Taniec kogutów

83-05-12593-9
Konrad

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Guede | 2015-09-06

Zbiór opowiadań, który bardzo zgrabnie integruje cechy dokumentu, z czystą beletrystyką. Nie jest też w sumie ważne, na ile autor ubarwia rzeczywiste historie, jakich doświadczył podczas wieloletniego pobytu w Szkocji. Istotne jest, że udało mu się uchwycić ducha tej krainy, a raczej cechy charakterystyczne jej mieszkańców, i przedstawić to w niezwykle humorystycznym wydaniu. No i cóż, z lektury opowiadań, wynikało by, że Szkoci lubią, czy też lubili polaków ;-).
Opowiadania są wielobarwne. Są tu historie o duchach, o sprawach męsko damskich, historie ludzi, tradycje wojskowe, polityka, opisy miejsc i krajobrazów, a to wszytko na wesoło i przez pryzmat Szkockiej kultury i mentalności. Opowiadania są krótkie, ich czytanie nie stawia żadnych warunków podmiotowi, czy otoczeniu. Można je czytać w tramwaju.

reptar | 2016-02-14
Jacek Augustyn | 2015-03-26