literatura faktu
Justyna

Stanisław Broszkiewicz tym razem prezentuje w swojej najnowszej powieści splot powikłanych wydarzeń, które doprowadzają zasłużonego uczestnika Ruchu Oporu ma ławę sądową w wiele lat po wojnie. Kombatancka przeszłość okazuje się niejednoznaczna, wiele spraw można różnorako oceniać, innych nie wyjaśni się już nigdy, gdyż świadkowie polegli w walce. Miłość do zaginionej bez wieści żony staje się dla bohatera równie silnym motorem działania, jak emocjonalny patriotyzm. Pełne ekspresji, niebanalne sceny liryczne wplecione są w opisy bitewnych zmagań, a w sumie jest to książka o czasach trudnych i nie do końca poznanych, w których tkwią korzenie teraźniejszości.

źródło opisu: Fragment opisu

źródło okładki: Fotografia własna