Ode mnie dla was

From my hands to yours
83-920025-1-2
poradniki
Joanna

"Ode mnie dla Was” jest niezwykle solidnie przygotowanym kompendium wiedzy i dorobku Monty’ego Robertsa gromadzonego przez ponad 60 lat, z myślą o tych wszystkich, których sercom bliskie są konie. Przyda się także tym, którzy oglądając w maju tego roku polski pokaz Robertsa – szukają odpowiedzi na jego fenomen sukcesów w pracy z końmi. Książka odsłania także nie znane dotychczas w Polsce metody programowania koni tj. imprintingu źrebiąt. Jest jednak również bezcennym źródłem wiedzy o koniach dla tych wszystkich, którzy majową wizytę przegapili, a chcieliby zapoznać się z teoriami Monty’ego.
Bogaty materiał ilustracyjny, wyczerpujące opisy, szereg praktycznych zastosowań metod pracy Robertsa a także obszerny rozdział poświęcony odpowiedziom na najczęściej zadawane pytania powodują, że książka stanowi bezcenne źródło wiedzy przekazane przez największy w świecie koni autorytet.
Jesteśmy przekonani, że jest to świetna pozycja nie tylko dla posiadaczy własnych koni, ale też dla wszystkich, którzy chcieliby się czegoś dowiedzieć o języku porozumiewania się z tymi zwierzętami. Bowiem najlepszym sposobem obcowania z końmi jest partnerstwo i wzajemne zrozumienie, a jak to osiągnąć dowiedzą się Państwo z tej właśnie książki.

źródło opisu: Wydawnictwo PDM 2004

źródło okładki: http://hippika.pdm-promo.pl/sklep/popup_image.php?pID=55

happynel | 2014-09-25

To powinna być podstawowa encyklopedia dla każdego posiadacza konia oraz dla osób obcujących z tymi zwierzętami. Są to podstawy behawioryzmu koni przedstawione w sposób przystępny dla każdego, nawet dla dzieci dzięki licznym rysunkom i zdjęciom.

olkaaa888 | 2014-02-10

Książka na pewno typowa dla koniarzy.Monty Roberts w swoim najpopularniejszym poradniku zdradza nam techniki "naturala" takie jak join-up itp.Polecam ;)

Ruda | 2013-12-06

Tyle się o niej nasłuchałam, więc już nie mogę doczekać się świąt, aż wpadnie w moje ręce i trafi na półkę 'Przeczytane' ♥

Joasia | 2015-12-27
Koniara | 2015-12-26