Jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz wyjść z łodzi

Tłumaczenie: Anna Buczkowska
Wydawnictwo: Aetos Media
If You Want To Walk on Water, You've Got to Get Out of the Boat
978-83-61097-01-3
duchowość, religia
religia
black_hole

W każdym z nas gdzieś głęboko kryje się ta sama tęsknota, która popchnęła Piotra do opuszczenia bezpiecznej łodzi, by spotkać się z Jezusem na wzburzonych falach Morza Galilejskiego. W jaki sposób Pan mówi do nas – tak jak do Piotra – „Przyjdź”? John Ortberg zainspirowany historią z Ewangelii św. Mateusza zaprasza swoich czytelników do odkrycia nieprawdopodobnego potencjału, który czeka na nas na zewnątrz naszych „łodzi”. Na nieznanych, niepewnych wodach, pośród szalejącej burzy możemy spotkać Jezusa, który oczekuje od swoich uczniów gotowości do podjęcia kroku wiary, nawet jeśli wiąże się z tym pewne ryzyko. Wybór należy do ciebie – jeśli się zdecydujesz, możesz jeszcze bliżej poznać Boga i przekonać się, że On zasługuje na Twoje zaufanie. Jest tylko jedno wymaganie – jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz wyjść z łodzi!

Piotr przestąpił burtę jako pierwszy, ale zaproszenie Jezusa do wyjścia z łodzi jest skierowane do wszystkich Jego naśladowców, którzy tak jak Piotr są gotowi zrobić krok wiary, żeby osobiście doświadczyć obecności i mocy Boga. John Ortberg zachęca czytelników do przyjęcia tego zaproszenia i dołączenia do grona „chodzących po wodzie”. W kolejnych rozdziałach książki autor wyjaśnia, jak rozpoznawać Boże wezwanie do podjęcia zadań przekraczających nasze możliwości i wymagających zaufania do Boga, jak świadomie wkraczać w sytuacje, w których nie poradzilibyśmy sobie bez Jezusa, a także jak z Bożą pomocą pokonywać obawy i kompleksy i nie poddawać się w razie porażki. W swoich przemyśleniach Ortberg po mistrzowsku łączy głęboką mądrość duchową z lekkim stylem i autoironicznym poczuciem humoru.

Książka zdobyła prestiżową nagrodę Christianity Today Book Award w kategorii „Życie chrześcijańskie”.

źródło opisu: Wydawnictwo Aetos, 2007

źródło okładki: http://aetos.pl/jesli-chcesz-chodzic-po-wodzie-mus...»

Travisx85 | 2016-07-06
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 lipca 2016

Dobra książka ale to wsZystko co mogę o niej powiedzieć. Nie powaliła mnie nie ziemię, nie udowodniła mi, że trzeba całkowicie zmienić swoje spojrzenie, aby obnaleźć Boga.
Jest dobra nie powiem, bo podaje konkretne zadania dla każdego z nas, abyśmy uwierzyli Bogu. Jednak zabrakło mi odniesienia do sakramentów (mimo że wiem, że to protekstant to pisał), wiary poprzez wspólnotę itd.

„Jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz być gotowy najpierw zamoczyć stopy. Wtedy odkryjesz, że warto ryzykować.”*
Świąteczny nastrój opanował już cały świat. W takich chwilach wielu ludzi z większą chęcią i przyjemnością sięga po pozycje dotyczące wiary. Ja zawsze wychodzę z założenia, że swoją miłość do Boga powinno się powiększać każdego dnia, a nie tylko przypominać sobie o Nim, wtedy gdy zbliżają się jakieś większe święta. Na ten najbliższy czas chciałabym przedstawić i polecić wam bardzo ciekawą książkę Johna Ortberga. „Jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz wyjść z łodzi” to pozycja, która na długo pozostaje w sercu i myśli czytelnika.

„A On rzekł: Przyjdź! Piotr wyszedł z łodzi, i krocząc po wodzie, przyszedł do Jezusa.”
MT 14,29*
Wszyscy dobrze pamiętamy Biblijną scenę, w której Piotr opuścił łódź i chodził po wodzie. Gdzieś głęboko, w każdym z nas, kryje się pragnienie opuszczenia pseudo bezpiecznej przystani, w której obecnie się znajdujemy, i podążenia ku wyciągniętym...

Justyna | 2014-09-22
Przeczytana: 22 września 2014

ktokolwiek dał mi ją w prezencie-trafił w mój gust :)

kasia1992 | 2016-08-30
Arcsinx | 2016-08-29