Warszawianka. Lelewel. Noc listopadowa

Seria: Biblioteka Narodowa: Seria I
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Ineluki

Trzy dramaty o powstaniu listopadowym. Akcja Warszawianki rozgrywa się w czasie bitwy pod Grochowem, w dworku, w którym mieści się sztab generała Chłopickiego. Dramat Lelewel jest surową krytyką kierownictwa politycznego powstania listopadowego i dowódców armii. Noc listopadowa to rozrachunek z powstaniem, zawierający jednak pochwałę bohaterstwa i nadzieję na przyszłe wyzwolenie narodu.

opr. Jan Nowakowski

źródło opisu: Opis autorski