Tajemnica Shambhali

Tłumaczenie: Dagmara Chojnacka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The secret of Shambhala
James Redfield

Gdy James Redfield napisał Niebiańską przepowiednię, miliony czytelników odkryły afirmujące życie prawdy o synchronii, intuicji i osobistym przeznaczeniu. Inspirująca podróż trwa dalej i teraz prowadzi nas ku nowym przygodom oraz nowym duchowym prawdom, które objawiają się ludzkiej świadomości. W niedostępnych, pokrytych śniegiem górach w Tybecie żyje społeczność od dawna uważana jedynie za mit zwany Shambhalą. Jest tam skrywana od stuleci wiedza i wtajemniczenie, które może mieć głęboki wpływ na to, jak przeżywamy swoje życie. Poszukiwanie Shambhali rozpoczyna się od słów dziecka i wizji, które prowadzą do Katmandu, a potem do Lhasy w Tybecie. Wśród śnieżnych zamieci w niebezpiecznych górach spotykamy członków tajnej sekty, która strzeże dawnej legendy ? przekazywanych od wieków ustnych instrukcji, jak doświadczyć wewnętrznej przemiany, aby wejść do Shambhali. W końcu docieramy do miejsca, gdzie objawia się zaskakująca rzeczywistość stworzona dzięki energii ludzkiej modlitwy. Tajemnica Shambhali, jak inne książki Redfielda, ma moc przypowieści ? z pewnością poszerzy nasze widzenie świata, ułatwi też kierowanie własnymi myślami i pragnieniami tak, by zmieniać je w dynamiczną siłę, która pomoże osiągnąć osobistą wolność, podnieść wartość życia oraz aktywnie zmieniać świat.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2001

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/tajemnica-shambhali.html

orchideaidea | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Trzecia część "Niebiańskiej przepowiedni", czyli kontynuacja historii o Wtajemniczeniach i ich rozwinięciach nt. oddziaływania energii na ziemi.

Tym razem główni bohaterowie udają się do Tybetu, celem wyprawy staje się legendarna Shambhala. Ta podróż to nowe ryzykowne przedsięwzięcie. Na drodze do odkrycia następnych tajemnic czyha wiele zagrożeń i niebezpieczeństw. I właśnie dzięki kolejno napotkanym przeszkodom dowiadujemy się na przykładzie opisanych sytuacji jak skutecznie można wpływać na energię własną oraz otoczenia.
Ta część to kolejna lekcja o możliwościach i konsekwencjach naszych myśli.

"Nasze legendy mówią, że kiedy w pełni oduczymy się przywiązania, nasza energia pozostanie wciąż na tyle silna, by unikać takich wyjątkowo negatywnych wydarzeń. Jeśli będziemy cały czas silni, jeśli zawsze będziemy oczekiwać tylko pozytywnych rzeczy, to niezależnie od tego, co już się wydarzyło, zaczynają dziać się cuda."

Powyższy fragment książki zawiera fakty, które zostały zbadane...

czaszunia | 2016-12-18
basia888 | 2016-07-28