutalnych i refleksyjnych opowiadań, po których w dodatku czułoby się tak ostry, nieomal rwący bólem niedosyt. W tym konkretnym przypadku, przedstawione wizje - przyszłości, nieba - są pozbawione humoru i zdawkowej ironii.

Huberath rozsiewa wyłącznie przygnębienie, jednakże w najlepszy możliwy i dostępny dla autora sposób. Szczególną uwagę zwrócę na KARĘ WIĘKSZĄ, chyba najlepsze ( no, może poza Piasecznikami, choć sam nie wiem... ) opowiadanie jakie miałem okazję przeczytać.

Doskonały zbiór opowiadań. Świetny warsztat, ale brawa należą się przede wszystkim za pomysłowość. Najbardziej spodobała mi się "Kara większa". Wstrząsające opowiadanie, genialna proza. Polecam

Mateusz | 2015-02-19

Ciekawe opowiadania, fakt że nie wszystkie mnie wciągnęły, to jednak bawiłem się wybornie. Polecam :)

Fidel-F2 | 2016-04-24

Bardzo dobry i zbiór. Oprócz lekko kulejącej Kociej obecności (która jednakowoż ma swoje momenty), reszta świetna.

Mateusz Rudziński | 2015-03-09

"Kara większa" pozostaje w pamięci.

Skoorses | 2013-11-01

kara większa 10/10